Konuşulmayan, Rahatsız Edici Durumlar (Çiş, Kaka, Ter, Gözyaşı Vb)

Nipular için bol vazelin oldukça işe yarıyor. (En uzun 15km koşuyorum, üstü için nasıl olur bilemiyorum.)

Terleme içinse koşmadan 2 saat önce sıvı alımını kesmek bir parça azaltabilir. Tabii yine de koşu sırasında terlediğinizden, koşarken aldığınız sıvıyı da kontrollü almak gerekir.

1 Beğeni

Tavsiye için teşekkürler fakat oruçlu olduğum anlarda bile ekstrem terlemelerim var. Barıışık bir şekilde terlemeye devam edeceğim sanırım

1- Bende aşırı terliyorum(Adana), çok soğuk olduğunda içlik teknik t-shirt ve yağmurlukla koşumu yapıyorum. Eskiden pamuklu t-shirt giydiğimde bende hasta oluyordum. Koşu bitimi eve yakın bir yerse çok dert değil ama uzaksa hemen üzerinizdekileri değiştirmeniz gerekli. Soğuk rüzgar yiyor da olabilirsiniz kaliteli bir rüzgarlık veya yağmurluk işinizi görecektir böyleyse.

2- Tam oturan t-shirtte giyseniz, salomon’un en kaliteli t-shirtünü de giyseniz meme uçları tahriş olacaktır. Haftalık hacimle de bağlantılı. Meme uçlarını yara bandı veya türevleri ile kapatabilirsiniz. Ben yarışlarda kinesio bant kullanıyorum terden düşmüyorlar veya bazı arkadaşlarım ipek bant kullanıyorlar.

3- Yarışlarda herkesin ortasında büyük tuvaletini yapanlarda var, yapacak bir şey yok insanlık hali. Yarış öncesi büyük tuvalet benimde en büyük derdim.

Sevgiler.

2 Beğeni

Başka bir konudan ilham aldığım bir durum.

Hayali kısım:
Bir yarışa katılıyorum. Yarış bitiyor.Güzel sorunsuz.İnstegram, yarış fotoğraflarına bakıyorum. Doğru düzgün bir fotoğrafım yok. Üstelik onlarca kişinin 3er 5er fotoğrafı net. Tabi bizim (genelleme yaparak çoğul) tipden mi malzemeden mi (decathlon, pek rengarenk, albenisi yüksek değil, ucuz mu kaçıyor akılda sorular) anlamış değilim.

Bu sizi rahatsız eder mi? Viral sosyal deneyler var, takım elbiseli yere yığılınca 5 kişi neyin var diyor, paçoz kıyafetli düşünce gören yok.Yada takım elbiseli biri sıranın önüne geçince ses yok, paçoz kıyafetli geçince müdahale çok.

Hayali kısım biter.
Bence çok da tın, o yarışı bitirmişsem gerisi teferruat. Yine de bir aksaklık, görülememe vs de olabilir, sorun değil, koşmaya devam.

@gencer51 , @saitkoca2 :slightly_smiling_face:
(Sait yazıda bir cümle, kelime farklı,yanlış,doğru anlaşılabilir. Koşuya yarışlara devam, sıfır fotoğraf onlarca kilometre, çünkü bence iyi koşabiliyorsun, koş :clap::running_man:)

Tek yarımaton yarışımdan selfi en sevdiğim t-shirt :upside_down_face:2018 nisan.@gencer51 fotoğraf hileli, 105-106lg koşuya başladım,102kg falan bitiş.

6 Beğeni

Üstad zaten ben pek sevmiyorum foto işlerini .Yarışlara pek katılmıyorum zaten ama katıdıklarım içinde hiç bakmadım foto varmı diye açıkcası.O yüzden pek bilemiyorum neye dikkat ediyor foto çeken arkadaşlarımız .Ama şimdi senin yazını okuyunca şunu düşündüm organizatörler için tam donanımlı (techizat ve kıyafet falan diyorum) renk li kıyafetli kişilerin fotosu reklam için daha bi tercih edilebilir.Bildiğim bi şey yok ama aklıma gelen bu.Senin bence çok da tın zihniyetindeyim bende umursamam yani beni çekmiş çekmemiş .
Birde abi kıyafet konusunda decahtlon kesinlikle yeterli ( ayakkabı ve techizat demiyorum buraya dikkat)

2 Beğeni

Ovvvv çok zayıfmışsın yav burda .

1 Beğeni

İki tür test edilebilir, konu fotoğrafı çekenlerden bağımsız, seçicilik istem dışı olabilir:

1-İki zıt türde (ilgi çekici ve çekmeyen) koşucu biri önde, diğeri arkada.(önde ve arkada olanlar yer değiştirerek de tekrarlanır) 20 metre arayla koşar.

2-Fotoğraf makinemizi alır, biz çekeriz.Sonra bunları ilgi çekici çekmeyen kıyafetli sayısına göre inceleriz.(tabii bu ilgi çekme çekmeme göreceli)

(118kg iken zayıf hissediyorum ama 105kg çok rahat)

1 Beğeni

Olan yine güzelim Decatlona oldu :slight_smile: Nesi var he nesi var :smiley: Şakası bir yana bence insanın bir kaç fotoğrafı olmasının zararı yok ( profil resmim de anlaşılacağı üzere) hatta bunun garanti yolunu söyleyeyim İstanbul Maratonu. Garanti bir resminiz olur. Yeri de belli Halicin üstü. Sevenine duyurulur.

2 Beğeni

1 daha yapılabilir gibi geldi bana sanki

1 Beğeni

Gereksiz kalabalık yav .Bunaltıcı hemde.O yğzden patikaları tercih ediyorum illaki yarışcaksam

2 Beğeni

Aynı fikirdeyim. Ama istanbul da senede 1 maraton ikonik duruyor. Hem kaç kere fırsatın olur ki o sokaklarda koşmak için hele hele köprüde hem de cüzzi bir rakama.

2 Beğeni

Bu aklıma gelmedi hiç açıkcası .Köprüden koşarak geçmek acayip güzel olur aslında.

2 Beğeni

Bu sene buluşalım. Sonrası dönere kaçarız :slight_smile:

3 Beğeni

Güzel fikir aslında .Tarihlere bakmak lazım bir

2 Beğeni

5 Kasım da yarış var. Ajandaya göre aktivite planlanan lir.

2 Beğeni

Fotoğraf işi kesinlikle verdiğiniz pozla alakalı. Genelde yarışırken, yorgunluktan sıratım asık gibi durur. Ve fotoğrafcı gördüğümde özellikle poz vermem. Yarışlarda fotoğrafım çıkmadığında bu sebeple olduğunu düşünürüm. Yoksa poz veren her zümreden insanı çekmeye çalışıyorlar. Onların da eline sağlık.
Bu arada İstanbul maratonu fotoğraf için kesin çözüm değil. Bir çoğunda hiç çıkmıyor fotoğrafım. (Yarı maratonu da dahil ediyorum)

2 Beğeni

Burada organizasyonun verdiği brief-direktifler önemli.

x bir organizasyon: “Olabildiğince iyi poz çıkarmaya çalışalım” “güzel manzaralı yerler şurası”
y organizasyon: “olabildiğince fazla insanı iyi çekelim” diyebilir ama çok uygulanabilir bir brief değil.
z organizasyon: bunların bir karmasını yapmaya çalışabilir.

ama iş uygulamada her zaman işlemeyebilir, 2 koşucu yan yana gidiyorken doğal olarak fotoğrafçıya yakın olan daha iyi çıkacaktır. Misal 2022-2021 fotoğrafları bir türlü tutturamamışım :slight_smile:

Fotoğrafçılar tüm CPlere gidemez, lojistik olarak doğru yerde olmalılar.

Fotoğrafçılar tek bir noktada sürekli bekleyemezler, bu imkansız. yani siz gelene kadar fotoğrafçı oradan gitmiştir.

Organizasyon sonrası fotoğraflar ayıklanırken eleniyor olabilirsiniz. Göz kapalıdır, blur çıkmıştır, türlü türlü sorun olabilir.

Çok takılmamak lazım. “vay be bu sefer amma pozum olacak, çok çektiler” dediğim yarışta 1 tane fotoğrafım vardı:)

çok fotoğraf takıntınız varsa iznik ultra gibi fotoğraflarınızı ücretli alabildiğiniz bir yarışa katılabilirsiniz veya Tuz Gölü en iyi fotoğrafların çıktığı yerdir 100mile katılabilirsiniz :slight_smile: . (görece) +koşu grubunuzdan birisinin fotoğrafçı eşi varsa baklava börek ikna edersiniz.

4 Beğeni

Nipular bölge için (başka yerlere de uygulanır) RollFix tavsiye ederim, terden düşmüyor. Makasla kese kese kullanıyorum.
Bacaklar için birçok kişinin yazdığı Decathlon koşu boxer yetiyor. Kışın zaten tayt giyince sıkıntı olmuyor.

image

5 Beğeni

çiş, kaka, ter, gözyaşından fotoğrafa nasıl geçiş yaptınız :upside_down_face: neyse, foto kısmı beni rahatsız eden kısım değil, her yarışta fotom çekiliyor :rofl: :rofl: şaka bir yana, beni rahatsız eden tek şey organizasyon kayıt ücretlerinin pahalılığı :smiling_face_with_tear: yav ben istemiyorum tişört mişört buff falan koşup gidicem, bu 400 500’ler nedir :smiling_face_with_tear:

1 Beğeni

Çok doğru. Bir çok yarışın tişörtü daha sonra hiç giyilmiyor, ya çöpe gidiyor ya da dolapta yıllanıyor. Hem para hem doğal kaynak kaybı. Keşke yarışlarda tişörtlü-tişörtsüz (daha ucuz) kayıt seçenekleri olsa. Gerçi muhtemelen tişörtün fiyat farkı pek bir şey değildir ama en azından doğal kaynaklar boşuna tüketilmemiş, kirlilik yaratılmamış olur.

1 Beğeni