Yeni Saat Arıyorum (Tavsiye)

Merhaba arkadaşlar, Polar saatim artık ihtiyaçlarımı karşılamıyor, artık yarış odaklı koşulara yaklaşıyorum, yeni bir GPS ,Nabız saati arıyorum. Tavsiyelerinize ihtiyacım var, kullanan arkadaşların yorumları benim için daha önemli. Bütçe olarak 1200 belirledim. Bisiklet, yüzme özellikleri olmasına gerek yok. Kolay şekilde telefona veri aktarımı , otomatik durma en çok aradığım özellikler, zaten yeni saatlerin çoğunda var. Polar istemiyorum.kalın yazı

xiaomi amazfit öneririm 580TL civarı 1200 lere çıkmayada gerek yok. 36 saat gps sözü var. Alalı 2 hafta oldu gayet memnunum. 2 hafta sonra yarışım var, sonuca göre raporlama yaparım tekrar:)

Sevgiler.

2 Beğeni

Bir koşu saatinde aradığımız eksik olan bir özelliği var mı ? Ios desteği, göğüs bandı desteği, rota ekleme, auto pause, hızlı şarj yada aklıma gelmeyen bir çok özellik. Saygılar.

ben android kullanıyorum, ios desteği var diye biliyorum. Bilekten nabız ölçüyor saat, auto pause özelliği var ama kullanmadım, rota ekleniyor evet daha denemedim, müzik ekleyebiliyorsunuz, günlük kullanımda tüm ihtiyaçlarımı karşılıyor, yarışı yakın zamanda test edeceğim ama bir sorun çıkmayacak gibi gözüküyor. Hava durumunu göstermesi, pusula olması, bilgileri telefon uygulamasından direkt strava’ya atması, telefon mesajlarını aramalarını saat üzerinde görebilmeniz güzel şeyler.

Benim kriterim şuydu, yurt dışından taksitsiz 1100 liraya suunto ambit 3 run getirtmek mi, taksitli 550 liraya amazfit pace mi. f/p amazfit kazandı. İleride triathlon için veya daha profesyonel özellikler için garmin fenix e veya suunto ya geçilebilir ama şimdilik lazım değil. Adım adım masrafları yükseltmek en mantıklısı.

3 Beğeni

Göğüsten nabız ölçümü bilekten ölçüme göre çok daha doğruya yakın sonuçlar veriyor. Tavsiyem göğüsten ölçüm yapan bir saate yönlenmeniz. Forumda bu ara çok saat ilanı vardı. Onlara bir göz atmayı deneyebilirsiniz.

Apple Watch 3 + Stryd

İstediğiniz özellikler ve daha fazlası bu kombinasyonda mevcut.
Güce dayalı antreman nabza dayalıdan daha iyi sonuçlar veriyor.
Dilerseniz vaktim olunca daha detaylı bilgi verebilirim.

Selamlar,
Garmin 620 veya vivoactive modelleri olabilir ben ve babam bu modelleri kullanıyoruz ve seninde aradığın özellikler bunlarda mevcut.620 Modelinde interval gibi özelliklerde var.Telefona kolaylıkta veride aktarılmakta.Otomatik tur ve otomatik durdurmada mevcut.İkinci el olarakda bu modellerden uygun fiyata bulabilirsin.Garmin 235 de güzel ama fiyatı biraz fazla.Son olarakta Tomtom runner serileride uygun fiyatlı ve özellikler de epey iyi.

Şimdiden güle güle kullan :wink:

2 Beğeni

620 Piyasada bulunmuyor, ikinci elde de neredeyse yok, Xaomi için incelemelerde GPS doğruluğunda eksiklikler belirtiliyor. Yani Garmin, Suunto kadar hata payı düşük değilmiş.

Amazon’dan nabız bandı dahil 190 eur’ya suunto ambit3 run aldım. ios destekli, strava ile eşleniyor. sizing aradığınız otomatik durdurma özelliği yok sadece. VO2 max ölçümü de var. basit ve fonksiyonel bir saat.
garmin 630 'un yerine aldım. garmin 630 dokunmatik ekran ve ekranım bozulduğu için bahsettiğim modele döndüm. sakın dokunmatik ekran almayın, çok hassas ve çabuk donuyor.

Özellikle auto pause özelliği olsun istiyorum. Benim için önemli bir özellik. Dokunmatik istemiyorum galiba gidişat Forerunner 235 olacak.

hiç o kadar para vermeyin tomtom runner 260 tl civarına satılıyor şuan. Alın, kullanın.

Merhaba arkadaşlar. Öncelikle Koşu için saat ve kol bandı almayı düşünüyorum. Direk saat düzgün veri verirmi. Yoksa kol veya göğüs kalp bandı almak gerekmi. Zaman içerisinde daha iyisi lazım oluyor diyor bazı arkadaşlar. Polar almayı düşünüyordum yukarıda bir arkadaş pek tavsiye etmemiş. 2500-3000 civaı fiyat olanlara baktım ancak bilen sizsiniz nasıl yapmak lazım. Ne dersiniz. Bu rakama alınabilecek en özellikli cihazlar hangileridir. Ayrıca Bu caiso nun akıllı saatleri var veya farklı telefon markalarının ancak bunlar sanırım spora yönelik cihazlar değil gibi doğrumudur.

Saatten optik nabız ölçümü dinlenme nabzı ve günlük kullanım için yeterli oluyor. Ancak koşu bisiklet vs. aktivitelerde biraz sıkıntı oluyor. Saatin tam oturması gerekli, biraz fazla sıkı ya da gevşek ise hatalı ölçüme başlıyor. Titreşim ve koldaki sarsıntılar performansı olumsuz etkiliyor.
Saatten saate ve kolunuza göre değişir ama göğse takılan bir nabız bandı verisine %99 güvenebilirsiniz. Kolunuzdaki saatin aktivite esnasında titreşiminden kaynaklı hatalı okumalar veriyi işe yaramaz hale getiriyor. Hani yanlış veriyle antrenman yapmaktansa onun hiç olmaması daha iyidir bence.

3 Beğeni

Göğüs bandı ile ölçümün en sağlıklısı olduğunu biliyorum, bilekten ölçüm hassas sonuç vermiyor, öğrendiğime göre Forerunner 235 serisine Göğüs bandı eklenemiyor.

Polar saatim var ama yetersiz kalıyor bir daha polar düşüneceğimi sanmıyorum. V800 çok iyi onun haricinde işe yaramaz fakat o da çok pahalı. Garminler en iyisi fakat onlardan da şikayet eden var, her lafa bakmamak lazım. Ama arkadaş tavsiyeleri gerçekten çok etkili oluyor.

Ekleniyor olmalı. Garmin’in sitesinde zaten aksesuarlar kısmında da nabız bantları ve diğer ANT+ aksesuarlar verilmiş. Bandı üzerinize taktıktan sonra saatle eşleştireceksiniz. Bir daha saat aktiviteyi açtığında varsa nabız bandını kullanacak, yoksa optik ölçümü kullanacak.

Ben çok kararsız kaldım yani normal bir saat alacaksan seçenek çok. Ancak ciddi ciddi inceleme yapacak ve beslenmeye dikkat edeceksen. Kalp nabız ritmini önemsiyorsan, tasarımıda iyi olsun diyorsan koşu sırasında şarj meselesi varsa vs. vs işler iyice karışıyor. Az önce @erol adlı arkadaşın fenix 5x incelemesini büyük bir zevkle okudum ancak bazı özellikleri tatmin etmedi. Aslında almak istediğim bir saatti. Bu kadar para verilirmi diyeceksiniz. Ancak akşamları nereden baksanız koşu+spor etkinliklerine 2 saatten fazla harcamaya başladım. Dolayısıyla iyi birşey almak istedim. İncelemeyi okuyunca yine kararsız kaldım. Suunto Tasarım olarak güzel ama başka eksikler var ondada. Polar tarafında ise v800 saat görünüşünden uzak. Ayrıca sanırım garmin ve Suunto ile yarışamaz. Çok kararsız kaldım. Acaba normal birşey alıp beklemekmi lazım bilemedim. Yav Suunto gibi birwz geniş ama dokunmatik olmayan bir cihaz lazım. Tamam cihaz budur diyecek cihaz yok. Yani fiyat olarak yok gibi veya ben birwz yukarıdan uçuyorum

Şuan saat alacak olsam Xiaomi Amazfit Pace modeli alır geçerim. Bir kez Garmin’e para bayıldığım için şuan vazgeçmeye pek niyetim yok ama geçen hafta 2. elde 325’e temiz Amazfit Pace buldum diye az daha satın alıyordum. İnceleyin bu modeli derim. Üç bin beşyüz liralık saatle koşsam da GPS arada sapıtıyor, bisiklet sürüyorum 200 KM/s maks. hız yaptın diyebiliyor. Bu hatalara 2 - 3 bin küsür paralar vermek mantıklı değil bana ama merak diye bir hastalığım var. :smiley:
Yalnız cihaz harici göğüs bandı takılmasını desteklemiyorsa da tercih etmezdim ki, bilekten nabız ölçümü bazen ölçümden ziyade kafadan sallamaya dönebiliyor.

Hocam Amazfit ilk başlarda baktım sonra vazgeçtim zira profesyonel koşu saati değilki bu noktada piyasada 3 cihaz dikkat öne çıkıyor. Başlarda bende incelemeye başladığımda daha çok akıllı saat türleri önüme çıktı sonradan garmin, suunto ve Polar ı gördüm. Yani şuan için bu 3 markaya yöneldim gibi.

Profesyonelliği bilmem ama harici nabız bandı vs. bağlanamaması eksiklik. Benim Garmin saatim de GPS’i, nabzı rastgele ölçüyor ama gerçekten doğru veri istiyorsan nabız bandı, footpod vs. bağlayabiliyorsun. Bunda da böyle bir imkan olaydı çok iyiydi. GPS’i benim Garmin’e göre nasıldır bilmiyorum ama bir ton para verip rastgele veri almaktansa ucuz bir kaynaktan almayı tavsiye ederdim o veriyi. :smiley: Ama sensör bağlanmaması eksiklik.

1 Beğeni