Sıcak Fırsatlar

Shi Pei Pu

Çin’deki Fransız elçiliği çalışanına, erkek ajanı kadın olarak aşık ettirip 20 yıl boyunca bilgi çalan bir ülke Çin.(detay wikipedia, bir belgeselde yıllar önce izlemiştim)

Güvenmem.

350 dolarlık saat 100 dolar olur mu?Olmaz.

2 Beğeni

Bunlara bakarken sunu gördüm. Kendimi sizler için feda ettim. Polar’ın armbandını kullanıyorum bir karşılaştırırım bakalım :slight_smile:

5 Beğeni

@Eren, Trendyol 'da mağaza aç, 5000TL’ye satılıyor :exploding_head:

Kendi coospo sayfası 35 dolar. Umduğun gibi gelir ve karşılaştırmayı okuruz :raising_hand_man:

3 Beğeni

Yuh gerçekten.

Armband kullanmak çok konforlu. İş görür bir şey çıkarsa yazarım iki satır.

5 Beğeni

konuyu kirletmek istemiyorum ama merakta ediyorum. vucut bandi bana gore degil. kol bandi daha cazip ama saatten farki ne? saat hem olcme hem izleme icin en ideal geliyor ama saatlerin arada sapittigini da biliyoruz. band veya bu kol bandi, saatlerden farkli ne yapabilir artisi ne olabilir? ayrica bunu taktim ve daha dogrusal sonuclar aldim diyelim izlemeyi nereden yapabilirim? nabiz takintili antrenmanlar yaptigim icin surekli izlemeye ihtiyac duyuyorum. bazi saat ve bantlar sanirim bu sekil iliskilendirilebiliyor ama genelde ayni markalar birbirini destekliyor. bu konularda yorumunuz varsa paylasir misniz veya temin ettiginizde deneyip paylasirsaniz cok sevinirim.

3 Beğeni

Teknik olarak detaylara boğulmadan direkt tecrübemi paylaşayım. Garmin hrm run gögüs bandı kullanıyorum uzun zamandır. Yüzme için de kullanabileceğim bir modele ihtiyacım vardı. Tavsiye üzerine polar verity sense modelini kullanmaya başladım. Hiç bir sapma, fark, tabiri mazur görünüz saçmalama olmadı. Gerek konforundan gerekse ölçümlerden son derece memnunum.

4 Beğeni

tesekkurler bilgi icin. izleme olayini nasil yapiyorsunuz veya izliyor musunuz? bu ekipmanlarin telefon baglantisi var ama ben surekli telefona bakamam, saat surekli takip icin en pratigi. tersine calisan bir sistem var mi bilmiyorum, banttan alip saate?

1 Beğeni

Bu cihazlar zaten ant veya bluetooth baglantıları ile saate bağlanıyor. Saatte cihazdan gelen nabız verisini görüyorsunuz. Sorunuzu tam anlamamış olabilirim bağışlayın. Özelden yazarsanız elimden geldiğince cevap vermeye çalışırım.

2 Beğeni

estagfurullah hocam ben anlatamamisimdir ama tam olarak buydu sorum. saatin olcumu yerine nabiz bandinin degerlerini saatte anlik gormek. sizj kullandiginiz cihazlar bunu yapiyor mu? veya bu cihaz hangi saatleri destekliyor. bu konuda bilgim yok konu acildi bilgi kalsin diye buradan yazmaya devam ettim, ozelden de yazabilirsiniz. tesekkurler

2 Beğeni

Genelleme olarak yazıyorum arada özel modeller olabilir. Apple watch, Amazfit,Xiaomi, Huawei, Samsung vb türevi saatlerin bir yıl öncesine kadar çıkan modellerine dışarıdan bir sensör bağlamak mümkün değildi. Bu markaların son bir yıl içerisinde çıkan modelleri ise artık özellikle bluetooth destekli cihazlar ile eşleşebiliyor. Harici sensörün tüm verilerini saatten takip edebiliyorsunuz.

Garmin, Suunto, Polar vb ana konusu spor faaliyetlerini izlemek, ölçmek olan saatler ise zaten yıllardır harici nabız ölçüm sensörlerine ANT dediğimiz bağlantı tipi/protokolü ile bağlanıyorlar.

Burada bazı markalar kendi ürünleriyle - örneğin Garmin saat ve Garmin gögüs bandı beraber kullanıldığında - kadans, dikey salınım, temas süresi vb verileri de toplayabiliyorlar.

Ben garmin saat ve bahsettiğim Polar nabız bandını kullanıyorum. Aynı zamanda trainer antrenmanlarında Polar nabız bandını Ipad’e bağlıyorum. (iki farklı bağlantı) Herhangi bir bağlantı sorunu yaşamıyorum.

2 Beğeni

Polar, garmin genelde dışardan olan sensörleri saatte gösteriyor. Huawei gt 2 2021deki yabancı forumda gördüğüm böyle desteği yokmuş.

Sonuç:Saat alırken sorulacak bazı sorulara, harici sensör ile uyumlu mu da eklenebilir .

Google arama:
(Sensör ismi) compatible with (saat ismi)
polar verity sense compatible with huawei gt 2

6 Beğeni

@fatihboyaci sen harikasin ya. nasil arayacagimiza kadar detay veriyorsun ve evet bu keyword ile aradigimda buldugum videolarla daha net anladim. tesekkurler

1 Beğeni

cin’den yapilan islemlere ben de mesafeliyim fakat, 2016’da piyasaya cikan bir saat 735xt…ben de bir kac ay once ikinci el olarak 130-140 USD civarina denk gelen bir paraya satmistim…

2 Beğeni

Bu gibi cihazları gün boyu koluna takanlar var . Bunun sebebi nedir ? Uzun sürede bir ölçüm yapmak için midir ?

1 Beğeni

@sametakkaya ben kola, göğse takılıp uzun süre takan görmedim ama mantık olarak kolda saati 24 saat takan biri;
Sürekli nabızda uyku düzeni,
en düşük yüksek nabız değeri,
ortalama değer,
normalin dışına çıkan nabzı,
uykuda kalp durması gibi durumlar için alarm vb amaçlar ile kullanılıyor.

Benzer durumdur 24 saat takılıyorsa, holter gibi.
Saat daha uygun 24 saate, ki 30 gramlık saat bile gece sıkıyor diye takamıyorum.

3 Beğeni

tavsiyen ve bilgilendirmen ile ben de bir tane aldim. iyi ki konuyu acmissin iyi ki sorularima cevap vermissin. ben ilk kullanimds fazlasiyla memnun kaldim. seninde karsilasrirmsli yorumlarini bekliyoruz hocam

1 Beğeni

hocam geldi mi saat son durum nedir. ona göre biz de alacaz :d

2 Beğeni

Selamlar arkadaşlar ürün geldi ama ağır bir grip sebebiyle 1 haftadır yatıyorum. İlk fırsatta deneyip yazarım :wave:

İlk intiba notu beklentinizi büyük tutmayın :smiley:

6 Beğeni

ihtiyaci olan kacirmasin derim, zoom fly 5 icin cok cok iyi fiyat

6 Beğeni

Kim bitirdi hemen bunları

5 Beğeni