Antrenmanlar için bluetooth kulaklık önerisi

Kesin forumda hazır konusu vardır diye geldim ama nasılsa bulamadım. Varsa affola.

Koşarken kullanmak için bir kulaklığa ihtiyacım var. Sennheiser CX Sports Wireless kullanıyordum, bozdum. Garantiye göndermeyi de unutunca garantisi bitti gitti. Redmi’nin 200 liralık bir kulaklığını aldım. 3 ay sonra o da bozuldu. Fark ise Sennheiser kulaklığı şak diye değiştiriyor ama Redmi değiştirmemiş, 200 liralık kulaklık için 1000 liralık tamir ücreti istiyor. :smiley:

Tere, terlemeye dayanıklı, kulaktan kolay kolay düşmeyen, sesi düzgün az çok bası iyi bir Bluetooth kulaklık tavsiyesine ihtiyacım var. Kablolu da kullanabilirim ama saatten müzik dinleyebilmek için Bluetooth istiyorum daha çok.

Sizler neler kullanıyorsunuz, ne tavsiye edersiniz?

1 Beğeni

https://kosuforum.com/t/antrenmanlar-icin-bluetooth-kulaklik-onerisi/7457/38

2 Beğeni

Merhaba,

Geçen yıl, sennheiser momentum true wireless 2 aldım kullanmaya başladım. 3 Defa bozuldu ve her defasında da yenisini hemen gönderdiler ama en sonunda iade ettim. Terlemeye dayanıklı olduğunu sanmıyorum. İphone kablolu model kullandım, onlarda tere dayanıklı değil ve yine bozuldu. Kemik iletimli kulaklıklar var mesela AfterShokz marka, kulak içine girmiyor ve sanırım ter ile doğrudan temas etmiyor. Bundan almayı düşünüyorum. ( Lenova 'nın da kemik iletimlileri mevcut )

Not: Bu arada 9-10 aydır, kulaklık takmadan koşuyorum ve çok güzel oluyor.

3 Beğeni

İyi markalar bile sürekli bozulduğu için artık ipx7 ve ter dayanımı olan ucuz kulaklıklar alıyorum.

Anker Soundcore Spirit almıştım 2 sene direndi sonra bozuldu. Çok memnun kalmıştım.

En son Akg n200A aldım pil süresi berbat (2 saat max) ama ses kalitesi çok iyi.

Geçen ay Spigen Legato Sport R53 ve SoundPEATS S5 aldım. İki kulaklığı da 350 TL civarında bulunca. İkisi de fena değil.

Bu tip kulaklıklar rahat 1 sene idare ediyor. Bozulduğu zamanda uğraşmıyorum.

4 Beğeni

Açıkçası bende bu görüşe katılıyorum, koşuya ve buna bağlı terleme profilinize de bağlı olarak kulaklıklar belli sürelerden sonra bozuluyor. Veyahut ben dikiş tutturamadım diyelim.

2 Beğeni

jbl reflect contour 2
kulaktan düşmez, uzun süreli pil ömrü var, hafif, ses iyi, tek sıkıntı kablolar ince, kablolara kötü davranmazsanız uzun süre götürür

2 Beğeni

Birkaç kablosuz kulaklık deneyimleme şansım oldu. Öncelikle ucuz kulak içi kulaklıkların çok kolay bir şekilde su ve ter teması ile birlikte bozulduğunu söyleyebilirim. Son 2 senedir aktif olarak " JABRA Elite Active 45e" modelini kullanıyorum. Bu kulaklık hem ortam seslerini tamamen kesmiyor, hem de su ve tere oldukça dayanıklı bir kulaklık. Birçok yarış ve antremanla birlikte ter ve yağmura maruz kaldı ancak şu ana kadar herhangi bir problem yaşamadım. Ancak 2. yılın sonuna doğru gelirken sanırım yavaş yavaş bataryası zayıflamaya başladı. Gerçi bu da kabul edilebilir bir durum gibi.

2 Beğeni

uzun süredir Jabra Elite Active 75t kullanıyorum.

Jabra şimdi de Elite 4 Active ve Elite 7 Active diye 2 model çıkardı.
Kalite ve Markaya göre çok iyi fiyatları… Amazonda yakında Black Fridayde kampanya olur.

https://www.jabra.com.tr/bluetooth-headsets/jabra-elite-4-active

En altta ikisinin karşılaştırması var.

En önemli özelliği kulakiçi kulaklık olmasına rağmen, HearThrough moduna alınca dışarının sesini mikrofondan alıp kulağınıza vermesi.
Şehirde koşarken şart…

6 Beğeni

Ben de yakın zamanda jabra elite 4 aldım, amazondan indirimden. Çok memnunum. @okanakcay bahsettiği gibi HearThrough teknolojisi süper, bundan dolayı tercih etmiştim. (daha önce anker soundcore spirit kullanıyordum, bahsettiğim özelliğin olmaması ve kablolu bluetooth olmasından ötürü şimdilik zor zamanlar için rafa kaldırdım)

2 Beğeni

Haylou T15 aldım Bir yıldan Fazladır kullanıyorum hiç sorun yaşamadım koşularda

2 Beğeni

Edifire X3 aldım kulaktan düşme sorunu yaşadığım için kancalı bir model olan soundpeats S5 aldım memnunum kısa yolları vs de alışınca kullanışlı suya da dayanaklı kancalı olduğu için kulaktan düşme sorunu da yok

2 Beğeni

Kulaktan düşme sorunu için ben bandana kullanıyorum hocam tavsiye ederim.

1 Beğeni

Sennheiser Momentum Wireless 2 kesinlikle terlemeye dayanacak bir kulaklık değil. Koşmayan müziksever ya da koşarken kullanmayacak için.
CX Sports Wireless ter dayanımı olan bir kulaklık ama düğmelerinden çeneden kulaklığa rota izleyen ter içine giriyor sanırım ki, dayanamıyor. Bana bir buçuk yıl falan dayandı. Onu da garantiye göndersem geldiğinde her tarafını silikonla kaplayıp kullanmayı planlıyordum. :slight_smile: Önceki kablolu Sennheiser kulaklıklarım da 2 yılda ölüyordu ki, kablo ucu cep içinde hep katlanıp büküldüğünden o kısımda kablo içinde sorunlar olurdu. Ha bir de kulakta durma özürlü bir kulaklık idi, koşarken durmuyordu kulağımda.
Ne kadar suya ve tere dayanıklı denseler de uzun vadede bir şekilde terden etkileniyorlar. Çamaşır makinesinden sağ çıksalar bile… :slight_smile:

Haftasonu uzun koşularımda müzik hiç aramıyorum ki değişik rotalar deniyorum vs. hiç dert olmuyor. Ancak günlük koşularımda sabahın köründe kalkıp tişörtle dışarı çıkmak, ya da 10.00PM tarla yoluna koşmaya gitmek çok hevesli gelen şeyler olmuyor. O ara bir şeyler arıyorum işte. :slight_smile:

1 Beğeni

Eski kulaklığımın çip kısmının içini açtım şimdi. USB soketi oksitlenmiş ama çok bir şey yoktu. Düğme kısmındnan içeri giren ter koruyucu filmin altında birikerek devreyi bozmuş. Belki selülozik tinere yatırarak kendine gelir ama o kadar uğraşmaya niyetim yok ki, Tempe sensörümü kurtarmayan tinerden o kadar da ümitli değilim. :slight_smile:

2 Beğeni

jabra elite active 75t kullaniyorum ve kalitesinden memnunum…sadece ne kadarlik sarj suresi kaldigini her baglandigimda soylememesini eksiklik olarak goruyorum…

2 Beğeni

Hoco Bluetooth acaip birşey.Hem Fiyatı uygun hem de ses performansı çok iyi.Araştırın derim

2 Beğeni

Suya tere de dayanıyor mu?

Sizinle aynı fikirdeyim. Kemik iletimli deneyeceğim, alırsam yorumlarımı yazarım.

3 Beğeni

Selamlar, ben Shokz open run kemikten iletim yapan modelden almistim gecen sene maratondan sonra, baslar muazzam seviyede degil, hatta gurultulu ortamda (yogun trafikte yol kenari vs. gibi) kulakliktan gelen sesi az duyuyorsunuz dogal olarak, ama trail ve doga ortaminda olsun, yol kosusunda olsun cevresel sesleri duymak cok guvenli hissettiriyor. Terlemeye karsi dayanikli, kulaktan cikma, dusme derdi yok. Bende baslari iyi kulakliklari tercih ederim her zaman ama kosu ve bisiklette kemik iletim daha guvenli ve uzun omurlu gibi geldi bana.

2 Beğeni

Evet dayanıyor.Çok sıkı bir kulaklık.Ses performansı da çok iyi