Raidlight® Aladağlar Sky Trail 2015

Haklısın Mustafa abi, gelişme inanılmaz hızlı oldu. Ancak bu yarışları sürdürülebilir kılacak ve yeni yarışları besleyebilecek bir sporcu havuzu henüz yok.

2 Beğeni

sanırsam 3700 emler e çıkılıyor

bence önyargılı bir yaklaşım ben kayıt yaptıranların bu rota hakkında baya bir bilgisi olduğunuz düşünüyorum

Önyargı nerede ben anlamadım. İnsanlar yarışa gelecek mi acaba demek istedim. Çünkü çok zaman var, acilen kayıt oldular hepsi gelemezse 25 kişi koşar demek istedim. Önyargıdan kastınız nedir?

Ben de 25 hadi bilemedin 30 kişi ile koşulma riski olabileceğini düşünüyorum. Yarışlardan biliyoruz ki, uzun ultraları koşan insan havuzu 100ü geçmez. Bu tecrübeyle sabittir. Eğer İznik ultra 130 veya Runfire, Likya yolu, Çekmeköy 60 yarışlarına bakarsanız hep aynı tanıdık yüzleri görürsünüz ve 50-60 kişiyi hiç geçmez. Burda da kayıtın ücretsiz olması, 45K nın görece kısa görünmesi(hatırlatırım bilenler için Ağrı nın bile basecamp i 3200 dür ve klimatize olmak için 2 gün kalınır, tempolu yürürken bile nefes nefese kalınır), böyle heyecanlı bir kayıt yarattı.

1 Beğeni

Böyle bir sorun olacağını düşünmüyorum. Acilen kayıt olanlar varsa bile 15 Mart tarihine kadar kayıtlarını tamamlamamaları durumunda yedek listeden alımlar yapılacak. İlk duyurulduğunda bu tarih 15 Haziran olarak verilmişti, öne çekildi.

1 Beğeni

Organizasyon komitesi yarıştan 2-3 gün önce başlayan bir -klimatizasyon- kamp(ı) organize etse, harika bir tatil fırsatı da doğardı.
Ben bile düşündüm böyle olunca :smiley:

3 Beğeni

Merhaba, Aladağlar koşusu öncesi koşunun teknik sorumluları hem rotayı ve dağ koşullarını tanımak amaçlı keşif koşuları düzenleyecekler, hem de koşunun hemen öncesinde yükseğe uyum amaçlı bir buluşma düzenlemesi yapılacak. Bu etkinliklerin duyurusu diğer sosyal medya hesaplarından ve de buradan yapılacaktır.
Bu arada Strava’da da AladaglarSkyTrail kulübünü oluşturduk, orada da zaman yaklaştıkça “sanal” antrenman etkinlikleri düzenlenebilir.
Bunların tümüne katılmak için koşunun kesin listesinde olmak zorunluluğu yok, umarım yarış içinde ya da dışında olabildiğince çok sayıda dağ ve patika koşucusuyla biraraya gelebiliriz.

13 Beğeni

arkadaşlar daha önce aladağları defalarca ziyaret etmiş bir dağcı olarak söyleyebilirim ki sanıldığından daha zor bir koşu olacak. özellikle dağevinden çelikbuydurana koşuda eğim fazla ve sağ tarafınıza dikkat etmeniz gerek. Direktaşa ulaştıktan sonra aşağı eğim alacaksınız çoğunlukla … kişi sayısının az tutulması da zeminin çoğunun patika ve çarşak araziden oluşması ve geçmeye fazla imkan tanımamasıdır. kaza riskini minimuma indirmek için bu yol denenmiş olabilir diye tahmin ediyorum. organizasyonda bu sene bir takım şeyleri görüp önümüzdeki sene güzel değişiklikler yapabilir kanımca…Koşan herkese başarılar seneye umarım orada olurum…

3 Beğeni

2 aylık bekleyiş bugün son buldu. Kesin kayıt listesinde adımı görünce çok mutlu oldum. Bu yıl hedef Aladağlar Sky Trail :runner:

1 Beğeni

Sabırla beklediğiniz için teşekkürler! Bu yıl için sayı limitli tutulmak zorunda kaldı, umarız önümüzdeki yıllarda kuraya gerek kalmayacak şekilde daha geniş katılımlı düzenleme şansı olacak. Kuradan çıkan herkese başarılar dileriz. Diğer arkadaşlarla da bir gün mutlaka Aladağlar’da görüşmek dileğiyle.

1 Beğeni

Benim adım asil kayıt listesinde. Tam anlayamadım. Koşuyor muyum, nedir?

Selamlar…

Evet, 15 Mart’a kadar kayıt ücretini ödeyerek kaydını tamamlarsan koşuyorsun @onurkan.

2 Beğeni

160 cesur yürek belirlenmiş. Allah utandırmasın :slight_smile:

4 Beğeni

Katılacak herkese şimdiden başarılar!

3 Beğeni

Arkadaşlar,

Bu yıl ana hedefi Aladağlar Sky Trail 2015’i bitirmek olan bir koşucuya (yani bana) öncesinde hazırlık için takvimdeki hangi yarışlara katılmasını önerirsiniz?

Yarıştan ziyade benzer yükseklikte bir iki antrenman kampı yapmak daha yararlı olacaktır. Sanırım bu herkes için geçerli. Deniz seviyesinde veya alçak rakımlarda yapılacak yarışlar Aladağlar için çok fazla şey ifade etmeyecektir. Zira asıl savaş oksijen için verilecek :smiley:

Gururumuz Kumbaracı :smiley:

1 Beğeni

@noyan_kiran’ın da belirttiği gibi Aladağlar Sky Trail’de katılımcıları etkileyecek en önemli faktör yüksek irtifa olacak. Parkur diğer (ultra) traillerden daha teknik olmakla birlikte Çağalınbaşı’ndan Maden Boğazına geçiş haricinde aşırı teknik zorluk içermiyor. Eğer olanağınız varsa öncesinde Aladağlar’da antrenman yapmanız ve parkuru tanımanız yararlı olacaktır. Organizasyonun bunu kolaylaştırmak için planları var, sanıyorum ilerleyen günlerde daha detaylı olarak açıklanacaktır.

Mayıs ayında düzenlenecek Tahtalı Sky Run’da yaklaşık 24 km’de 2300 m irtifa tırmanılıyor. Hazırlık olarak belki onu düşünebilirsiniz. Aladağlar’da bu yaklaşık olarak 13 km’de 2000 m olacak. Haziran sonunda düzenlenecek Kaçkar Ultra’nın da son kısmı parkur olarak değil ama profil olarak benzer özellikte (yaklaşık olarak 15 km’de 1900 m iniş). Her ikisi de çok güzel yerlerde düzenleniyor.

Ek olarak dağ koşulları her zaman değişiklik göstermekle birlikte havanın sıcak olabileceğini dikkate almakta fayda var. Aklınıza takılan başka sorular varsa sormaktan çekinmeyin. Şimdiden kolaylıklar!

6 Beğeni

Ben Bursa’da yaşıyorum. İznik Ultra’da sonra Mayıs ayından itibaren hafta sonu uzun koşularımı Uludağ’da yapmayı planlıyorum. Özellikle Küçük Zirve ve Büyük Zirve arası. http://tr.wikiloc.com/wikiloc/view.do?id=5264002 Beklerim.

6 Beğeni