Tahtalı Run to Sky (Dağ Koşusu) 17 Mayıs 2015

Mayıs ayında yapılması planlanan Tahtalı Dağı Yarı Maratonu Federasyon Takvimine de alınmış olup koşu kayıtları 1 Şubatta açılacaktır. Antalya Çıralı kasabasında deniz kenarında başlayacak olan Likya yolunu takiben 2365 metre yükseklikteki Tahtalı Dağı zirvesinde sona erecektir. Denizle, dağ ile, tarih ile iç içe koşmak ve tatilinizi başlatmak için sizleri de aramızda görmekten onur duyarız.

İletişim için
Polat Dede
0555 576 53 66
polat@rossist.com

Mutlu olun mutlu koşun kendinizle tanışmaya hazır olun

5 Beğeni

Yarış sonunda bütün yarışmacılarımız Avrupanın en büyük teleferiği ile Tahtalı Dağından aşağıya inebileceklerdir. Bayan ve erkek birincilerine Yamaç paraşütü ile Tahtalı Dağından 50 dakikalık bir uçuş keyfi armağan ediyoruz. ayrıca kategori birincileri ve dereceye girenlere sürpriz aktivite hediyeleri olacaktır.
KAYITLAR ŞUBAT AYINDA AÇILACAKTIR.

Kayıtlarımız başlamıştır. Herkesi 23 km.lik Türkiye’nin ilk skyrunning koşusuna bekliyoruz. Ayrıntılı bilgi ve yarış kaydı için
www.tahtaliruntosky.com
17 mayısta bu coşkuyu hep beraber yaşamaya ve kendinizle tanışmaya hazır olun…

2 Beğeni

Keşke gidiş-dönüş şeklinde ultra mesafesine ulaşacak şekilde bir yarışda olsaydı.
23K bir mesafe için açıkcası Yalova’dan kalkıp 700km yol gitmek bana pek cazip gelmedi.

ismail bey
bir sonraki sene yarışın ikinci aşaması olan 110 km.lik parkur eklenecek. bunun projeleri yapılıyor. Bir dahaki sene sizleri aramızda görmekten mutluluk duyarız.

Bu iyi haber. Antalya’da bir ultra koşmak güzel olacak :slight_smile:

1 Beğeni

Güzel düşünmüşsünüz. Umarım kalıcı olur.

Bu sene o tarihlerde başka bir programım var, ama seneye neden olmasın.

İlk kez koşacak kaşiflere şimdiden başarılar dilerim.

kayıtlarımız başlamıştır
www.tahtaliruntosky.com

Degerli kosucu arkadaslarim ‪#‎tahtaliruntosky‬ skyrunning kosu yarisimizla ilgili gelen sorulardan en fazla karsilastigimiz soru odullerin ne olacagiyla ilgilidir. Organizasyonumuzda belirlenen saatlerde yarisi tamamlayan herkese Seramik sanatcisi Tufan Dağıstanlının hazirlayacagi ozel uretim seramik madalyalar verilecektir.Ayrica yaris sonunda Avrupanin en uzun teleferigi olan ‪#‎OlymposTeleferik‬ ile harika bir manzara eşliğinde Tahtalı Dağından aşağıya iniş imkani , ‪#‎Escape2OlymposParagliding‬ ile yarışın bayan ve erkek birincilerine 2365 metreden Yamaç paraşütü ile atlama ödülü verilecektir.Bütün bu ödüllerin yaninda kategorilerinde dereceye giren koşucu arkadaşlarimiza Tahtalı Dağı zirvesinde ‪#‎AntalyaSkyPark‬ ile eğlenceli ve macera dolu aktiviteler armağanlar hediye edeceğiz.Türkiyenin cennet koyu Antalya"da düzenlenen #Tahtaliruntosky ile ilgili ödüllerimiz an itibariyle bu kadar olup Sponsor bulunduğu takdirde sponsor bağlantılı ödüllerde verilecektir.Herkesi yarışımıza bekliyoruz.

‪#‎TahtaliRuntoSky‬ parkurlarıyla ilgili genel bilgilendirme.
Öncelikle yarışın parkur uzunluğu 23.6 km. olup 0 metre deniz seviyesinden başlayacak ve 2365 metre yükseklikte Tahtalı Dağı zirvesinde sona erecektir. Yarışın % 75’lik bölümü sadece tırmanıştan oluşmaktadır. %10 luk kısım asfalt geriye kalan %15’lik kısım ise yokuş aşağı ve düz yollardan oluşmaktadır. 23.6 km.lik bu parkuru tamamlama süresi yaklaşık 3 saat olacaktır.
Parkur Likya yolu patikalarını takiben hazırlanmıştır. Daha önce Likya yolunda koşan veya yürüyüş yapan arkadaşların bileceği üzere yol kırmızı ve beyaz boyalarla işaretlenmiştir. Yeri geldiğinde bir çeşme üzerinde bazen bir elektrik direğinde bazende bir kayanın veya bir ağacın üzerinde bu işaretlere rastlamak mümkündür. Kaybolmaya yön vermemek için bu yola başvurulmuştur. Bizler de bu işaretlerle birlikte yön bulma levhalarımızı parkura yerleştireceğiz. Parkur içerisinde ortalama eğim %20 civarındadır ve yer yer %50’ leri geçmektedir. Denizden başlayacak olan yarışımızda yükseldikçe geride bıraktığınız manzara daha da güzel hale gelecektir. İlk kontrol noktası olan ‪#‎Ulupınar‬ da çınar ağaçlarının gölgesinde , ikinci kontrol noktası olan ‪#‎Beycik‬ te Sedir ve çam ağaçlarının gölgesinde koşuyor olacaksınız. Yol üstünde kontrol noktalarının haricinde su bulma ihtimali yok denecek kadar azdır. Bu yüzden kontrol noktalarında
su ihtiyacınızı gidermeniz önemlidir. #Beycik ten sonra düz yol yoktur ve sadece tırmanış olacaktır. Genelde dağ patikası şeklinde yol alacağınız ‪#‎TahtalıRuntoSky‬ zaman zaman asfalt , toprak yol ve çarşak olarak değişebilir. Yarışın son kısmı olan Tahtalı Dağı külah geçişi tamamen Çarşak zeminden oluşmaktadır. Yarışacak olan bütün arkadaşlara başarılar diliyorum.
Nacizane antrenman programlarınıza merdiven koşusu da eklemenizi tavsiye ederim.
Kendinizle tanışmaya hazır olun.

Kayıt durumu nasıl? Henüz karar verememişlerin acele etmesi gereken bir durum var mı?

erken kayıtlar devam ediyor
Mart ayı içerisinde kayıtların son durumu ile ilgili açıklama yapacağız.
Mart sonu gibi kayıtların dolmasını bekliyoruz.
Kararsız arkadaşlar içinde AladağlarSkyTrail ve KaçkarUltraTrail öncesi güzel bir antrenman rotası olabilir.
İrtifa olarak bakıldığında 2365 metre irtifa alınacak yarışta.

TahtalıRunToSky T-shirtleri hazır ve sizleri bekliyor. Farklı bir 23.6 km. deneyimi yaşamak ve Türkiye’nin ilk Skyrunning yarışına katılmak isteyen herkesi bekliyoruz.
Ayrıntılar www.tahtaliruntosky.com 'da.
Erken kayıtlar devam ediyor. Kendinizle tanışmaya hazır olun.

2 Beğeni

Likya Yolu’nun bu en çok sevdiğim parkurunda yarış düzenlendiğini bu forum sayesinde öğrendim.

Göynük-Tahtalı parkuru, Tahtalı Dağı’nın görkemi ve heybeti nedeniyle, bende daima saygı ve heyecan uyandırır.

Şimdiden çok güzel bir yarış olacağını düşünüyorum, aklına gelen,emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.

Emre Bey Merhaba
Teşekkür ederim güzel yorumunuz için
Umarım ilerleyen senelerde daha güzel parkurlarla da sizlerle birlikte olacak bu organizasyon

Erken Kayıt fırsatında son hafta. Erken kayıtlar 1 Nisan 2015’ te sona eriyor. 21 km’yi asfaltta koşmaktan sıkıldım diyenlere , 0’dan 2365 metreye koşmak isterdim diyenlere , ilk olimpiyat meş’alesinin yandığı yerde koşmak isterdim diyenlere , Yanartaş’ta makarna partisi kaçmaz diyenlere , ben bu yarışı kazanırım 55 dakika paraşütle Tahtalı zirveden uçarım diyenlere , Avrupa’nın en uzun teleferiği ile muhteşem bir manzara izlemek istiyorum diyenlere , Likya yolunda koşmak istiyorum diyenlere duyurulur. Sizleri de bu güzel organizasyona bekliyoruz.
Kayıtlar şekillenmeye başladı. Hadi bakalım neyi bekliyorsun…
www.tahtaliruntosky.com

Arkadaşlar
Merhaba
14 nisan 2015 salı günü yaptığımız parkur kontrolü esnasında kar kalnlığının 1500 metre üstünde fazla miktarda olduğu görülmüştür. Yarışa daha 1 ay olmasına rağmen karın tamamen erimeyeceği göz önüne alınacağından yaklaşık 1500 metre üstünde karda koşmaya hazır olun derim ben…
Antrenmanlarınızı buna göre düzenlemenizi tavsiye ederim. Umduğunuzdan daha fazla keyif alacaksınız. Ayrıca daha önce 2000 metre üstünde koşmamış hatta bulunmamış arkadaşlarımız için yarıştan önceki akşam bir brifing verilecek ve konunun hassaslığı anlatılacaktır.
Hepinize başarılar diliyorum.

1 Beğeni

Zorunlu malzemelerde değişiklikler var. Katılacaklar siteye göz atmalı… :wink:

Merhaba değerli koşucu arkadaşlarım
17 Mayıs 2015 pazar günü düzenlenecek Tahtalı Run to Sky’a 5 gün kaldı.
Sizlerin desteğiyle bu sene arzuladığımız kişi sayısına ulaşmak üzereyiz.
Gerek diğer yarışlarla tarihlerin çakışması gerekse yarışın duyurusunun geç yapılması bizler için handikap oldu ancak Türkiye’de ilk defa düzenlenen Skyrunning yarışı olan Tahtalı Run To Sky’a olan yoğun talep bizleri geleceğe yönelik daha güzel projeler yapmak için teşvik etti.
Öncelikle hafta sonu parkurun yapılan son kontrollerinde 2000 metre üstünde Antalya’da uzun yıllardır bu dönemde rastlamadığımız kadar yoğun kar ile karşılaştığımızı belirtmeliyim. Tabii yarışın son kısmında kar olması yarışa ayrı bir hava ve heyecan katacaktır ki ülkemizde ilk defa 2000 metre üstü karda koşma deneyimi yaşanacak.
Bununla birlikte yarışın son bölümünün kar olması nedeniyle baton kullanımı ve rüzgarlık bulundurma zorunlu hale getirilmiştir.
Kar yürüyüşleri ve koşularında baton kullanımının önemi yüksektir. Gerek kaygan zeminde denge sağlamak , gerek yüzde 30 civarında güç tasarrufu gerekse yarışın artık son bölümü ve yorgunluğundan kaynaklanan hata yapma olasılığına karşı baton kullanmanız gerekecektir. Rüzgarlık ise kar durumu ve ortalama rüzgar değerleri 14 km/h olarak tahmin edildiğinden zorunlu ekipmanlar arasına girmiştir. Bizler için önemli olan sizlerin güvenliği ve sağlığı olduğundan bu tarz bir zorunluluk getiriyoruz. İnanın yarışın sonunda faydasını göreceksiniz.
Baton ve rüzgarlıklar son kontrol noktası olan 20. km.deki Beycik kontrol noktasına sizlere verilen torbalarla taşınacaktır. Bu bölümden önceki bölümde baton kullanmak isteyen yarışmacılarımız kullanabilirler ancak Beycik kontrol noktasından önce zorunluluk yoktur. Bu noktadan sonra finishe ulaşan yarışmacılarımızın üzerinde baton ve ihtiyaç duyduklarında kullanacakları rüzgarlık bulunacaktır. Kişisel eşyalarınız kişiye özel sırt çantalarında göğüs numarasının olduğu bir sticker ile finish noktasına götürülecektir.
Yarış likya yolu etabını takip edilerek hazırlanmış ve patikalarda bulunan kırmızı beyaz boyalar baz alınarak rota işaretlenmiştir.
Koşucular kırmızı beyaz boyalarla birlikte kırmızı beyaz şeritleri takip ederek yolu takip edeceklerdir. Eğer 50 metre gittiğinizde işaret göremezseniz hemen geriye dönüp gördüğünüz son işareti bulun ve diğer işarete doğru ilerleyin. İyi bir navigasyon bilgisiyle kaybolmayacağınıza emin olabilirsiniz. Yarışın son kısmında orman bittikten sonra kar durumu dolayısıyla mevcut olan patika gözükmemektedir ve yol kırmızı beyaz şeritlerle işaretlenmiştir. Ayrıca 3 veya 4 arkadaşımız bu noktada bulunarak sizlere rota konusunda yardımcı olacaklardır. Unutmayın son parkurda sadece şeritler takip edilecek.
Çıralı’dan start verildikten yaklaşık 7 km. sonra ilk tepeyi çıkışınızdan itibaren Tahtalı Dağı zirvesini göreceksiniz ve neredeyse yarışın son anına kadar zirvenin o muhteşem görüntüsü sizlere yol arkadaşlığı yapacak.
Sizlere aktaracağımız son gelişmeler bunlar. Ancak yeni bir gelişme olduğunda sizlere aktarmaya devam edeceğiz.
Bu arada kayıt alanında malzeme alabileceğiniz ve eksik malzemelerinizi tedarik edebileceğiniz standımız bulunacaktır.
Sizleri ağırlamaktan mutluluk duyucağız.
Aslında zor olmadığını düşündüğünüz ama gerçekten zor bir yarışa hazır olun.
Yarış sonu ile ilgili sürpriz hediyelerimizi duyurmaya devam edeceğiz.

Saygılarımla
Polat Dede
www.tahtaliruntosky.com

1 Beğeni

2 Beğeni