Raidlight® Aladağlar Sky Trail 2015

Merhaba
Öncelikli olarak Sertan beye de teşekkür ederim
Ben Tahtalı Run to Sky için her zaman söyledim
Kaçkar Ultra ve Aladağlar Sky Trail için bir antrenman yarışı niteliği taşıdığını.
Bu sözleri sadece bir organizatör olarak değil 18 senelik dağcılık geçmişi olan bir dağcı olarak söyledim
Aklimatizasyon herşeydir . Umarım herkes yükseğe uyum için gerekli hazırlığı yapar.
Ayrıca tebrik edeim bütün ekibi mükemmel bir iş.

1 Beğeni

Bursa da yaşamıyorum ama benim de böyle planlarım var. Zamanı gelince yardımınıza başvururum :slight_smile:

1 Beğeni

Merhaba,

Aladağlar’ın zorunlu malzeme listesinde "Kapşonlu, Gore-tex veya benzeri (min. 10,000 Schmerber) su geçirmez alt ve üst dış katman giysi" bulunuyor.

Tanıma uygun bazı ürünleri decathlon’da buldum fakat 10.000 Schmerber açıklaması hiçbirinde bulunmuyor. UTMB yarışında da bu malzeme aynı açıklama ile yer alıyor.

Konu ilgili yardım rica ediyorum.

En son Decathlon’dan aldığım şu ürünü kullanıyorum; simond simond -2 Kampanyada 130tl’ye aldım ve koşarken performansından çok memnunum ,kesimi koşu için çok ideal , şiddetle tavsiye ederim.Üzerinde gerekli teknik detaylar var ( > 10000 mm ).Çok çok daha pahalı yağmurluklarımı koşarken rahat kullanamıyorum. Ancak UTMB gibi yarışlarda bu fermuar yapısı kabul edilmiyor diye biliyorum.Aslında fermuarı su yalıtımlı ama UTMB, kaynaklı ( gizli ) fermuar istiyor.

Bu konuda @aykutc, @caner ve @ilgaz bir şeyler yazar diye umuyorum…

Ben kısaca yanıtlayayım. Schmerber birimi kumaş malzemenin su geçirmezliğini belirten bir birim. 1 Schmerber, 1 mm yüksekliğindeki suyun basıncına eşit. 10000 Schmerber ve üzeri malzemeden yapılmış üst katman, su geçirmez ve günlük doğa aktivitelerde sizi kuru tutacak seviyede olduğu teknik testlerle ispatlanmış bir üründür (malzeme açısından). Koşu sırasında bu tür bir üst ve alt katmanın yanınızda olmasını istiyoruz. Bir fikir vermesi için, genel olarak en çok bilinen malzemelerden biri olan Goretex’in Schmerber değeri 25000’in üzerinde. Kısaca Goretex veya dengi bir katman minimum gereksinimi fazlasıyla karşılar. Farklı bir malzeme için ürünün teknik bilgilerine bakmalısınız. Emin olmadığınızda info@aladaglarskytrail.com adresine mail atıp sorabilirsiniz.

2 Beğeni

Forumda bir arkadaş ,>10000mm bir yağmurluğu olmasına rağmen yarış öncesi fermuar yapısıyla ilgili sorun yaşamış ve oradan kaynaklı fermuarı olan başka bir yağmurluk almak zorunda kalmıştı.Sizin de böyle kriterleriniz olacak mı acaba!?

@girgink aşağıdaki cümle bacaklar için de 10000 Schmerber bir şey taşımak anlamına mı geliyor? (Türkçe “alt”, İngilizce “bottom” başka anlamlara da gelebileceği için detay soruyorum.)

Kapşonlu, Gore-tex veya benzeri (min. 10,000 Schmerber) su geçirmez alt ve üst dış katman giysi.

Evet, dağ koşulları olduğu için gerektiğinde bacakları da koruyacak alt yağmurluk taşımak zorunlu.

1 Beğeni

Hayır, fermuar ile ilgili bir koşul yok. Ama varsa kaynaklı olması tabii daha iyi olur.

1 Beğeni

Arkadaşlar,

Aladağlar Sky Trail için zorunlu mazleme vb duyurusu nerede yapıldı. Ben bir bildirim almadım. Yarış sayfasında da görmedim. Katılım koşullarında mı vardı? Yoksa bir açıklama mı yapıldı? Kaçırdıysam ve boşa telaş yarattıysam şimdiden özür dilerim. Aladağlar koşusuyla ilgili heyecanım giderek artıyor, burada paylaşılanlar yalnız olmadığımı gösterince daha da sabırsızlanıyorum :smile:

Merhaba @yerdeniz. Zorunlu malzeme listesi Katılım Koşulları ve Kurallar bölümünde 10. madde olarak yer alıyor. Katılım koşulları ve kurallar sadece zorunlu malzeme listesini değil, diğer önemli bilgiler de içeriyor. O yüzden detaylı olarak okunması gerçekten önemli. Web sitesinde harita ve istasyon tablosundan sonra bulabilirsin.

Kolaylık olması açısından, zorunlu malzeme listesi:

• Patika koşu ayakkabısı
  • Göğüs numarası (görülür biçimde vücuda iliştirilmiş olmalıdır)
  • Düdük
  • Cep telefonu (organizasyon ve acil durum telefon numaraları kayıtlı olmalıdır)
  • Acil durum battaniyesi
  • Kafa feneri ve yedek pilleri (çalışır durumda)
  • En az 1 L kapasiteli su kabı (ara nokta çıkışlarında dolu olmalıdır)
  • Bardak (ara noktalarda plastik bardak bulunmayacaktır)
  • Kapşonlu, Gore-tex veya benzeri (min. 10,000 Schmerber) su geçirmez alt ve üst dış katman giysi
  • Uzun kollu üst iç katman giysi
  • Eldiven
  • Bere, bandana veya şapka
  • Harita (organizasyon tarafından verilecektir)
  • Elastik, kendinden yapışkanlı bandaj (min. 1 m)
1 Beğeni

İmzalamadan önce okuma alışkanlığını bir gün kazanacağım :slight_smile: teşekkürler bilgi için…

sevgili arkadaşlar merhaba, ben de bu yarışa haberdar olmadığım için ilk kayıt yaptıramadım. ikinci kayıtta ise gece yarısı kaydımı yaptırdım ve beklemeye başladım. çekilen kuraları ertesi gün görebildim. kurada çıkan arkadaşların birçoğunu arayarak tebrik ettim. bu sırada birkaç arkadaş benim de ismimin olduğunu söyledi, fakat listeye baktığımda ismimin olmadığını görünce isim benzemesi olabileceğini düşünerek önemsemedim. İznik ultrada koşmak için fuar alanında dolaşırken ve arkadaşlar ile sohbet ederken benim ismimin listede kesin olarak çıktığını sonra silindiğini net ve kesin olarak söylediklerinde hiç bir anlam veremedim. ismimin neden silindiğini gerçekten öğrenmek istiyorum… kimseye kırgın değilim, kimseyi zan altında bırakmak istemiyorum. sadece bunun nedenini öğrenmek istiyorum… sevgi ve saygılarımla.

Merhaba @ilkinsan. İsminizi yazar mısınız lütfen? Ona göre detaylı yanıt yazabiliriz. Ama kısaca yanlış bir bilgilendirmenin olduğunu söyleyebiliriz. Aladağlar Sky Trail’e kayıt hakkı olan hiç kimsenin kaydının silinmesi söz konusu değildir. Kayıt kurallarımız web sayfamızda açık bir şekilde belirtilmiştir, bu kuralların dışında bir uygulamamız olmadı. Bu konuya çok dikkat ettiğimizi özellikle belirtmek isteriz.

İsmim mustafa kızıltaş, yanılmam söz konusu değil. Beni çok iyi tanıyan arkadaşlar net olarak adımın çıktığını bundan da emin olduklarını söylediler.
Bütün samimiyetimle bundan herhangi bir art düşünce içerisinde olup konuyu yargılamak istemiyorum. Olabilecek bir yanlışlık olarak görüyorum.
Kolaylıklar diliyorum.
Telefon numaram: 532 731 71 10

Merhaba Mustafa. Üzgünüm, ama önceki mesajda belirttiğim gibi bir yanlış bilgilendirme söz konusu.

Web sitemizde açık bir şekilde belirtildiği üzere 143 kişinin katıldığı çekiliş sonucunda, sırada ilk 65’te yer alan kişiler yedek listeden kayıt hakkı kazandılar. https://www.random.org/draws/details/?draw=27190 adresinde görebileceğin şekilde çekişte 114. sırada yer aldığın için kayıt hakkına sahip olamadın. Bu nedenle diğer benzer durumda olan arkadaşlar gibi ismin kayıt listesinde yer almadı. Yine web sitemizde belirtildiği üzere, kayıt hakkı kazananlardan çeşitli nedenlerle kayıt olmaktan vazgeçen kişiler olduğu için listede 66. sıradan başlayarak ek kayıt almaya devam ettik. En son 105. sırada yer alan İbrahim Köse’nin kaydı ile kayıt listemiz kapandı.

Durum bu şekilde, herhangi bir yanlışlık söz konusu değil. Umarım açıklığa kavuşmuştur. Başka sorun varsa yanıtlamaktan memnuniyet duyarız.

öncelikle ilgilendiğiniz için çok teşekkür ederim. benim söylediğim 60 kişilik olan ilave listede ismin çıktığını net olarak üç kişinin gördüğünü ve bu bilginin kesin olduğunu söylüyorum. siz bana şu andaki durumdan bahsediyorsunuz. konuyu fazla uzatmak istemiyorum. konu belki sizin bilginiz dışında gelişmiş olabilir. sevgiyle kalın.

Merhabalar! Üzgünüm ama gerçekten yanlış bir bilgilendirme var. Sonradan herhangi bir problem olmaması için özellikle harici bir site üzerinde çekiliş gerçekleştirildi (Tor des Geants’da aynı siteyi kullanıyor). Liste üzerinde sonradan değişiklik yapılması sistem gereği mümkün değil. Detaylarını

https://www.random.org/faq/#Q3.1

adresinden okuyabilirsiniz. Facebook mesajlarından da sadece o listenin duyurulmuş olduğunu kontrol etmek mümkün.

Arkadaşlarınızın adınızı nerede gördüklerini bize iletebilirseniz seviniriz (info@aladaglarskytrail.com). Diğer türlü organizasyonu töhmet altında bırakmış oluyorsunuz. Teşekkürler!

1 Beğeni

Sanırım yeterince açıklayıcı olamadım. Tekrar anlatmaya çalışayım. Çekiliş konusunda şu andaki durum ve geçmişteki durum gibi iki farklı durum yok, sadece tek bir durum var. O da şu anda web sitesinde açıkça yazılmış, benim ve @tgirgin’in anlattığı durumdur. İsminiz hiç bir zaman kurada çıkanlar arasında yer almadı ve o şekilde ne web sitesinde ne de başka bir medya da duyurulmadı. Sistemimiz zaten manuel bir sistem değildir, elle müdahale edilme şansı yoktur. Bütün listelerimiz veri tabanından otomatik olarak oluşturulmaktadır. Web sitesiyle ben ilgileniyorum, çekilişin her aşamasında da sürecin içerisindeydim. Yakın arkadaşlarınız gibi olamam elbette, ama sözüme güvenmenizi rica ediyorum. Başta belirttiğim gibi, ülkemizde ultra koşular için ilk defa gerçekleşen çekiliş konusunda gerçekten hassas davrandık, kimseye hiçbir şekilde haksızlık yapılmamasına çok özen gösterdik. Yedek listeden kayıt hakkı kazanıp kayıt işlemlerini tamamlamayan kişiler bile tek tek telefonla arandı ve teyit alınmadan sıradaki kişiye geçilmedi. Sertan’ın belirttiği gibi aksini belirten arkadaşlarınız bizimle iletişime geçerlerse çok seviniriz. En ufak bir hatamız varsa uygun şekilde düzeltmek için elimizden geleni yaparız.

3 Beğeni