Nif ultra trail 2024

Merhaba Arkadaşlar;

Bu sene forumdan NİF Ultrayı koşacak kimse yok mu?
Ben ilk defa koşacağım.
55k parkurunda olacağım.
Güzel bir parkuru var gibi geliyor.

Bu yarışı koşanlardan deneyimlerini dinlemek güzel olur.

3 Beğeni

Geçen seneden 40K’ya kaydım var. Tarihi uyduğu takdirde 55K’ya geçiş yapıp koşmayı planlıyorum. Geçen sene açıklanan ilk tarih deprem nedeniyle ertelenmişti.

2 Beğeni

https://nifultratrail.com/nif-ultra-trail-55k

Şu keşişimlerde baya sağlam yön gösteren işaret vardır.Kaybolmaya, hatalı rotaya müsait diğer türlü.

2 Beğeni

Ek bir bilgi olarak yarış İzmir’de olacağı için sıcak olacağını düşünmemek lazım. Özellikle zirveye doğru hava çok soğuk olabiliyor, kar olma ihtimali de var yarış tarihinde. İki sene önce mart başında koşulan yarışta kar vardı, flasklarımızın ağız kısımları soğuktan donmuştu ama yine de kar sayesinde çok güzel manzaralar sunan bir yarış geçirmiştik. Ben de 40K parkurundayım, umarım bu sene de kar olur :innocent:

9 Beğeni

Merhaba,

Bu yıl 40 K ya kayıt yaptırdım. Geçen yıl 18 K koşmuştum ve çok memnun kalmıştım. Hatta youtube’a vlog da yaptım 18 K için. Geçen yıl deprem nedeniyle 1 ay sonraya ertelenmişti, dolayısıyla çok soğuk değildi. Bu yıl yine çok soğuk olacak sanırım.

4 Beğeni

Yarışı koşmadım ama İzmir’e evime gittiğim zaman Nif’e gitmeye çalışırım.Benim için mitolojik hikayesi keyif verici.Kemalpaşa civarından genellikle Kızılüzüm civarından girip yangın kulesi sonra Gelin Dağı yapıp yaklaşık 30km bir yay çizip girdiğim noktadan çıkarım.Şanslıysam yılkıları görürüm.Gelin Dağı’nı, yalakta durup bi 10 dakika mutlaka seyrederim.Zemin bana göre kırıcı değil.Bi kaç yerde akıcı olmayan büyük kaya-taşlardan oluşan tam çarşak diyemeyeceğimiz noktalar var.Rampalar (EŞOY) tatlı sert.Izmir’de Spil, Nif ve Terapi mutlaka koşulmalı bence.

5 Beğeni

Tantalos parkuru da güzeldi.

4 Beğeni

İzmir in dağlarında çiçekler açar :star_struck:

4 Beğeni

Ben 2 sene önce kısa parkuru koşmuştum tabi göreceli ama koştuğum en güzel parkurdu, organizasyonu yapanlar çok samimiydi işaretlemeler süperdi ve sondaki gözleme ikramı enfesti umarım uzun parkuru da koşmak nasip olur katılacak herkese bol eğlenceler

Senin sözünü dikkate alıp rotayı değiştirmişler :slightly_smiling_face:

yeni rotada kesişim yok ama yaklaşık 5k kadar kısalmış rota.

5 Beğeni

Bu cumartesi yani yarınmış yarış.Herkese keyifli koşular.İzmir merkez yansıtmasa da merkezde en düşük 10°C , en yüksek 20°C.

merhaba herkese. ben bugün 50 k koştum.her adımda çok ama çok keyif aldığım bir yarıştı. değişik zeminlerde koştuk, yükseldik, indik, çook yükseldik çook indik. işaretlemeler kesinlikle kusursuzdu. cp’ler ve gönüllü arkadaşlar ilgili, samimiydi, sağ olsunlar. kişisel olarak sondaki gözlemeden baştaki şelale sonrası bu ne dediğimiz tırmanışa kadar keyifli zevkli bir yarıştı.
emeği geçen tüm paydaşlara tekrardan teşekkürler. umarım seneye artık şu beklenen kar gelir de zirvede kar ezeriz.

7 Beğeni

Hava güzeldi, ortam güzeldi, zirve güzeldi en önemlisi de parkur güzeldi.

14 Beğeni