Konuşulmayan, Rahatsız Edici Durumlar (Çiş, Kaka, Ter, Gözyaşı Vb)

Elif Hanım bu konuyla ilgili çok konuşuldu ve gereksiz yere tartışıldı, ilgili başlıklardan arayabilirsiniz. :pray:

2 Beğeni

Her tişörtü aynı kefeye koymak doğru değil. Kapadokya’da verdikleri tişörtleri günlük kullanıyorum. Kumaşıyla, tasarımıyla günlük kullanım için çok uygun.

3 Beğeni

Çiş ter gibi rahatsız etmeyen bir konu ama pek konuşulmayan; saatlerin hafifliği ağırlığının koşu,yüzmede rahatsız edip etmediği konusu:

Elde taşınan flesk şekli nedeniyle daha da zorlaştırıyordur, saate göre.Bileğe sarılan saat daha rahattır ama kasdettiğin zaten ağırlığın hissedilip hissedilemeyecek düzeyde olması.

40gr tarzı Polar Coros ile çıkanlar 4-5 yıl oldu.Onlarında Multispor olanları yine ağır.
Polar örneğinde ignite 3 modeli 35gr, 30 saat batarya.Hafif saatlerde batarya süresi daha zayıftı.

Yukarıda kullanılan coros apex 2 model 53 ve 66 gram ve 100 saat üzeri koşu, backyard.
Saat kayışları hafifledi.

Elif Hanım size katılmıyorum. Bir koşup gidecem tavrı bence belki istemeden ama, organizasyonu, emeği küçümsemek anlamına geliyor. İşin derinlemesine bakmayıp, a burada bir yarış var, parasını verip koşayım demek işin mutfağında verilen emeklerini görmemek…
Tabi ki bir koşup gidebilirsiniz hatta neden para verip koşuyorsunuz ki, dağ taş orman ova her yer bedava. İstediğiniz yerde koşabilirsiniz, neden para verip bir organizasyona katılıyorsunuz ki? Birileri günlerce aylarca plan yapsın, güvenlik önlemleri, işaretleme, masalar cp, gönüllüler, sabahlara kadar çalışmalar ve biz koşucular olarak bir koşup gidecektik demek, biraz bu işe yüzeysel baktığımızı gösteriyor.
Bir ultra maraton için maliyet yazısı/konusu yakın zamanda gündemde idi, binlerce lira bu işin farklı boyutlarına harcayıp, hayatımızda koşamayacağımız, kaçkar dağları, uludağ, ida, aladağlar, mont blanc vs vs gibi onlarca farklı parkur için kayıt parasına takılmak zorunda değil hiç bir koşucu. Bu yaklaşımı ben hala anlayabilmiş değilim.
Ve bu koşuları planlayan arkadaşlarımızın bir çoğu sizin, benim gibi koşucu, emekçi arkadaşlarımız, bir kaç tane de büyük markanın düzenlediği var ki pek az zaten.

5 Beğeni