Haftada Kaç Gün Antrenman Yapıyorsunuz?

Arkadaşlar ben 35 yaşındayım. 3 yıldır bisiklet sürüyorum. Koşuya başlayalı yaklaşık 2 ay oldu. Malum iş güç çoluk çocuk derken belirli bir koşu planına uymak zor oluyor. Bu süreç zarfında 10km’den birden 15km’ye çıktım ve sağ dizimde ağrı meydana gelmişti. 2 hafta ara verdim. Tekrar koşmaya başladım. Normalde 1 gün koşup 1 gün dinleniyorum. Bazen 2 gün dinlemiyorum. Boş bulduğum zamana göre değişiyor. Koştuğum mesafede şuan max 15K. 1 gün koşup 2 gün yada 3 gün dinlenmek gerilemeye yol açar mı? Zaten bisiklet de sürdüğüm için bütün boş zamanlarımı koşuya veremiyorum. Maksat farklı kas grupları çalışsın. Sağlık için koşalım. Ufak tefek 10K-15K yarışlarına katılayım.

@Seydaunlu ;

@spinodal 'in bu yorumunu ve yorumdaki bağlantıda bahsedilenleri okursanız cevap kafanızda canlanır.

@SedatKurtulus’un antrenman türleri hakkındaki yazısıyla da antrenman türleri hakkında bilgi edinebilirsiniz.

İntervallerin yeni başlayanlara tavsiye edilmediğini @eyavas 'dan okumuştum.

2 Beğeni

Merhaba,
43 yaşındayım. 5 ay önce başladım koşmaya. Şubat ayında toplamda 150km koştum. Her gün genelde 5 yada 6km koşuyorum.
Ufak bir sakatlıktan dolayı aralık ayında bir hafta ara vermiştim. Sonraki ilk koşumda nabız sayısı öncekilere göre artmıştı ancak üç beş koşudan sonra tekrar eski haline döndü.

3 Beğeni

Dünkü kar yağışında yaptığım yürüyüşten Şuanlık ayda ortalama 60 km ile başlamayı düşünmekteyim Sağlıcakla…

2 Beğeni

Bu karlı hava ve buzlu zeminde farklı kas guruplarını da çalıştırmış olursunuz İyi bir antreman olmuş

1 Beğeni

Karlı havada bile koşmaya çalışan insanım ben :rofl:. Her gün koşuyorum. 8 yıldır bu böyle. Herkese iyi koşular.

2 Beğeni