Koşu Forum Antrenman Günlükleri

Eskişehir den günaydın, kendimi çevreyoluna attım sonunda :rofl::running_man: Havası pek iyi değil buranın. Hava serin ve rüzgarlı ama hep bir kirli hava hissiyatı var geyik burnumda, akciğerlerde aynen. Bir park buldum Anadolu Universitesi yaninda az da olsa hoplayip zipladim biraz. :rofl::running_man::pray:

9 Beğeni

Bugün ilk defa rahatsızlığından sonra 11K koştum.

7 Beğeni

Ameliyatı yapan doktor hastamın tedavi sonrası 10.gün koşusu şeklinde strava linkini paylaşsın :+1: (açıkçası doktorunu tanimasam bilmesem de doğru bir operasyon yaptığı gözüküyor)

Size de maşallah :nazar_amulet:Bacak güçlenmesine, sırt bel bölgesi için doktorun verdiyse hareketlere devam, sağlıcakla kalın.

7 Beğeni

Çok teşekkür ederim.
Ameliyatım eski yömtemle açık olarak yapıldı. Bel bölgemdeki ağrı tamamen geçmiş olsada hala kaval kemiği önündeki kasta büyük bir güç kaybı mevcut. Sol topuk üstüne hala kalkamıyorum. Bisiklet sürerken ameliyat öncesi bel ağrım korkunç olurdu. Hele 100 kilometre ve üstü sürüşlerde 1 hafta belimi doğrultamazdım. Şimdi hiç ağrı yaşamıyorum bisiklet sürüşlerinde. O kadar mutluyumki nasıl anlatılır bilemiyorum.
Koşuda ise ne yazıkki durum bisiklet kadar iç açacı değil. En iyi 10K koşumu bu yıl İstanbulu Koşuyorum Bakırköy Etabında 47 dakika ile 04:40 pace ile yapmıştım. Şuan 05:40 pace üzerine çıktığımda sol bacak kaslarımın tamamında ağrılar başlıyor. 05:45, 06:00 pace aralığı sanırım koşuda uzun bir süre benimle olacak.
Tekrar teşekkür ederim.

6 Beğeni

Herkese iyi haftalar. Geçen hafta soğuk algınlığı sebebi ile 1 gün ara verdiğim koşuları bu hafta komple bırakmak durumunda kaldım. Basit bir soğuk algınlığı sanarken covid olmuşum. Sırf tedbir amaçlı teste gidip pozitif olduğumu öğrendim. 2020 nin son haftasını maalesef koşmadan geçirmek zorunda kalacağım. Şimdiden herkese mutlu yıllar. Bunu yapmak istemezdim ama seneye görüşürüz :grimacing:

8 Beğeni

Haftayı açtık, vira Bismillah :grinning:

6 Beğeni

@ylmzahmet07 geçmiş olsun.Uyku, dinlenme, beslenme, mesafe, ilaçlar, havalandırma vs vs hepsini biliyorsundur. İnat edip grip desen kötü olurdu, tebrikler ihmal etmemişsin.Seneye görüşelim :raising_hand_man:
@Kahomen, tempo form vs illa gelir.Bu bel rahatsızlığından çıkmanın keyfi en güzeli.Bu arada, bacakta bir bölge ağrıyor ve buna karşın koşuluyorsa, vücut bunu ayarlamak için baska kas gruplarını, bölgeyi daha fazla zorlayabilir.Mümkün olduğunca ağrıdan uzak pace , mesafe vs en iyisi .:+1:

5 Beğeni

Çok teşekkür ederim.
Bugünkü koşumda bunu fark ettim. 06:15 ile deneyeceğim artık. 3 defa koştum ancak en uzun mesafe 05:40 4 sub altı maraton pace’i ile 11 kilometre oldu. Daha fazla çok zorlamaya gerek yok. Hızı düşürmeliyim.

3 Beğeni

Çok geçmiş olsun acil şifalar
:pray:t2:

3 Beğeni

@Hdt @fatihboyaci Çok teşekkür ederim.

3 Beğeni

Dedin mi gerçekten .

3 Beğeni

2/2 :raising_hand_man:

4 Beğeni

Çok geçmiş olsun . İyi seneler :grinning:

1 Beğeni

geçmiş olsun, iyi seneler :pray:

1 Beğeni

3 gün önce mideyi bozdum da başlarım koşuya dedim, tabiiki sonunda ünlem olan cümle şeklinde​:slightly_smiling_face:
@Serdar, eğer koronaya yakalanırsak, dilerim koşuya nasıl devam edeceğimizi düşünecek kadar hafif atlatırız. @ylmzahmet07 umarım koşuyu düşünmekte.

5 Beğeni

Günaydın,
1/4

4 Beğeni

@Eren @gokhankoca teşekkür ediyorum. Sizlere de.
@fatihboyaci @Serdar Sadece baş ağrısı var hocam. 1 haftadan beri devam eden, ara ara gelip giden bi baş ağrısı. Onun dışında az bir burun akıntısı oldu. Başka da semptomum yok. Hatta doktorla da konuştum, ilaçları kullanmana gerek yok dedi. Coronalı halde geçen hafta hem interval hem de tempo koştum. Şu an negatif olsaydım yine koşardım. Gayet iyi hissediyorum.

3 Beğeni

İyi olduğun belli oluyor uzaktan bile ama seneye görüşürüz diye nasıl dedin öyle :smile: Şimdi koşuya döneceğin günlerin güzel hayali tabii önce sağlık bol dinlenme ama asıl olarak acele etmeden nasıl dönerim planlarına dal bakalım.

5 Beğeni

Hocam bi an boşluğuma geldi, tutamadım kendimi, hastalığıma verin :grimacing: Pozitif mesajını alır almaz koşuya nasıl dönerimin planları başladı zaten kafamda. Gün içerisinde kuvvet antrenmanlarına devam ediyorum, umarım çok bir kaybım olmaz.

3 Beğeni

Bugün güzel hissettim ve koşuya başladıktan sonra aynı parkurdaki en rahat ve iyi koşumu yaptım​:blush: iyi yolda olduğunu hissetmek insanı ayrı motive ediyor. Buradaki hocalarım ve arkadaşlarımın altın tavsiyeleri ve paylaşımları çok yararlı oluyor :pray:t2: Ne diyelim o halde koşmaya devam ( Hasta olanlara da acil şifalar Allah hepimizi korusun )

5 Beğeni