Xiaomi Amazfit Stratos (Pace 2) İnceleme

Xiaomi Amazfit Stratos saatimi aldım. Hangi nabız bandına uyumlu bilen varsa yardımcı olursanız sevinirim

Decathlon ürünleri ile eslesiyor diye hatırlıyorum. Mağazada deneme şansı bulabilirsiniz

Teşekkür ederim iyi günler

Herkese iyi günler Decathlondan alınan nabız bandını denedik ama eşleşmedi yardımcı olacak birisi var ise bağlantı yönünden arıyor nabız bandlarını görmüyor

üste bulunan yorumlarda bağlantıları sports > Run (veya hangi aktiviteyi kullanacaksanız) > Settings > Accessories menülerinden yaparak bağlantıyı başarmışlar siz bu menüleri mi kullanıyorsunuz

Bu şekilde yapılması gerekiyor, kalp bantı aktif ise bu şekilde görecektir.

1 Beğeni

Teşekkürler acemiliğimizden sensörü biraz ıslatmamız gerektiğini bilmiyordum şimdi oldu

Böylelikle yeni saati ve sensörü de “ıslatmış” oldunuz, hayırlı olsun keyifle kullanın. Deneyimlerinizi bizlerle de paylaşın :slight_smile:

1 Beğeni

Syn spinodal bu saatte interval antremanı nasıl oluşturabiliyorsunuz? (Çok verimli olmasa bile )

Telefondaki uygulamadan Profile -> My Watches -> Sport -> Interval Workout bölümünü seçerek oluşturabilirsiniz. Daha sonra da sync etmeniz gerekir. Şurada yabancı bir dilde anlatımı mevcut: https://youtu.be/biG5jUN5B-w.Sessiz bile izleseniz anlaşılıyor :wink:

1 Beğeni

Çok teşekkürler syn Çetin, ben saat üzerinde arayıp duruyordum :grinning:

:grinning: Nasılsa ingilizcedir dedim ama bu ne dilde konuşuyor :slight_smile:

Portekizce sanırım. Bulabildiğim tek video buydu :smile: İşinizi görmüştür umarım.

1 Beğeni

Stratos ile rota takibi :
Saatin rotayı GPX olarak yüklemenize izin verdiğini söylemiştim, bunu saati bilgisayara bağlayarak ve içindeki GPX isimli klasörün içine .gpx uzantılı dokümanı koyarak yapıyoruz. Daha sonra bir aktiviteye başladığımızda settings bölümünden bu rotayı seçtiğimizde saat bu rotayı kullanabiliyor.

Koşarken herhangi bir “rotadan dışarı çıktın” uyarısı vermiyor, bunun yerine bulunduğun konumu rotaya göre harita üzerinde göstermekle yetiniyor. Bu veri iki şekilde izlenebiliyor. Ekranın kilitli, dolayısı ile saatin enerji tasarrufu modunda olduğunda, ikincisi ise saati uyandırdığınızda. Her iki ekranın da birer örneğini aşağıda görebilirsiniz.

Saatin ekranı kilitliyken rotanın tam üzerine denk gelmediğini ve kestirme yapmış gibi düz bir çizgi attığını farketmişsinizdir. Rotanın üzerinde olduğumu anlayabiliyorum, ancak uyuduğu aralıktaki veriyi göremiyorum. Saati uyandırdığınızda bu ara bölümü hızlıca tamamlıyor ve rotanın tam olarak üzerinde olup olmadığınızı net bir şekilde anlayabiliyorsunuz. Bu ekran çok hızlı ve antrenman başlamadan önce saatin pusulasını ayarladıysanız yönü çok isabetli gösteriyor, hafif döndürerek yönünüzü anlayabiliyorsunuz. Bu yavaş işlemciye sahip saatlerde işkenceye dönüşebiliyordu.

Özetle : Rotadan çıktığınıza dair uyarısı olmaması eksiklik, saatin kilitli modunda rota takibi sorunlu, ancak uyandırdığınızda faydalı hale dönüşüyor, bunun için de durup tuşa basman gerekli.

4 Beğeni

Garmin konusunda birşey diyemeyeceğim fakat stratos’ta birebir deneyimlediğim bazı kritik sorunlar mevcut (amazfit pace modelini de kullanmış birisi olarak bunları yazıyorum);

• Auto pause hiç düzgün çalışmıyor. Kendi kendine pause olup duruyor.
  • Uzun mesafelerde (15K+) GPS çok sapıtıyor. 30km koşu sonrasında 1.5km eksik kaydetti. Garmin kullanan bir arkadaşımda 100 metre dahi sapma yoktu.
  • Amazfit watch uygulamasında telefonda dinlediğim müziği saatten kontrol edebileceğim ile ilgili bir ayar görmüştüm. Aktive edince telefonda müzik çalarken saatte müziği kontrol etmek için bir panel çıkıyor. Ama kullanabileni tebrik etmek lazım sadece özellik olsun diye koymuşlar.
  • Saat verileri sync ettikten sonra strava’da görünen veri (toplam mesafe, süre) saatteki veriden baya farklı görünüyor. Sanırım sebebi saatte varolmasına rağmen yeteri kadar detaylı veriyi strava’ya göndermemesi. Bu yüzden strava kendisine göre birşeyler yapıp gönderilen veriyi değiştiriyor.
3 Beğeni

Selam, Ben de saati birkaç aydır kullanıyorum, Suunto nabız bandını bir kez bağladıktan sonra diğer bir koşuda tekrar bağlayabilmek için saati reboot yapmak zorunda kalıyorum. Bunu çözmü varmı bilmiyorum. Ayrıca koşu esnasında pause yapıldığında koşulan mesafe ve pause süresi dışında başka bilgi vermiyor( sanırım durmamızı istemiyor :slight_smile: . Bunun dışında yüksek fiyatlı saatler ile kıyaslamasamda bence amatör ve yeni koşucular için tüm ihtiyaçları karşılıyacak düzeyde, en azından benim için öyle.
Yukarıda belirtilen saatin kayış tutucularının kırılma soru bende yok ama onu okuduktan sonra takıp çıkarırken özellikle şarj aparatına takarken çok zorlamamaya çalışıyorum.
Alınır mı evet.

4 Beğeni

Kapadokya’ da 119 km. yi bu sene Amazfitpace (ilk model) ile koştum. Saati ne vakittir telefon ile senkronize etmemiş, yarıştan önce de kısa bir koşu yapmıştım. GPS rahat şekilde çalışıyordu. Ctesi günü yarış öncesi 15-20 dk kala (daha erken denemek gerek demek ki) denedim ancak GPS bir türlü uyduları bulamadı, geri sayım derken yarışa başladık. Yarışı 15:15:59 sürede bitirdim, saat mesafe olarak 120.6 km. yi gösteriyordu, hatta @spinodal (kendisi de çok iyi koştu, tebrikler) ile yarış sonrası görüşmemizde kendi saatinin de (başka bir marka) aynı mesafeyi gösterdiğini iletti. Konumuz mesafe değil elbette, Xiaomi Amazfitpace modeli neredeyse istasyonlarda çok çok az bir sapma gösterdi, performansına bayıldım. Ayrıca yarış sonrası şarja taktığımda pil yüzdesi %28 ’ de idi. Bu fiyata bu performansa bravo diyorum! :slight_smile:

Cenk Bayraktar ve @erol , saat konusundaki bilgilendirme ve yönlendirmeler için tekrar çok teşekkürler. :slight_smile:

CUT yarış sonucum: https://livetrail.net/histo/utcappadocia_2018/coureur.php

Strava kaydım: https://www.strava.com/activities/1920575959

6 Beğeni

Bilgi için çok teşekkürler @ALPER, senin deneyimin çok önemli (yarış için ayrıca tebrik ederim :clap:). Saat “assisted GPS” destekliyor, yani bulunduğun yerde görebileceğin uyduların konumlarını telefondan (internetten) alarak hızlı başlangıç yapabiliyor. Saati telefon ile senkronize etmediğinden bu bilgiyi alamadığı, konum bilgilerini uydulardan almak zorunda olduğu için de kilitlenme süresinin uzadığını düşünüyorum. Mesafe ölçümü ve pilin dayanımı gerçekten (kusurlarını görmezden gelir ve fiyatını gözönüne alırsak) müthiş.

4 Beğeni

Saat için yeni bir update geldi. Update ile ilgili tecrübelernizi paylaşırmısınız. Ben updatei yaptıktan sonra şarjın daha hızlı tükendiğini düşünüyorum

Merhabalar, Öncelikle çok güzel bir kaynak olmuş bu site. Çok teşekkürler.

Yaklasık 8 aydır kullanıyorum amatör bir koşucu olarak beklentilerimi karşılıyor. Aynı zamanda doğa yürüyüşü faaliyetlerinde kullandım. Wikiloc üzerinden indirdiğim gpx dosyalarını rahatlıkla aktarıp takip edebiliyorum.

Saat kordon kulakçığı ile ilgili kırılma problemini bende yaşadım. Ne yazık ki benim parçam kayboldu. Aliexpress’te parçaları buldum, elime ulaşınca tekrar bilgi vereceğim. İlgilenenler için;

Bağlantı 1

Bağlantı 2

Bu arada orijinal saat kordonu kullanılamaz hale geldi. Piyasadaki ürünler genel olarak oldukça kalitesiz. Samsung Gear S3 orijinal kordonları hepsiburada.com üzerinden 59 tl gibi bir fiyata bulunabiliyor. Biraz pahalı ama tam uyumlu ve oldukça kaliteli

Selamlar,

1 Beğeni