St Paul Ultra Trail

Karabük Köyü Beşkonak 9 Kasım 2019 St Paul Ultra Trail, 44k gelen, sitede verilenler haricinde bilgi yorum sahibi olan(lar) var mı?
http://www.stpaultrailrun.com/
Sağlıcakla, Cengiz Yardibi, Ankara

7 ve 10ncu km.ler arası 3km.de 620m. tırmanış içeren,daha da ilginci 7-8nci km arası 1km.de 310m. tırmanış içeren , doğanın içinde tam kafa dinlemelik bir yarış.

1 Beğeni

3 Şubat 2024 gerçekleşecek olan Stpaulultra için kayıtlar açılmış, bu yıl kış çetin ve karlı geçmesi durumunda farklı şehirlerden ulaşım zorluğu olabilir düşüncesiyle kararsız kaldığım bir organizasyon.
53k için 1000TL erken kayıt ücreti belirlenmiş ve 250 kişilik kontenjan sunulmuş.

1 Beğeni

Hayran bırakan bir coğrafyada geçen sene başarılı bir organizasyon olmuştu, sonrası keyifsizdi ama yine de gülümseten anılar kaldı hafızamızda.
Bu sene 100k olabilir denmişti sordum hazır değiliz cevabını verdiler, bu da sevindirici, yapmak için yapmıyorları gösteriyor.
Bir aksilik olmaz ve ulaşım organizasyonunu halledersem uzun parkurda yerimi alacağım. Adamkayalar bekle beni.

5 Beğeni

Ben de geçen yıl koştuğum 24 K vlogunun linkini paylaşayım.

8 Beğeni

Kesinlikle katılıyorum.2018 yılında Oluk Köprü-Selge-Adamkayalar güzergahında bir antrenman koşusu yapmıştım.Geçen gece nedense birdenbire aklıma geldi.Güzelliği bilinçaltıma yer etmiş. Yangından sonra durumu ne bilmiyorum tabii ama imkan varsa mutlaka görülmeli- koşulmalı.Finişte Oluk Köprü’den buz gibi suya atlamak mecburi.

Kısa parkur kesmez @ominal 'i…

3 Beğeni

Ne olacaksa olsun diyerek 53k için kaydolup sezona başlıyorum, Haziran 2022 de ilk patika koşuma 5k ile başladım, bu yıl 15-40k arası ilerledim, 2024 de medium ve ultra hedeflerime yönelik sıkı çalışma ile açığı kapatmak niyetindeyim. Herkese sağlıklı, sorunsuz yarışlar dilerim.

5 Beğeni

Beraber miyiz ? O zaman olur :smiley:

1 Beğeni

Henüz karar vermedim…

1 Beğeni

53 K Kaydımı az önce gerçekleştirdim.

7 Beğeni

Geliyorum artık, laf ağızdan çıktı :face_with_hand_over_mouth:

2 Beğeni

2024 St. Paul başlangıç ve bitim noktası ile parkurun bazı kısımlarına ilişkin güncelleme yayınlandı. Eşekler köprüsü rotadan çıkarılmış. Bu üzücü ancak geçen haftaki parkur antrenmanında tanık olduğumuz su yükselmesi devam etmiş ve Etem Beyi böyle bir karar almaya zorlamış. Neyse ki yeni eklenen patika hakikaten çok güzel görünüyor. Başlangıç alanının değişmesiyle parkurlar 2’şer km kısaldı. Bitişe giderken olan birkaç km’lik asfalt bölüm de yine oldukça kısalmış.

10 Beğeni

Organizatör teknik toplantı yayınladı.

2 Beğeni

Hep bu mesaj yüzünden :smiley:

3 Beğeni

Benin en çok zorlandığım parkurlar bu tarz parkurlar oldu bugüne kadar. Likya yolunda da benzer zemin vardı, burada da öyle. Trail yarışlarında, çıkışlar ve bu tarz zeminde kaybettiğim zamanı genelde koşabileceğim kısma gelince kapatmaya çalışırım. Burada öyle bir yer neredeyse hiç gelmedi. Planlama hatası yaptım ve Tazı Kanyonu’nda 5 dakika ile cut off a kaldım. Kaldık aslında. Diyelim ki 20-25 dakika önce gelseydim de devam etseydim ne olurdu? Bu kısmı bilemiyorum ama Erdinç Pansiyon’da bize söylenen “finish e kadar cut off yoktur” şeklindeydi. Onun rahatlığı ile biraz yavaştan da aldım. Neyse, çok güzel parkurdu. Etem Bey’e öneride de bulundum. Latmos gibi, Adam kayalar kısmında bitecek şeklinde de bir parkur yapılabilir. Oraya kadar olan kısım gerçekten çok güzeldi. Çok fotoğraf çekindik. O zaman gelsin video …

Tam hatırladığım gibi Tazı kanyonunda cut off yoktu.

15 Beğeni

Yarışın büyük kısmını beraber gitmek çok keyifliydi,
Cutoff u cidden bu parkur için sert, yapacak bir şey yok.

24 e bakıp 53 (sonradan 51) e geçiş yaparken koşulabilir alan ve inişlerin teknikliğini bu kadar beklemiyordum. Gerçekten o uzun tırmanışlar sonrası hah şimdi iniş koşucaz dediğim her anda pişman oldum​:sweat_smile:

En son Deli Sarnıç sonrası inilemeyiş bölümde mental ve fiziksel olarak düşünce ve cutoff için daha da zorlamayıp risk arttırmamak için Erdinç Pansiyonda cutofftan çok önce girmeme rağmen bıraktım, cutoff saatleri çok dengeli değil zaten kalan mesafe için yeterli değildi.
Bir de parkurun kalan kısmının çoğunu da geçen sene koştuğum için göreceğimi gördüm dedim açıkçası.
(E polarda yok:) )

Parkurda tırmanışlar keyifliydi valla , beklediğimden güzel geçti ama inişlerde defalarca tehlike atlattım, manzaralara bakamazken taşlarla laf alışverişinde bulunmaya başladık :face_with_peeking_eye:

Sonuç olarak muhteşem bir coğrafya ama gerçekten teknik teknik teknik parkur, hızdan ziyade keçi tiplilere göre.

Organizasyonda emeği geçen herkese tekrar teşekkürler,
Namık abi için ayrıca keyifli ve pozitif yol arkadaşlığı için tavsiye olunur!
Son not: Kamerayla koşmak gerçekten çok zor

9 Beğeni

Teşekkür ederim. Hem kamera hem de baton beni bayağı yavaşlattı ama çok güzel bir video oldu.

3 Beğeni

Bu yarışla beraber ilk kez bir Trail’ e katıldım ve 22K koştum. ilk CP den sonra oldukça teknik bir parkur oldu. Yaklaşık 950 metre dik bir tırmanış var. Son kısımdaki 2.5 km çok can sıkıcı. O yorgunluğun üstüne koşu alanı yok denecek kadar az bir parkur. Sürekli yürümek ve dikkatli olmak zorundasınız. Parkur işaretleri harika ve çok iyi hazırlanmış. Dikkatli olursanız kaybolmanız mümkün değil.
1 tane daha cp noktası olması çok iyi olabilirdi.
Organizasyon genel olarak iyiydi ama Wc konusunda çok yetersiz. yüzlerce kişiye sadece 2 wc olması rahatsız edici. erkekler wc de ilk defa sıra gördüm. Temiz de değildi maalesef.
Bitiş kısmında gözleme sırası da sıkıntıydı bence. o yorgunluğun üstüne yaklaşık 1 saat gözleme sırasında bekledi insanlar. makarna kötüydü maalesef. İçecekler çok daha iyi sayılır herkese hitap edecek şekilde içecek vardı.
Tüm çalışanlar çok kibar ve çok yardımseverdi. Özellikle CP noktalarındaki görevli arkadaşlara çok çok teşekkür ederiz.
Parkurların içerisinde yeterli sayıda fotoğrafçı olsaydı çok iyi fotoğraflar çekilebilirdi. Seneye yapılacak koşu için umarım bu eleştiriler dikkate alınır. Emeği geçen herkese çok çok teşekkür ederim.

4 Beğeni

GüZel ama zorlu bir parkurmuş, videonuzu izledim gayet faydalı olmuş , az foto ve video çekilseymiş cut off olmazmış. Gerçi gitmemiş bizler için v-log gayet yeterli olmuş. Sağolun varolun

3 Beğeni