Ayarı Kaçanlar Podcast

Dün 35.Bölümü dinledim , çok güzeldi. Aykut beyin sonda söylediği süreklilik ve kendi gelişiminizi gözlemleme vurgusu da çok iyiydi. Bugün de daha önce dinlemediğim 34.bölümü dinledim. Süreklilik konusu, süperdi. Mert beyin bahsettiği gelişiminiz ve ilerlemeniz için bir süre yapmamayı da göze almanın önemi vurgusu harikaydı. Ayrıca hedeflere ilişkin konuşmalar da çok hoştu. Malum yıl sonu geldi, 2022 yılı hedeflerini belirlemek gerek. Bununla ilgili de forumda bir konu açmak lazım

5 Beğeni

Şuan 36. Bölümü dinliyorum. Ve neredeyse her bölümde şarkı önerileri sırasında podcast’e ara verip şarkılara daldığımı farkettim. Şarkı önerileri sona mı aktarılsa acaba :slight_smile:

2 Beğeni

Cuma koşuya çıkarken 36. bölümü açtım. Hava oldukça soğuktu ben de biraz keyifsizdim. Ama yeni dönem giriş müziği bir anda hareketlendirdi beni. :grinning: Enerji bir anda yükselince sonrası geldi zaten.

3 Beğeni

Dün ‘‘Bölüm 38 - Yarış Anıları ve Deneyimler’’ i dinledim. Koşarken sesli gülümsediğim anlar oldu. Güzeldi. Yarış anılarının devamını da bekleriz…Teşekkürler…

2 Beğeni

Az önce gelen bildirim ile akşamki antrenmanı dört gözle beklemeye başladım. Konuk olarak Ilgaz Kuruyazıcı, mevzu da motivasyon… Şimdiden gülümsemeye başladım bile :smiley:

4 Beğeni

Ben de tam koşuya çıkarken bildirim geldi telefona. Tek çıktığım için kara kara düşünüyordum ne dinlesem diye. Süper denk geldi diye sevinirken Ilgaz’ın konuk olduğunu görünce ikiye katlandı sevinç. Geçmişi anmış oldum. :clap: :slight_smile:

2 Beğeni

@spinodal Son bölüm yine harikaydı.
Cevat Kellelikten Anton Krupickalığa geçiş süreci, kafa lambası ile çöp atma hikayeleri çok iyiydi ama Ilgaz Beyin koşu motivasyonunu kaybetmiş olmasına üzüldüm.

3 Beğeni

Ben de zorunlu bir moladan sonra yavaş yavaş başlıyorum tekrardan. Anton Krupicka adı geçince aklıma şu video geldi. Sağlam kapışma vardı :slight_smile:

5 Beğeni

40 bölüm ‘‘Toparlanma/Recovery’‘Bölümünü dinledim Çok faydalı bir bölüm olmuş Dinlenme ve toparlanma ile ilgili Özet geçmem gerekirse bir takım Supplementler hızlı bir şekilde toparlanmamızı sağlamıyor akside daha fazla hastalığa sebebiyet veriyor Dışarıdan ek olarak alınan gıda kullanımı neticesinde hastanelik olan çok fazla kişi var…Spoiler vermek gibi olmasın önemli bir noktaya değinmişler yazmam gerektiğini düşünüyorum’‘Toparlanmak için yaptığımız bazı şeylerin kısa zamanda pozitif hissetirse de uzun zamanda gelişime negatif etkisi olabiliyor’’
Kısacası benim çıkardığım sonuç '‘En etkili ilaç zaman’'Tabi ilaç zaman ise bu ilaç dikkatli ve iyi kullanılmalı İyi dinlenilmeli,iyi beslenmeli,disiplinli ilerlemeli
Sağlıcakla kalın

4 Beğeni

Teyze bu yıl Boston maratonunda koşacak, test için geçen hafta Tokyo, bugün de Nagoya maratonu koştu:yaklaşık 3 saatin 4dk üzeri ve 80sn altında.Podcast toparlanma bölümünü dinlerken 1 hafta arayla 60 yaş üzeri maratonun ne demek olduğunu da düşüneceğim.

Google çeviri:

63 yaşındaki 60+ dünya rekortmeni Mariko Yugeta Tokyo Maratonu’nda 3:04:16 koştuktan bir hafta sonra 2:58:40 ile bunu daha iyi hale getirdi. Bir alt-3 için yaş aralığı daha da ileri. Kış boyunca kendisini Ocak ayında Osaka Uluslararası Kadınlar Maratonu’ndan uzak tutan sakatlık sorunları yaşadıktan sonra Yugeta, JRN’nin desteğiyle koşacağı Nisan ayındaki Boston Maratonu’nda fitness testleri olarak Tokyo ve Nagoya’yı koştu. Bu iki koşuya dayanarak kondisyonunun iyi olduğunu söylemek güvenli.

2 Beğeni

Kahve eşiğinde Motivasyon üzerine 39 Bölümde Strava uygulaması ile alakalı güzel bir yorum var ki ben de bir Strava uygulaması kullanıcısıyım Özet geçecek olursam’‘Koşmak için koşmak değil’’ de '‘koşunun görülmesi için koşmak’'Çok doğru buluyorum Maalesef bu 21 yy modern insan psikolojisi bir şeyleri başarmaktan daha çok başarının hitap kitlesi,alınan beğeni,alınan tepki ve bu kitlenin çoğunluğu önemli olmaya başladı Gerçekten koşmak için koşmak,rahat bir nefes için koşmak,sağlık için koşmak yani kısacası özgür olmak için koşmak…Koşmak için koşmak Herkese özgürce sağlıcaklı koşular

4 Beğeni

Ben de bu konuya dokunan soyle bir seyler yazmistim 1,5 yil kadar once.

6 Beğeni

Okudum Vah vah dedim Progrm başlığı sanki bu konu için konulmuş gibi Ayarı kaçanlar…

1 Beğeni

Merhabalar…
Son yayınlanan Podcast’de büyük mesafelerden bahsederken, Van’dan İzmir’e koşan arkadaşımız Rıza Martaş’ı atlamamak gerekir. :slight_smile:

Van’dan İzmir’e Haberi

Rıza Nerede? İnstagram Sayfası

8 Beğeni
  1. bölüm büyük mesafeler
    Dinlemeden önce anket sorusu (cevap 41.bölümde :nazar_amulet:);
    Aralıksız yüzme rekoru kaç kilometredir?
  • 108,3km
  • 118,3km
  • 138,3km
  • 168,3km
  • 208,3km

0 oylayanlar

Keyifli bir bölüm.

1 Beğeni

Bahsettiginiz kisiyi tebrik etmek gerek, guzel bir girisim ve etkinlik. Ben daha once duymamistim. Siz yazinca arastirdim ancak cok detay bulamadim. Bolumde de bahsetmistim, bu tur isleri daha dikkatli ve ozenli yapmak, GPS kayitlari, goruntuler ve videolar gibi izler birakmak, eslikciler vs. dahil etmek daha iyi olur. Hem bu sekilde gerceklestirmek hem de epey oncesinde mumkun oldugunca duyurmak faydali olur.

10 Beğeni

Uzun yolculuklarda önce sizin podcast’i açıyoruz, podcast bitince ise müzik listenizi. Bence bu listeyi bölmeyin, böyle güzel :pinched_fingers:
(son bölümde liste aldı başını gitti gruplandırarak bölsek mi gibi bir şeyler düşündüğünüzü söylemişsiniz ona istinaden yazmak istedim.)

8 Beğeni

Son bölümde Can tehlikeli sulara dalmış. “Dağ başında koşuyorsun. UTMB’de maddi olarak ne var?” deme gafletinde bulunmuş :smile: Kayıt ücretlerinin belirlenmesi başlığındaki hesap kitap işleri geldi aklıma, çok güldüm. @spinodal sakin karşıladı Allah’tan…

2 Beğeni

1 gönderiler var olan bir konu içinde birleştirildi: Kayıt ücretlerinin belirlenmesi

Eski konulara dair şöyle bir habere denk geldim:

2 Beğeni