Ankara'da koşabileceğim yerler önerebilir misiniz?

İhbar eder misiniz lütfen? Strava’sı vs varsa kayıt etmiştir nasıl olsa. Bundan sonra yurtta koşar.

1 Beğeni

Herkese değerli yorumları için teşekkür ederim. ODTÜ ormanı ve Göksu parkı gerçekten çok güzelmiş.

2 Beğeni

Hocam keşke polise haber verseydin. Bu tiplere tahammülüm yok en ağır şekilde ceza almalı

Herkese merhaba ,
Ankara’da benim bildiğim ve kullandığım parkurları buraya yazıyorum. Sizlerin de kullandığı ve tavsiye edebileceği yerler varsa lütfen yazınız. Sabah erken saatlerinde koştuğum için mümkünse köpek olmayan yerleri özellikle merak ediyorum.

Benim sıklıkla kullandığım yerler:
1- Eymir Göl Kenarı
2- Eymir Ormanı
3- Anıttepe Koşu Parkuru
4- 30 Ağustos Zafer Parkı
5- Evimin yanındaki park:):slight_smile:

Bildiğim ama nadiren kullandığım yerler:
1- Çayyolu Muharrem Dalkılıç Koşu Yolu
2- Doğukent Koşu ve Yürüyüş Parkı
3- Dikmen Vadisi
4-Hacettepe Beytepe Ormanı(Bir kez gittim)

Duyduğum ama kullanmadığım yerler;
1- Kurtuluş Parkı
2- Göksu Parkı
3- Naili Moran Atletizm sahası (burayı cok merak ediyorum, bilen kullanan varsa detay lütfen)
4- Eryaman Olimpiyat Hazırlık Merkezi (burayı cok merak ediyorum, bilen kullanan varsa detay lütfen, eve uzak ama belki uzun koşu için denenebilir)
5-Gölbaşı Mogan Parkı

Dönüşlerinizi bekliyorum, şimdiden teşekkürler.

2 Beğeni

https://www.strava.com/heatmap#11.92/32.70162/39.88792/hot/run

Bildiğiniz ya da bilmediğiniz yerlerde insanlar nerelerde koşuyor öğrenmek için Strava Heatmap özelliğini kullanabilirsiniz.

1 Beğeni

Teşekkürler hocam , açıkcası Strava Heatmap kullanıyorum, biliyorum ama birazda deneyimleri almak daha iyi oluyor. Mesela şahsen 30 Ağustos parkını yeni keşfettim, benim hoşuma gitti, köpek vs olmuyor, Gece saat 12.00 ile 06.00 arası kapalı, onun dışında açık. Bu tarz bilgiler çok kıymetli oluyor. Mesela Naili Moranı kullanan varsa detay bilgi verebilirse güzel olur. Bir örnek daha vermek gerekirse Beytepe ormanına arkadaşımla koşuya gittik ama giriş noktasını bulmakta çok zorlandık.
Bu tarz beğenilen yerler detay ile birlikte paylaşılırsa çok kıymetli olur. Benim gittiğim yerlerden detay isteyenler olursa bende paylaşabilirim.
Teşekkürler

Hocam güzel bir kiste olmuş. Ben Naili Moran da koştum biraz eski ama bence Anıttepede daha iyi hem kalabalık değil hem de gps normal çalışıyor. Anıttepede gps ler çalışmıyor. Ben en çok evimin yakınında İsmail Hakkı Tonguç parkı var orda koşuyorum. Geçen yıl erken saatlerde batıkentten çakırlar üzerinden göksu parka koştum çakırlarla göksu arasında bir köpek sürüsünden tesadüf ile kurtuldum bir daha da ıssız yerlerde kesinlikle koşmuyorum. Sürü halinde köpekler çok tehlikeli olabilir. Tüm arkadaşlar aman dikkat.

2 Beğeni

Teşekkürler @muselmaci hocam, mesajınızda köpek kısmını görünce yazmadan edemedim:) Geçenlerde anıttepe de koştum , sonra biraz sıkılınca anıtkabir etrafında koşayım dedim, tandoğan meydanının yakınlarında iki köpeği görünce durdum yürümeye başladım, ama nerden geldiğini farketmediğim diğer iki köpek ve karşıdan da köpekler gelerek 5-6 köpek üzerime koştu, ne yapacağımı şaşırdım. Refleks olarak kaçmaya başladım ama ben kaçtıkça onlarda daha fazla kovalamaya başladı, Neyseki yoldan geçen bir araba korna çaldı köpeklere ve ben hemen direk arabaya koştum ve arabaya bindim. O olaydan sonra artık giderek köpek fobisi oluşmaya başlıyor gibime geliyor. O yüzden özellikle güvenilir ve rahat yerler hususunda bilgi almak istiyorum. Teşekkürler tekrar.

2 Beğeni

Köpek konusunda, şehrin merkezindekiler uysal, sonuçta sürekli insan ile iç içeler.Tavsiye vermeyeceğim, şurada bu konu işlenmiş; belki faydası olur.

1 Beğeni

Teşekkürler @fatihboyaci hocam, açıkçası şehrin merkezindekilerin uysal olduğu noktasında bende tereddüt oluşmaya başladı, bana saldıranların da şehir merkezinde olmasının da etkisi olabilir, birde son zamanlarda çok saldırı haberi dikkatimi çekiyor(algıda seçicilik sanırım), Ankara Pursaklarda vs de oldu geçenlerde, giderek bu tür saldırı haberleri fazlalaşıyor…Dikkat etmek lazım…

1 Beğeni

Odtü ormanından birkaç yıl önce 10’un üzerinde köpek havlayarak 100m öteden yaklaşıyordu.Elimi sopa alıp bağırdığımda durdular.Kaçmak gel kovala anlamına geliyor.

4 Beğeni

Yenimahalle / Kayalar Vadi Parkı, 530 metre parkur. Köpek yok. Güvenlik var. Sakin bir yer.

2 Beğeni

Verdiğiniz link çok kullanışlı. Gerçi anlamak için önce birkaç ayarlama yapmam gerekti. Fakat kendi bölgemi sezgisel olarak çok iyi keşfetmişim. Evime en yakın parkurları bulmuşum. Lakin parkurlara gidip geldiğim ana caddenin kırmızı olması şaşırttı. Çünkü o caddede benden başka koşan tek tük insan görüyorum. Bu kadar az kullanımla kırmızıya boyanması ilginç geldi.

Bold Union isimli App ı yüklerseniz koşu grubumuza dahil olup orada insanlarla tanışıp hemen her gün, her seviye ve pace de birlikte koşacak birilerini tanıyabilirsiniz. (ücret falan yok) :slight_smile:

1 Beğeni