Ayarı Kaçanlar Podcast

Belki mukemmel degil ama simdiye kadarki en makul yaklasim olabilir.

2 Beğeni

Atletizm, ultra, triatlon, bisiklet vs dışında podcastte ismini duyduğumuz bu adamı dünya gözüyle kaç maç daha izleyeceğiz, belli değil.
Keyfini çıkarmak gerekir.

TRT Spor ve TRT Spor Yıldız Wimbledon tenis turnuvası canlı yayınlar ile vermekte.

Güncelleme: Rafael Nadal, sakatlığı nedeniyle Wimbledon’dan çekilmiş. “Oynamamın bir mantığı yok. Devam edersem sakatlığım gitgide kötüleşecek" demiş.

7 Beğeni

Otobüs yolculuğunda dinlemek olarak kaydettim.

3 Beğeni

merhaba spotify müzik listesi bulamadım siz nerden dinliyorsunuz?

2 Beğeni

Ayarı Kaçan Öneriler Spotify müzik listesi

5 Beğeni

Teşekkür ediyorum. :+1:

2 Beğeni

Otobüs yolculuğunda dinlemelik, yeni bölüm 2 gün önce yayına girmiş.

(Kararlılık-Disiplin-Sabır)

8 Beğeni

Ben hep geriden geldiğim için: 36. bölüme istinaden

5 Beğeni

Mokgadi Caster Semenya ile ilgili: Login • Instagram

2 Beğeni

Önceki süreçte Nike’ın desteği var mıydı? Bilmiyorum ama merak ediyorum. Hem broşürdeki hem de fotoğraftaki logo içerik kadar dikkatimi çekti.

Google çeviri:
“Adım Mokgadi Caster Semenya.
Ben bir kadınım ve hızlıyım.
Çalıştım, antrenman yaptım, bütün hayatımı koşmaya adadım.
Beni iyi yapan da bu.
Ama görünüşe göre, bazıları için çok iyi.
O kadar iyi ki, doğduğum bedeni değiştirmek için ilaç almadığım sürece yarışımı koşma hakkım reddediliyor.
O kadar iyi ki, 6 kat daha uzun bir mesafede yarışmaktan başka seçeneğim kalmadı.
O kadar iyi ki cinsel organım ve DNA’m inceleniyor.
O kadar iyi ki, doğduğum bedeni değiştirmek için ilaç almam söylendi.
Kadınlık neden bu kadar dar standartlara uymak zorunda?
“Çok iyi” olmak, bir kadını daha az kadın yapmaz.
Sadece bir kadının ne kadar iyi olabileceğinin sınırlamalarına meydan okuyor.”

Not:Gördüğüm 2018-2019’dan beri desteği var.

Spiridon’un global çapta yaptığı aktivizm ile kazanılanlara rağmen hala bir arpa boyu yol alamadığımızı gösteriyor bu yasaklar ve insan bedenini sınırlara koyma çabası. Patriyarkanın sporlardan da azade olmadığını düşünmek lazım. Trans ve kadın sporculara bu çirkin dışlama-ispat ettirme pratikleri umarım yakın zamanda son bulur.

2 Beğeni

Merhaba, bu sene koşuya ağırlık verince bu forumu ve ayarı kaçanları keşfettim.
Tüm bölümleri keyifle dinledim. Ağzınıza, emeğinize sağlık. Tebrik ediyorum.

Bölümlerden birinde Can, Mert’in yaptığı bir ayarı kaçıklıktan bahsetti. (Tam bölümü hatırlamıyorum) Ayın her günü peş peşe belirli bir kilometre koşmak gibiydi sanırım.
bu konu hakkında detay bilgisi olan paylaşırsa çok sevinirim.
Teşekkürler.

4 Beğeni

Merhaba,
Mert’in bir çok ayarı kaçıklığı var :slight_smile: aşağıdakilerden birinden bahsediliyordu sanırım:

8 Beğeni

Teşekkürler, tam da aradığım ilk cevap :+1:

3 Beğeni

Yeni bölüm podcastin adına çok uydu :smiley:

8 Beğeni

Bu bölümü de dinledim, çok orijinaldi. Bence muhakkak dinleyin…

3 Beğeni

çok güzel bir bölümdü.

4 Beğeni

48 Bölüm ders niteliğinde olmuş İğneleyici kuvvet performans grafiği de egolu insanlara büyük zarar,sabırlı insana büyük yarar sağlar düşüncesindeyim Paylaşım için teşekkürler Sağlıcakla

3 Beğeni

37 Bölüm ''Sorun Çevree Etkisi bölümünde Avcılıkla ilgili görüşlere saygıyla sevgiyle biraz da üzüntüye katılıyorum Avcılık ihtiyaç halinde igtiiyaçların karışlanacağı kadar yapılmalı ''Doğa yiyecek ve içecek gibi temel ihtiyaçlarımızı karşılıyor fakat '‘hırs ve egolarımızı’'karşılamıyor…
Ayrıyeren Kaz tüyü giysiler için hayvanlar canlı canlı tüyleri koparııyor sonra ayvanların çektiği acıdan ölmesin diye ilaçlanıyor Tüyleri çıkınca tekrar yolunuyor…Maalesef bu sebeple iş ve meslek değişikliği yapmak zorunda kaldım İş verene söylediklerimi yine ben duydum yine ben dinledim
Bu bölüm biraz da emppryalizmle ilgili tüketim çılgınlığı gibi gibi…Herkesin dinlemesi gereken bölümlerden biri bence Sağlıcakla kalın

4 Beğeni

Bu haftasonu sonunda bütün bölümleri bitirdim ve günceli yakalamayı başardım, kendimi tebrik ediyorum. :pıt: Emeğe geçenlere ise sonsuz teşekkürler büyük uğraş.

Şarkı listesiyle alakalı zaman zaman acaba fazla mı karışık ve sertiz diye eleştiri getirselerde, bence harika, çizginizi hiç bozmayın.

Nacizane bir öneri olarak Japon heavy metal grubu Ningen Isu’dan bir şarkı eklenebilir. O kadar japonya konuştuk.

4 Beğeni