Ultra Abant Koşusu hk

Bende koşu videosu hazırlamıştım ama yüklemeyi beceremedim :joy: foto şeeettireyim şuraya :hugs:

3 Beğeni

Çok teşekkür ederim. Abant gerçekten çok güzel bir yer. Diğer parkurları da koşarsınız umarım. Başarılar diliyorum.

3 Beğeni

Çok Teşekkür ederim @ominal . Seviliyorsun…

3 Beğeni

Zaman yaratırsam ASMR olarak da vlog yapmayı düşünüyorum. Bu videoya özellikle müzik koymadım. Sadece o kısımda düşük ses ile koydum ama çok düşündüm koysam mı koymasam mı diye. O kısmı çekerken de çok zevk aldım.

4 Beğeni

Tekrardan tebrikler abi, bu daha başlangıç :metal:

1 Beğeni

Evet evet, ben daha çaylağım ama artık 15k denemek istiyorum. sonra 18, 21 inşallah seneye abantta gene kısmet olur umarım

3 Beğeni

30 ağustos’ta bursa’da yarı maraton var, deneyebilirsiniz

Orada olacağım ama 10K’da kaydım var. (Daha önce 2 kez 10K koştum) 21K bana fazla, öncesinde 15 vs koşmak istiyorum. Ve tabi hedef sürede bitirmem lazım, level level gideceğim yani :slight_smile:
Bu arada forumda bursa yarı maratonu ile ilgili konu bulamadım, bizden kimler geliyor?

1 Beğeni

Merhaba, Abant Ultra 62K parkuru hk.tecrübesi olan varsa paylaşabilir mi? Organizasyon nasıldı, konaklama önerileri olan varsa harika olur. Şimdiden teşekkür ederim

1 Beğeni

https://www.ultraabant.com/event/ultra-abant
Arazi ile ilgili kesin bilgiler bu. Yeni bir yarış (teamrunbo sayfasında yazmakta).Konaklama yine sayfasında yazar, Ankara’ya yakınlık ve göl nedeniyle turistik olmalı.

https://teamrunbo.com/yaristakvimimiz/

https://www.ultraabant.com/information

4 Beğeni

İlk defa yapılacak ama düzenleyen ekip çok tecrübeli. Senelerdir Tahtalı Run to Sky ve İda Ultra isimli organizasyonları düzenlemekte. Bu bağlamda organizasyon tarafında bir sıkıntı yaşanacağını düşünmüyorum.

İlk defa koşulacağı için parkurda gezmiş bir arkadaşın video kayıtlarına bakarak; parkurun büyük oranda yangın yollarında ve geçişlerde tek kişilik patikalarda olmasını bekliyorum. Birkaç yayla geçişi de olacak. Sapanca Ultra, İda Ultra ve Kyzikos Ultra ile benzerlik göstermesi muhtemel. Bu yarışlara bakarak tahmin yürütülebilir.

Kamp yapmak istiyorsanız veya seviyorsanız; burası kamp için mükemmel bir yer. Otel konaklaması için Bolu merkez’den gelip gidilebilir.

5 Beğeni

Zehra Hanım foruma hoşgeldiniz öncelikle,

Rossit event yani Polat Dede’nin organizasyonu olacak, ilk defa gerçekleşecek.

Ben de kayıtlıyım şu anda umarım aksilik olmazsa katılacağım, güzel isimler yer alacak katılımcılara bakarsanız. (Mahmut Yavuz’un bu sene ilk yarışı olacak)
Parkur belirtildiği gibi doğanın tam içinde yer alıyor, cp lerde oba ve yaylalarda olacak hatta. O bölge zaten Milli Park ve keyifli bir doğa. Konaklama için göl kenarında tesislerde mevcut ayrıca.
Ekstra bir sorunuz varsa bilebildiğim kadarıyla cevaplamaya çalışayım.

4 Beğeni

Teşekkür ederim, sabah erken olduğu için merkezden kolay ulaşabilir miyim diye soru işaretlerim var. Aracım yok, bu yüzden toplu taşıma ya da taksi kullanacağım. Bu konu hk bilginiz var mı?

Merhaba, biraz pahalı geldi bana :grimacing:

@ZehraNurSimsek Rica ederim. Malesef ulaşım imkanları hakkında bilgim yok. 60K’nın sabah 06:00’da başlayacağını göz önünde bulundurmak lazım. Bu bağlamda gölden çok uzaklaşmamak daha iyi olabilir.

Kamp alanında konaklama alternatifleri görünüyor, bakmakta fayda var. https://maps.app.goo.gl/WfuqrWChpomSFTSt7?g_st=ic

1 Beğeni

Katılım için Uludağ ile Abant arasında kalmıştım. Abant ultraya katılmasamda ben de organizasyonu merak ediyorum.
Aylardır sitelerini takip ediyorum. Hiç bir güncelleme yok. Geçtiğimiz 2 yıl İda da koştum. özellikle 2022 aralıkta olan organizasyon açısından biraz tatsız geldi. Biraz kalitenin düştüğünü gözlemlemiştim. Abant ultra, konum gereği biraz daha zor olsa gerek. Konaklama seçenekleri kamp tercih etmeyecekler için sınırlı. Abant gölü etrafındaki 2 lüks otel dışındaki konaklama seçenekleri yine 3-5km veya daha uzakta. Bolu merkeze de uzak. En az 1 saat minibüs mesafesi var.

Organizatörler, İda ultra da, yaklaşık 20 kilometre mesafedeki merkez otellerden start noktasına servis sağlıyorlar. Ayrıca 15k ve 36k finish yerinden yine merkez otellere servis kardırmışlardı. Ama 66 ve 110 km koşuları gürede bittiği için servise ihtiyaç duymadılar. Abant ta bütün gruplar servise ihtiyaç duyacaktır.

Organizasyon tarihine 20 gün kaldı. Hala bilgilendirme yada yönlendirme yapmadılar. Biraz gecikiyor gibiler.

1 Beğeni

Teşekkür ederim

Evet, ben de merkeze yakın bir yerde kalmayı planlıyorum ve yaklaşık 36Km. O saatte taksi falan bulunur mu ondan da emin değilim. Servis olayı çok iyi olurdu

Maille sormuştum, şöyle bir mesaj aldım:

“Bolu merkezden servisimiz bulunmamaktadır. Ancak belediye ile görüşmelerimiz devam ediyor, merkezden servis kaldırma durumumuz olursa sizlere sosyal medya yoluyla bilgi vereceğiz.”

2 Beğeni

Instagram hesabından servisler hakkında duyuru yayımlamışlar.

Cumartesi sabahı Bolu Belediyesinin önünden 04.30 ve 06.30’da servis kaldırılacakmış. Dönüşler de 12.00 ve 14.30 olarak açıklanmış.

4 Beğeni

ben de 18 km için geleceğim, güzel oldu servis koydukları

2 Beğeni