Ücretsiz Antrenman Planlayıcısı / to-getthere

Merhaba değerli arkadaşlar.

İnternet ortamında ücretsiz antrenman planlarını araştırırken reddit’te şöyle bir başığa rastladım. Aslında bu araştırmanın amacı Strava Summit te sunulan antrenman planlarına nasıl ücretsiz ulaşabilirimdi.

Bu yazıda togetthere adlı arkadaş Stravanın ücretli üyelik gerektiren versiyonu summit’in antrenman planlarını maalesef kişiselleştiremediğini; aksine bu planların standart olduğunu söylüyordu ( ki arkadaş haklıymış :slight_smile: )

yazının devamında togetthere adlı kullanıcı kişiseleştirilebilir antrenman planlayıcısını oluşturduğunu ve bunu stravadan aldığı verileri kullanarak yaptığını söylüyordu.

Site adresi olan http://www.to-getthere.com/ girip strava ile bağlantı sağladıktan sonra yönergeleri takip edip istediğiniz mesafeye göre 5k, 10k, 21k vb gibi antrenman seçimi yapabiliyorsunuz.

En çok hoşuma giden durum ise bu grafikteki gibi alt ve üst pace limitlerini bana söylemesi oldu.

Ben kendi adıma daha şimdiden çok faydasını gördüm.

Sizlerinde faydalanabilmeniz dileği ile bol koşulu ve sağlıklı günler.

9 Beğeni

Alt-üst pace limitlerini Strava da McMillan Running Calculator ile hesaplatıyor zaten. Bunun dışında Strava’nın plan sisteminin kötü olduğu konusuna katılıyorum. Paylaşım için teşekkürler, siteyi deneyeceğim.

Teşekkürler güzel bir siteymiş.

@Baris McMillian Running Calculator summit üyelerine açık sanırım. Link var mı ?

Şu siteden hesaplatıyor, Strava da buraya yönlendiriyor:

Tempolari hesapladıktan sonra çıkan sayfada tepede mil/km seçimi ve speedster/endurance monster seçenekleri var. Speedster seçerseniz genel olarak tempoları bir miktar artırıyor. Ben endurance monster tercih ediyorum.

@Baris Mac milan’dan tut da runningcoach.me ye kadar bu şekilde bir antrenman planını ücretsiz sunan hiçbir yer yok.
Eğer varsa buradan paylaşımlara devam edelim ki arkadaşlarımız faydalansın.

Herhalde bir yanlış anlaşılma oldu, ben de ücretsiz koşu programı yapan bir yer bilmiyorum. Fakat Pete Pfitzinger gibi koçların kitaplarında bulunan antrenman planları ücretsiz olarak internette bulunabilir. Aynı şekilde Hansons da bulunabilir (Hansons Marathon Method: A Renegade Path to Your Fastest Marathon https://g.co/kgs/jZjYy1 ). Bu kitaplar tabi ki ücretsiz değil ama bulmak mümkün anlamında söylüyorum. Aynı şekilde Hal Higdon, Jack Daniels’(https://www.amazon.com/Daniels-Running-Formula-Jack-Tupper/dp/1450431836 )'ın kitapları da tavsiye edilebilir. Mesaj atarsanız bu kitaplara ulaşma konusunda yardımcı olurum.

McMillan ücretsiz koşu programı sunuyor demedim. Strava Summit üyesi de olsanız pace aralıklarını Macmillan Running Calculator ile hesaplıyorsunuz dedim. Strava’da bir koşu programı oluşturdugunuzda atıyorum 10x400m@speed pace diyor ama 400m speed pace’inizin hangi aralıkta olduğunu söylemiyor. Mcmillan Running Calculator kullanarak hesaplayın diyor. Bu Calculator da ücretsiz.

Training Peaks e gecmeden once (Benim birakma sebebim calistigim coach imin Training Peaks kullaniyor olmasi.) bir sure https://www.finalsurge.com/ kullandim. Free ve gayet guzel. Galiba 1 sene once falandi bir re-design yaptilar. App ve web uygulamasi bayagi guzel oldu. Garmin, Suunto, Strava ile entegrasyonlarida var. Auto sync ediyor.

1 Beğeni

1 haftadır ben de McMillan calculator a göre pace ayarladım, tşk link için…
Bi de nabız el verse herşey daha iyi olacak ;>

1 Beğeni