Ankara'da koşabileceğim yerler önerebilir misiniz?

Zemin ve eğim hiç farketmez köpek olmasın korkum yok ama kovalanmayı kim ister ki :grinning: ulaşımın mümkün olduğu birkaç yer önerebilirmisiniz çevre en az 3km olursa bana yeter

Bu konuda strava’nın işinize yarayabilecek bir özelliğini tavsiye etmek isterim: Strava Global Heatmap.

Strava Heatmap basitçe veritabanında bulunan, Strava’ya kaydedilmiş koşu, bisiklet gibi aktivitelerin yoğunluk haritasıdır. Örneğin aktivite olarak koşuyu seçtiğinizde harita üzerinde baktığınız yerde koşucuların en çok tercih ettiği bölgeler en parlak görünür. Buradan aktivite olarak koşuyu seçerek ve harita üzerinde yaklaşıp uzaklaşarak koşucular Ankara’da en çok nereleri tercih etmiş görebilirsiniz: https://www.strava.com/heatmap#12.34/32.76487/39.92353/blue/run

Benzer veritabanlarına sahip başka şirketler de var. Garmin, Suunto gibi. Eminim başkaları da vardır.

4 Beğeni

Batıkentte haydar aliyev parkı içeriye köpek alınmıyor etrafı çevrili. Sabah 6 gece 12 arası açık

Teşekürler biraz geç oldu kusura bakmayın Haydar Aliyev parkına gittim dediğiniz gibi köpek falan yok ama yol çok yorucuydu Kızılay Çankaya taraflarınd bir yer olsa daha iyi olur benim için Strava heatmap çoğu yeri çok yakın gösterdiği için (koşulma miktarı) ayırt edemedim

1 Beğeni

yıllar evvel kurtuluş parkında koşu parkuru vardı , hala var mı bilmiyorum fakat güzel bir koşu yeri.

Dikmen Vadisi de iyi bir seçenek olabilir. Kızılay’a yakın ve bir tur 6-7 km vardır herhalde, tam uzunluğunu bilmiyorum. Çok dik olmayan sabit bir eğimi var bir yönde.

Başlığı görmüşken yazmak istedim. Havalar ısındı, günler uzamaya başladı ve benim iş dönüşü yolum akşam 18:45 civarı eymir trt’den geçmeye başlaması ile birlikte orada akşam koşularına başlamayı düşünüyorum. Normalde hafta sonu antrenmanlarımı orada yapmaya çalışıyorum ve hafta içi akşam koşularımı da orada yapmak istiyorum. Bana katılmak bunu bir rutin haline getirmek isteyen herkes benimle iletişime geçebilir. Grup halinde koşmak akşam her zaman daha güvenli ve eğlenceli olur düşüncesi ile paylaşmak istedim.

3 Beğeni

Anıttepe , Eymir en popüler yerler. Bununla birlikte eryamanda olimpiyat köyü koşu parkuru var ( ismi yanlış hatırlıyor olabilirim .)
çok erken ve çok geç saatlerde köpeklerden korkabilirsiniz , ama kalabalık olan saatlerde köpeklerden korkmaya gerek yok. Gerçi eymirde bile gece koştum köpeklerden yana sorun olmadı.

1 Beğeni

Eryaman da olimpiyat köyü var evet.
400 metrelik pist bulunuyor.
Aynı zamanda da Göksu Parkı da güzel bir seçenek yine Eryaman da

2 Beğeni

Hocam bende Eymir gölünde koşuyorum. Hafta içi mesaiden sonra bir gün ve hafta sonu akşam üzeri. Eymir gölünü tam tur koşuyorum. Yalnız koşmak bazen sıkıcı olabiliyor. Koşu performansınızı bilmiyorum yeniyim tam tur koşmam 1 saati geçmiyor size ayak uydurabilir miyim bilmiyorum katılmak isterim.

2 Beğeni

cevabınızı şimdi görüyorum ama söylemeliyim ki benden iyiymişsiniz ben o zamanlar 3-5km arası koşup bırakıyordum :slight_smile: Hala beraber koşabiliriz isterseniz ayda 1 gün eymire gidiyorum.

Kurtuluş parkında koşu yolu vardı hala duruyor mu bilmiyorum? Daha doğacı koşucular Eymir Gölüne gidiyor.

Sports Tracker veya Suunto uygulamalarinda da isi haritalarinda da kosabileceginiz yerleri bulabilirsiniz. Suunto uygulamasini kullanabilmeniz icin saate ihtiyaciniz yok

1 Beğeni

Teşekkürler :slight_smile:

Dün 30 Ağustos Zafer Parkı’nda koştum. Aşti’nin hemen yanında .Çevre düzenlenmesi güzel. İki pist var. Toprak zemin ve asfalt. Toprak zemin oldukça keyifli ve tenha. Ama ışıklandırma başarıısız. Oldukça karanlık. Asfalt zemin de ışıklandırma iyi fakat bisiklet yolu ile içiçe. Kalabalık olmayacak saatlerde keyifle koşulabilir. Parkur uzunluğu yaklaşık 1,5 km ve iniş çıkışlar var. Akşam oldukça sakindi …

1 Beğeni

Eryaman’da Göksu Park çevresi çok ideal, hem dümdüz bir zemin, çevresi 1.9K. Haftasonları sabah 10:00’dan sonra koşmanızı önermem, bebek arabası terörü mevcut :slight_smile:
Kış aylarında gayet sakin oluyor, koşmak isteyen varsa iletişime geçebilirsiniz.

Bebek arabası terörü :joy::joy::joy::joy:

2 Beğeni

Çankaya da Lozan park, Zafer parkı koşu yolları olan parklar. Doğukent caddesi yanında da koşu yolu var ama trafik çok olduğundan sabah 5-6 arası ortalık tenha iken koşmak daha uygun oluyor.

Eryaman olimpiyat merkezindeki tartan piste giriş serbest mi acaba ?

1 Beğeni

Akşam 19:30’dan sonra halka açık

3 Beğeni