Ultra Abant Koşusu hk

Merhaba.
12 Ağustos’ta gerçekleştirilecek olan Ultra Abant için, 6km için kayıt oldum. İlk şehir dışı koşum olacak, daha önce hep asfalt koştum. Bu yüzden nasıl bir ayakkabı tercih etmem gerektiğini bilmiyorum.
Organizasyon yetkilisi parkurun kil zemin, tahta köprü ve arnavut kaldırımından oluştuğunu söyledi, asfalt zemin yokmuş. Merrell mi giymeliyim yoksa asics mi bilemedim. Deneyimli arkadaşlardan yardım istiyorum :slight_smile:

https://kosuforum.com/t/abant-62k-parkuru/

Böyle bir başlık vardı,

Sadece şöyle cevap vereyim, marka tek başına yeterli değil modelleri de belirtirseniz faydalı olacaktır yorum yapmak için.

2 Beğeni

Aynı organizasyonda 6km yarış ve 62km olan yarış var.Eğer 6km içinse, spor ayakkabısı olsun yeterli gelir.

4 Beğeni

Forumdan Namık abi @nkoner farkında olmadan güzel bir video yapmıştı parkurdan aslında :call_me_hand:
İzlemeniz fikir verecektir.
*Stravasına da baktım birebir aynı parkur. 4 tur atmış 6k parkurunu :clap:

8 Beğeni

Boy ,kilo,basış şekli bilinmeden herhangi bir ayakkabı tavsiyesi vermek pek uygun olmaz çünkü ufak ağrılardan ve hatta ciddi sakatlanmalara kadar giden bir yol açabilir.Belkide hoşunuza gitmeyecek patika koşmak.O yüzden kolay ulaşılabilir bir ayakkabı özellikle maliyetli olmayanlarından birini seçip başlayın.Yol koşusu için kullandığınız marka ne ise onun patika modelini alın .Böylece çok fazla süpriz yaşamamış olursunuz .Benim fikrim bu tabiki

4 Beğeni

sevgili @ominal 'e teşekkür ediyorum. Güzel bir koşu videosu olmuştu, belki bir gün antrenman yapmak isteyenler olur diye yapmıştım ama daha ileri gidildi yarış düzenlendi ve çok güzel oldu.

4 Beğeni

Yol yarışı için kullanılan ayakkabı 6 K için yeterlidir.

2 Beğeni

merrell agility peak4 ya da asics dynablast3

bayıldım videoya :heart_eyes: emeğinize sağlık @nkoner
bu parkura asics giysem yeterli olur bence, siz nasıl bir ayakkabı giydiniz @nkoner

1 Beğeni

@gencer51 arkadaş 6k a kayıtlı pek patika yarışı değil o nedenle, çoğunluğu arnavut kaldırımı

@elifowski hangi ayakkabıyla rahatsan koşabilirsin aslında, nacizane tavsiyem bileğini saran olsun çok dişli olmasın ayakkabı bu parkur için.

@nkoner takipçi gibi takipçiyiz :laughing:
bu bile çektiğin videoların ne kadar değerli olduğunu gösteriyor abi devam.

4 Beğeni

Teşekkür ederim. Selamlar.

1 Beğeni

Salomon Sonic 3 yol koşu ayakkabısı ile koştum. Bence yeterli…

3 Beğeni

62k yı Salomon Pulsar Pro Trail ile koşmayı planlıyorum.

1 Beğeni

Şu Salomon ayakkabıya bir türlü alışamadım

3 Beğeni

Ben de Tuz Gölü yarışından sonra kullanmayacağım. Ama trail koşularında Salomon Sense Ride 4’den çok memnunum.

2 Beğeni

Yarış ilk kez düzenlendi, benim de şansım yaver gitti, saniye farkı ile ( kamera ile çekim yaptığım unutulmasın ) 33 K yaş grubu 3. sü olarak ilk kez kürsüye çıktım. Bambaşka bir duyguymuş, bakalım bundan sonra ne olacak ? Ama önce muhteşem Abant Gölü ve Bolu Dağı görüntüleri ile Ultra Abant yarışının videosunu buradan paylaşayım.

13 Beğeni

Elinize sağlık özellikle 16.50 - 19.04 arasını keyifle izledim. ASMR gibi :slight_smile: patika, nefes ve sakin bir müzik. Meğer buna ihtiyacım varmış:) tüm parkuru konuşma olmadan bu sessizlikle izleyebilirim :slight_smile:

3 Beğeni

@nkoner kürsüye yakıştın abi, tekrar tekrar tebrikler.

Yarışla ilgili daha sonra yazacağım, ağrılı bir kas sakatlığı nedeniyle ben koşamadım ne yazık ki.

@ZehraNurSimsek seni de ayrıca tebrik ederim.

koşan herkes keyif almıştır umarım.

5 Beğeni

Çok teşekkür ederim @ominal :blush:

3 Beğeni

Tebrikler @nkoner Namık Abi, ödül törenine kalmamıştım ama alanda seni görmüşüm meğer :upside_down_face: İnstagram’da story’lerini de izledim, takipe de aldım :hugs: Harikasınız!
Güzel bir organizasyondu, benimki 6k idi. Göl çevresinde koşmak muhteşemdi. Abant’a ilk defa gitmiş oldum koşu bahanesiyle. Paso durup durup aaa burası çok güzelmiş aaa burada foto çekileyim diye diye 48 dakikada bitirmişim parkuru sdjsdjsjd

2 Beğeni