Xiaomi Amazfit Stratos (Pace 2) İnceleme

Güzel görünüyor gerçekten de. O bölüm standart olduğu için pratikte uygun genişliğe sahip tüm kordonlar sorunsuz uyacaklardır. Kaplama parçasının düşüyor olması çok büyük problem. Keyifle kullanmanıza engel oluyordur. Şarj ünitesinin tasarım kusuru ile birleşerek bu sorunu ortaya çıkarıyor. Ben Aliexpress’ten 4 dolara şu şarj aparatını satın aldım.

47

Saatin kaplama parçalarını sıkıştırmadığını (yanında gelen şarj ünitesi gibi) düşünüyorum. Gelir gelmez inceler sonuçlarını burada yazarım.

3 Beğeni

aliexpress bağlantısını da paylaşır mısınız?

Merhabalar, cevabınız için çok teşekkürler. Bu şarj aleti sorunu çözer gibi görünüyor. Memnun kalırsanız bizde alalım. Bu soruna en iyi çözüm bu şarj aleti gibi görünüyor.

Kırılan parçaya koşarken gözüm takılıyor sürekli. Orada bir orantısızlık var ve görüntü olarak rahatsız edici. Kızdığım konu fiziksel aktivite takibi amaçlı bir saatin böyle ciddi bir tasarım hatası olması. F/P ürünü olmasıyla alakalı bir durum değil.

Burada kullanım ve özellikleri ile ilgili yeteri kadar bilgi verilmiş.Kendi tecrübem şöyle; Haftada ortalama 3-4 defa / toplam yine ortalama 25 km kosuyorum. Benim ölçeğimdeki amatör bir koşucunun tüm ihtiyaçlarını fazlasıyla karşılıyor. O yüzden koşu için yeni bir saat ihtiyacı duymuyorum. (Nabız ölçümünü yok sayıyorum :slight_smile:)

Bugün itibariyle outdoor faaliyetlerim için iyi bir indirimle bir casio wsd-f20a aldım. Onunla özellikle tırmanıs ve doğa yürüyüşlerinde karşılaştırmalar yapacağım. (Yükseklik, barometre vb). Muhakkak paylaşırım.

Selamlar,

1 Beğeni

Bağlantı

Xiaomi’nin diğer markalar karşısındaki durumu ve giyilebilir teknolojilerin geleceği konusu bizleri de koşu elektronikleri sebebiyle ilgilendiriyor. Yine bu konu üzerinde Xiaomi’nin kullandığı teknoloji ve fiyatlandırma mantığı sebebi ile diğer markaları zorlayacağından ve gelişmeye mecbur bırakacağından bahsetmiştim. Son gelen veriler bu öngörümü doğruluyor.

Xiaomi giyilebilir teknolojiler konusunda şu anda yaklaşık yıllık %90.9 büyümeyle dünya lideri haline gelmiş durumda. Pazardaki yüzdesini %13.7’den %21.5’a çıkarmayı başarmış. Bu büyük bir ilerleme.

Bu grafikte turuncu olarak ifade edilen diğer markaların (Xiaomi, Apple, Fitbit, Huawei, Samsung haricindeki tüm markalar) pazardaki payının giderek düştüğünü görebilirsiniz. Kaynak;

Bu rekabetin sevdiğimiz markalar özelinde de bize yarayacak gelişmeler sağlayacağını düşünüyorum.

6 Beğeni

Şimdiye dek fiyatlandırma da bir etkisi yok,. Lider markalar döviz etkisiyle artık ülkemizde yüksek fiyatlara ürünler satıyorlar. Fiyatlardan zaten ümidi kesmiş durumdayım, bence özellik ekleme gibi konularda acele edeceklerdir. Koymayı 3-5 yıl sonraya düşündükleri özellikleri daha erken görebiliriz.

Selamlar, bir süredir saatimi bilgisayara bağlıyamıyorum, şarj oluyor fakat bilgisyar cihazı görmüyor. fabrika ayarlarına dönmeme rağmen olmadı, bu sıkıntıyı yaşayan varmı?

Bahsettiğiniz sorun bende Garmin saatimde meydana geliyor. Kabloyu başka USB porta takınca düzeliyor, bazen de düzelmiyor bilgisayarı yeniden başlatmam gerekiyor. Saat şarj oluyor, ancak bilgisayar yazılımsal olarak (veya disk görüntüsü olarak) saati görmüyor. Başka bir bilgisayarda denemenizi, olmuyorsa kabloyu gözden geçirmenizi tavsiye ederim.

Malesef baska bir kablo denedim, başka bilgisayar denedim, hatta baglantı yerlerinde temas sorunu olabilir diye oraları bile temizledim ama nafile.

6 ay önce amazfit stratos saati satın aldım 820tlye yukko üzerinden. Erol beyin incelemesi ve bilgilendirmesi çok yararlı oldu teşekkür ederim. Almak istediğim saat garmin Fenix 3tü ancak 2-3 yıllık saate 1500 TL vermek mantıklı gelmedi. Stratos Saatimi bu zaman zarfında aktif olarak kullanıyorum. Saat günlük kullanımda çok hızlı, Bluetooth ile hemen bağlanıyor, telefonu sessize alıyorum çağrıları saat ile takip ediyorum, çağrı reddetme var cevaplama yok,zaten saatten konuşma yapma gibi bir durumu hiç gerekli görmedim.saatini güncellemeler ile bildirimleri ve WhatsApp mesajlarının hepsini görebiliyorsunuz. Aliexpresten 0,84dolara renk renk Kordon, ekran koruyucu kasa aldım rahat rahat kullanıyorum. Şarj süresi çok ideal. Saati ekran özelli hiç sorun olmadı ilk aldığımda telefona göre renkler biraz cansız geldi ama alışıliyor. Dokunmatik çok rahat ve konforlu. Yan taraftaki tuşların var olması yağmurlu havada çok işe yarıyor. Gelelim gps özelliklerine bunu şöyle kiyasliyacagim koşu arkadaşım garmin forerunner 235 kullanıyor aynı anda başlatıyoruz. Birinci km geldiğinde onunki ses ile belirtiyor benimki titriyor aynı anda. Genel olarak 10 veya 20 metrelerde fark çıkıyor. Omuz omuza koşu yaptigimixda neredeyse aynı. Bu sene amsterdam maratonu 21 km’ye katildigimda benim saatim mesafeyi 21.33 km gösterdi.Garmin forerunner 235 21.31, Tom Tom modelini bilmiyorum bir kosucunundu 21.32 yazıyordu. Saatin göstermiş olduğu koşu verilerinden memnunum, gerçekten detaylı, istediğim her veriyi kolayca buluyorum ve grafikleri guzel. Amsterdamda fuar alanındaki polar standında gezer iken polar satıcısı saatimi sordu. Xioami deyince modeli animsayanadi özelliklerini ve Sony GPS çip sistemini kullandığını gösterince kendilerini yeni ürün lerine bu GPS ciplerinin olduğunu belirtmiş, menü zenginliğini begenmisti. Kalp Sensürü koşu sırasında kendimi iyi hissetigimde kalp ritmini aşağılarda, zorladigimda yukarılarda gösteriyor bunu kendi bunyemde hissediyorum ancak koldan ölçümlere sağlıklı olmuyor ama ben referans alıyorum (göğüs bandı kullanmakta fayda var). Saate rota yüklemek, bu rotayı takip etmek, kendi rotani oluşturmak, göğüs bandı ve Bluetooth kulaklığı bağlayarak müzik dinlemek bu fiyattaki ürün için çok büyük özellik bence. Aktivitelerimi kolayca pcye atıp stravaya yüklüyorum. Bu bir eksik sayılmaz ama stravaya ile uyumlu olsa daha güzel olacak. Kasa kalitesi güzel 6 ay boyunca hiç çizik renk atma gibi bir durum gerceklesmedi. Özellikle belli bir bütçeye sahip arkadaşlara tavsiye ederim saatten memnun kalırlar Çünkü bu saatin sifir fiyatiina 2-3 yıllık Fenix 3 HR bile alamıyorsunuz. Ben Fenix 3 ile kosmadim ama forerunner 235 kullanan arkadaşım ile çok koştum. Veriler aynı batarya çok daha uzun süre gidiyor. Erkan daha kaliteli renkli ve detaylı. Garmin forerunner 235te güzel bir saat ancak Stratosun geri kalır yanı yok hatta rota takibi, sensör bağlama müzik dinleye bilme gibi ozellikleri ile öne çıkıyor. Bol koşular

8 Beğeni

Merhaba, farklı kablo (Özellikle kısa olan) denerseniz düzeleceğini tahmin ediyorum. Bazı kablolardan data transferi olmuyor sadece şarj edebiliyorsunuz. Özellikle harddisk kabloları işinizi görecektir.

Üstadım selamlar;
Ben Whatsapp mesajlarını göremiyorum.Diğer bildirimlerde sorun yok. Acaba bir ayarı kaçırıyor muyum?
bildirim app lerinde whatsapp yok

Benim hiç başıma gelmedi. Applerde yok ancak telefon ile bağlandığında otomatik Facebook ve Whatsapp mesajlarını sırayla atiyor.

Manavgat ultra maratonu 37k verisi parkuru sat 37.6km olarak ölçtü. Garmin 235 37.7 şarj durumu %99 ile başladım 6 saatte %72 şarj ile bitirdim.

Bu yarışta haritayi çalıştırmadim. KML dosyasını gpx e çevirip gpx klasörüne atıyorum. “Sports-running-setting-import routes” menüsünden haritayı seciyorum. Yükleme yapıp “use” diyor. Kabul edince tekrardan başlatma menüsü geliyor, baslatinca harita gelmiyor acaba yapmam gereken farklı birşey mi var. İyi günler

@erol 'un incelemesini okuduktan sonra almaya karar verdim bu saati ve yaklaşık bir ay önce satın aldım. Benim için en önemli şey şarj süresiydi. Saatle ilk defa 10k koştuktan sonra (55 dk) sadece %4 azaldığını görünce şok geçirdim. Bu kadar iyi olmamalı dedim :slight_smile:

Sonra üzerine 2 ROM güncellemesi geldi ve bu güncellemelerden sonra daha hızlı şarj tükettiğini hissetmeye başladım ama tam olarak da test edemediğim için (yoğun iş güç temposu) emin olamadım.

Dün Bakiye ablanın düzenlediği çamur maratonunda gerçekten ilk defa uzun mesafe ve sürede test edebildim. 23,5k’yı 3 saatte tamamladık (antrenmansızlık ve kar yağışı). %98 şarjla başladığım koşuyu 3 saatin sonunda %82 ile bitirdim. Koca 3 saatte sadece %16 enerji tüketmişti ve bu bence çok iyi bir değer. Sanırım tek şarjla 100k civarında bir koşuyu hiç sorunsuz tamamlatabilecek düzeyde. Bir aksilik olmazsa, bu sene Kapadokya 120k parkurundaki performansını test etmeyi dört gözle bekliyorum :slight_smile:

Saatteki tek eksik yükseklik grafiğinin olmaması. Gerçi bunu yarış içinde ne kadar kullanırsınız bilemem ama ben kesinlikle eksikliğini hissetmiyorum.

Garmin ya da Suunto hiç kullanmadığım için bir karşılaştırma yapmam mümkün değil, son iki yıldır Decathlon’un saatini kullanıyorum. O saatten Stratos’a geçince boyut değiştirmiş gibi oluyorsunuz :smile:

Kesinlikle tavsiye edeceğim, makul fiyatlı ve gerçekten güzel bir saat :raising_hand_man:

3 Beğeni

Merhaba,
Acaba saate kulaklık ve göğüs bandı bağlayarak kullanma şansınız oldu mu?, ben %95 şarjda göğüs bandı yada kulaklıkla kullandığımda 2 saat içerisinde şarjın tükendiğini görüyorum. Ya bendeki saat sorunlu yada bluetooth bağlandığı zaman şarjı çabuk tüketiyor.

Merhaba;

Göğüs bandı ya da kulaklıkla deneme şansım malesef yok; ama 2 saat çok az gibi geldi bana. Normal kullanımdaki (göğüs bantsız ve kulaklıksız) şarj durumu ile karşılaştırırsanız belki daha iyi olur. Yaklaşık bir saatlik koşuda, ekran sıkça aktif edilmediği müddetçe %6-7 arası gitmesi gerekir diye düşünüyorum.

Selamlar,

Merhaba,
Ben kulaklık ile kullandığımda şarjının normalden çok daha hızlı azaldığını fark ettim ama net bir ölçüm yapmadım.

Ben yeni test ettim. Göğüs bandı ile 1 saatte %70 ten %20 lere düştü. Bu sanirim yeni alinan guncellemelerden sonra oldu. Daha once bukadar degildi.

1 Beğeni

Bu cihazın 3. versiyonu ile ilgili bir gelişme var mı? Tarih, ön bilgi, sızıntı vs.