Antrenmanlar için bluetooth kulaklık önerisi

Arkadaşlar hepinize iyi günler dilerim.


İlk aldığım ve koşuda kullandığım kulaklık Anker Sound Bud+ idi. Çok memnundum kulaklıktan. Kulaktan çıkma sorunu yoktu. Ancak koşu sırasında kulakta meydana gelen terleme nedeniyle sol kulaklıktan ilk başta az ses gelmesi ve zamanla sesin tamamen gitmesiyle kulaklık çöp oldu. 180 TL’ye al ıştım.

2. kulaklığım XİAOMİ’nin Redmi Airdots kulaklığı idi. Koşarken en az 3 kere terlemeden dolayı kulağımdan düştü. Şuan sağ kulaklık kutusunda şarj olmuyor. Yani gene sorun var ve büyük ihtimalle terlemeden kaynaklanıyor. 130 TL’ ye almıştım.

Terden etkilenmeyen, kulağa gerçekten güzel oturan kulaklık tavsiyelerinize açığım. Basmış, tizmiş benim için önemli değil. Kulağımdan düşmeyen, hoperlör kısmına ter kaçmayan, en az 1,5 yıl kullanabileceğim bir kulaklık tavsiyesine ihtiyacım var?

6 Beğeni

Huawei AM61’i çok severek kullanıyorum. Hem fiyatı makul (160 TL), hem de ses kalitesi çok güzel. telefonla eşleşmesi hiçbir sorun çıkarmıyor.

6 Beğeni

Bende Huawei AM61 kullanıyorum. Oğlumda kullanıyor. Şarz da yaklaşık 10 saat gibi gidiyor. Gerçekten çok iyi. Hepsiburada dan aldım.

4 Beğeni

JBL Reflect Contour , bir kez bile düşmedi,

1 Beğeni

Jabra Elite Active 75t. IP57 su geçirmezlik reytingine sahiptir. Yarım saat suda kalabilir. Pasif Gürültü Engelleme var. Ekimin ortasında da Aktif Gürültü Engellemeyi yazılım güncellemesi ekleyerek böylesine önemli bir özelliği ücretsiz ve yazılım ile piyasadaki bir ürününe ekleyen ilk firma olacak. Açıkçası ben de ses kalitesinden anlamam ama beni idare ediyor. Kulak içi olduğu için kesinlikle düşmez.

2 Beğeni

Plantronics Backbeat Fit 2100 tavsiye etmiyorum. Bir yıl kullanıp atacağınız bir ürün. Malesef bir önceki modeliyle bir alakası yok. Dokunmatik yerler, terle aktive oluyor. Kafasına göre birilerini arıyor! Şarj girişi terden ıslanıp paslanıyor. Şarj süresi 7 saatten 2 saate birkaç ayda iniyor.

Tavsiyem şarj girişi olmayan ve dokunmatik yerine mekanik tuşlu kulaklıklar.

1 Beğeni

çok enteresan, bende eski versiyonu var plantronics’in hatta onu önermek için girmiştim sayfaya da…her hafta düzenli kullanmama rağmen, hala daha şarj süresi 4 saat civarında (2016’da almıştım) ve ciddi yağmur altında da koştum, kafamdan aşağı su da döktüm hiç bir şey olmadı…

4 Beğeni

Eski versiyonuyla alakası olmadığını özellikle belirtme sebebim de buydu. Dediğiniz gibi eski versiyonu mükemmeldi. Hatta eski versiyonu, bence gelmiş geçmiş en iyi koşu kulaklığıydı. Bu modeli almamdaki en büyük etken o oldu ama malesef yeni model sadece iki ay içinde beni yolda bırakmaya başladı.

Bir arkadaşım da benim tavsiyemle bu kulaklıktan almıştı. Benim yaşadıklarımın aynısını yaşadı ve sanırım bir yıl içinde onun kulaklığının da pil ömrü tamamen bitti.

Her şey bir yana, kafasına göre hareket etmeye başladığında neler yapabileceğini ve kimi arayabileceğini Allah bilir.

3 Beğeni

Aliexpress önerisi

QCY QY19

Çok memnunum.

Gerçi üzerine model çıkarmışlardır ama qcy kaliteli ürün üretiyor.

2 Beğeni

Bende de Platronics Backbeat Fit var. Herkese tavsiye ediyorum. Çok memnunum. Şarjı 6 saat gidiyor. Kulağımda olduğunu unutturuyor bazen.

2 Beğeni

Çok pahalı bir kulaklıkmış.

1 Beğeni

@SedatKurtuluş tavsiye etmediği kulaklık mı yoksa başka bir plantronics kulaklık mı sizinki. Rica etsem fotoğraf paylaşabilir misiniz?

https://www.epey.com/kulaklik/karsilastir/76781-166716/qcy-qy11_qcy-qy19/farklari/

Qy 19 modeli fiyat bilgisi olmasa da 100-129 TL ye satan yerler var.Qy 11 modeli kilak kepcesini sarmakta.
Tercihim yıllar önce aldığım Senso-
https://www.amazon.com/Bluetooth-Headphones-Waterproof-Sweatproof-Cancelling/dp/B01G8JO5F2/ref=mp_s_a_1_7?dchild=1&keywords=bluetooth+headphones+sport+h&qid=1601396319&s=aht&sr=1-7

1 Beğeni

Bundan iki yıl önce Plantronics BackBeat Fit 305 kullandım.Aldıktan yaklaşık 3 ay sonra kulaklığın bir tarafı ile sorum yaşadım.Yetkili servis yeni ile değiştirdi.Garantisi bittikten 1 ay sonra kablosu sanırım temassızlık ilgili problem oluştu.Tavsiye etmiyorum o yüzden sonrasında da paraya kıyıp
Hepsiburada

JBL Reflect Flow TWS

aldım.Çok memnunum su geçirmezlik seviyesi yeterince tatminkar.Kulaktan asla düşmüyor bağlantı ile ilgili sorun asla olmuyor.Sadece 2 cihaza bağlayamıyorsunuz.Şarz ile ilgili çok uzun dayanıyor şarz ettiğim zamanı bile unutuyorum. Parası için değer ama maalesef her bütçeye uygun değil

2 Beğeni

üzüldüm yaşadıklarınıza…biraz da endişelendim, ben çok memnun kalınca sizdeki modelden eşime de almıştık…henüz çok yoğun kullanmadığı için bir sıkıntı çıkarmadı bakalım zaman içersinde nasıl bir tecrübe yaşayacağız…

3 Beğeni

İyi günler dilerim.


Ses çıkışı deliklerindrn ter almıyor yani öyle mi? B

Bende ki memnun olduğum model, “Platronics Backbeat Fit” olan. Yani en son çıkmayan. Memnun olunmayan model “Platronics Backbeat Fit 2100” sanırım.

5 Beğeni

Ucuzcu biri olarak AliExpress üzerinden aldığım Dacom L05 kulaklığı, muhteşem bir ses kalitesi beklemiyorsanız, öneririm. 1.5 senedir sıkıntısız kullanıyorum. Daha önce aldığım 2 tane Mpow’dan biri terden diğeri yağmurdan bozuldu. Ancak Dacom L05, IPX7 olduğundan ne terden ne yağmurdan etkilendi.
Kesinlikle kulaktan düşmüyor.

2 Beğeni

Aliexpress önerim QCY nin yeni modeli T6 imiş.
https://a.aliexpress.com/_BO8KIl

2 Beğeni

yaklaşık 6 aydır kullanıyorum.Ortalama 10-15km koştuğum da oldu.Terledikten sonra hiç ıslaklık görmedim.Zaten IP 7 koruması var ( Suya 30 dk’dan kısa süreli daldırmalara karşı dayanıklılık: Suya düşmeye, kısa süreli su baskınlarına karşı koruma.)

3 Beğeni