Nif ultra trail 2024

Merhaba Arkadaşlar;

Bu sene forumdan NİF Ultrayı koşacak kimse yok mu?
Ben ilk defa koşacağım.
55k parkurunda olacağım.
Güzel bir parkuru var gibi geliyor.

Bu yarışı koşanlardan deneyimlerini dinlemek güzel olur.

3 Beğeni

Geçen seneden 40K’ya kaydım var. Tarihi uyduğu takdirde 55K’ya geçiş yapıp koşmayı planlıyorum. Geçen sene açıklanan ilk tarih deprem nedeniyle ertelenmişti.

2 Beğeni

https://nifultratrail.com/nif-ultra-trail-55k

Şu keşişimlerde baya sağlam yön gösteren işaret vardır.Kaybolmaya, hatalı rotaya müsait diğer türlü.

2 Beğeni

Ek bir bilgi olarak yarış İzmir’de olacağı için sıcak olacağını düşünmemek lazım. Özellikle zirveye doğru hava çok soğuk olabiliyor, kar olma ihtimali de var yarış tarihinde. İki sene önce mart başında koşulan yarışta kar vardı, flasklarımızın ağız kısımları soğuktan donmuştu ama yine de kar sayesinde çok güzel manzaralar sunan bir yarış geçirmiştik. Ben de 40K parkurundayım, umarım bu sene de kar olur :innocent:

9 Beğeni

Merhaba,

Bu yıl 40 K ya kayıt yaptırdım. Geçen yıl 18 K koşmuştum ve çok memnun kalmıştım. Hatta youtube’a vlog da yaptım 18 K için. Geçen yıl deprem nedeniyle 1 ay sonraya ertelenmişti, dolayısıyla çok soğuk değildi. Bu yıl yine çok soğuk olacak sanırım.

5 Beğeni

Yarışı koşmadım ama İzmir’e evime gittiğim zaman Nif’e gitmeye çalışırım.Benim için mitolojik hikayesi keyif verici.Kemalpaşa civarından genellikle Kızılüzüm civarından girip yangın kulesi sonra Gelin Dağı yapıp yaklaşık 30km bir yay çizip girdiğim noktadan çıkarım.Şanslıysam yılkıları görürüm.Gelin Dağı’nı, yalakta durup bi 10 dakika mutlaka seyrederim.Zemin bana göre kırıcı değil.Bi kaç yerde akıcı olmayan büyük kaya-taşlardan oluşan tam çarşak diyemeyeceğimiz noktalar var.Rampalar (EŞOY) tatlı sert.Izmir’de Spil, Nif ve Terapi mutlaka koşulmalı bence.

6 Beğeni

Tantalos parkuru da güzeldi.

5 Beğeni

İzmir in dağlarında çiçekler açar :star_struck:

5 Beğeni

Ben 2 sene önce kısa parkuru koşmuştum tabi göreceli ama koştuğum en güzel parkurdu, organizasyonu yapanlar çok samimiydi işaretlemeler süperdi ve sondaki gözleme ikramı enfesti umarım uzun parkuru da koşmak nasip olur katılacak herkese bol eğlenceler

Senin sözünü dikkate alıp rotayı değiştirmişler :slightly_smiling_face:

yeni rotada kesişim yok ama yaklaşık 5k kadar kısalmış rota.

5 Beğeni

Bu cumartesi yani yarınmış yarış.Herkese keyifli koşular.İzmir merkez yansıtmasa da merkezde en düşük 10°C , en yüksek 20°C.

merhaba herkese. ben bugün 50 k koştum.her adımda çok ama çok keyif aldığım bir yarıştı. değişik zeminlerde koştuk, yükseldik, indik, çook yükseldik çook indik. işaretlemeler kesinlikle kusursuzdu. cp’ler ve gönüllü arkadaşlar ilgili, samimiydi, sağ olsunlar. kişisel olarak sondaki gözlemeden baştaki şelale sonrası bu ne dediğimiz tırmanışa kadar keyifli zevkli bir yarıştı.
emeği geçen tüm paydaşlara tekrardan teşekkürler. umarım seneye artık şu beklenen kar gelir de zirvede kar ezeriz.

8 Beğeni

Hava güzeldi, ortam güzeldi, zirve güzeldi en önemlisi de parkur güzeldi.

17 Beğeni

50k parkurunda koştum.
Güzel bir parkur. Hiç asfalt olmayan. bol doğa, bol iniş çıkış olan güzel bir parkur.
Parkuru sevdim.
Ama sadece bu kadar.
Organizasyon çok amatör ruhlu bir organizasyon. Çekmeköy Bakiye ablanın yarışları gibi.
gerek CP’ler, gerek start alanı, gerek zaman ölçümü falan diğer yarışların yanına yaklaşamayacak amatörlükte.
Yarışın üzerinden 1 hafta geçti ama henüz sitelerinde yarış sonuçlarını yayınlayamadılar.
Zaten ara geçiş zaman ölçümleri yok. Bir bitiş zamanı listesini 1 haftadır yayınlayamadılar.
Instagram üzerinden genel sıralamaya girenlerin fotoğraflarını paylaşmayı yeterli görüyorlar galiba.
Bitiş çizgisinde bir su ikramı dahi yok.
Bitişde elime bir numara verdiler (Gözlemeci numarasıymış, NO:8) .
Numarayla gittim gözlemeciye ve pişirilmesinin üzerinden zaman geçmiş ve soğumuş bir gözleme verdiler.
Orada bir süre soğuk gözlemeyi yarışın yorgunluğu ile yutmaya çalıştım ve sonra oradan ayrıldım.

Güzel parkur haricinde ne CP’lerde, ne bitiş alanında, ne organizasyon olarak beni cezbedecek bir yönünü göremedim.
Antrenman programıma uyarsa tekrar gidebilirim. Ama sadece o kadar.
Bu yarışın kimsenin hedef yarışı olabileceğini düşünmüyorum.

4 Beğeni

Sonuçlar :

Nif Ultra Trail 2024, 2024-02-24 : : my.race|result

4 Beğeni

Görüş ve yıldız ile değerlendirme yapılmış yukarıda @ominal’in bahsettiği sonuç sayfasında.Sadece katılımcıların değerlendireceği bir durum ise ne güzel.İlk kez gördüm.

Yok atış serbest durumu biraz,
Bu ekibin daha önceki yarışlarından görmüştüm.

1 Beğeni

Merhaba,
Yarış sonuçları biraz gecikmeli olarak siteye yüklenmiş olabilir fakat siteden de göreceğiniz gibi 2 ayrı ara ölçüm verilerini listelerde bulabilirsiniz. Diğer taraftan 2 hafta arayla Nif Ultra ve Efes Ultrada gönüllü olarak KN’larında görev aldım. Nif zirve KN’sında görevliydim ve oradaki yiyecek ve içeceklerin Efes Ultradan bir farkı olmadığını gönül rahatlığıyla söyleyebilirim. Ayrıca son koşucudan sonra start alanına geldiğimde son koşucu gelene kadar da alandaydım ve herhangi bir su eksikliği görmedim.

6 Beğeni

Ben yalan söylüyordum zaten. Yalanımı yakalamış oldunuz tebrik ederim :clap:

Ne çok seviyoruz bir şeylere taraftar olmayı.
Bir şeyi övenlere, methiyeler dizenlere bol bol beğeni verirken, eleştiri yapanların sözlerini hemen yalanma ihtiyacı duyup ve savunma yapmaya geçiyoruz.

Yarıştan 2 hafta sonra sonuç yayınlayabilmenin nesini savunuyorsunuz ki?

Ben Efes Ultra’da 120k parkurunu koştum.
Benim gördüğüm kadarıyla (ki tüm KN’lerden geçtim) binlerce kişinin koştuğu Efes’te KN’ler açık ara NİF’ten daha iyiydi.
Siz görmek istememişsiniz belli ki.
Ne parkur işaretlemeleri, ne KN’ler, ne finiş alanı Efes ile yarışmaz.

Nif Ultra 23k KN’deki çalışan gönüllü kendisine şampanya ile içki masası kurmuştu.
Bende içki içerim ama orası onun yeri değil. Hiç değil.
10 ayrı ülkede yarış koştum. Hiçbir yerde bu kadar kibirli insanın bir araya geldiği bir organizasyon görmedim.

Ama yok;
Siz süpersiniz, şahanesiniz. Bir tanesiniz.
Aynen böyle devam :clap: :clap: :clap:

3 Beğeni

A kişisi bitişe gelir, su ikramı görmez.Su yoktur.

B kişisi bitişe gelir, su ikramı görmez, nereden su içebiliriz diye sorar.

Görevli : Bitişe su ikramı koymadık der.
Veya
Görevli: Şu noktada, kalmamış mı, hemen çıkartıyoruz der.

C kişisi en son bitişe gelir.Suları görür.

Bu kadar basit, kimse kimseyi yalancılıkla suçlamadı okuduğum anladığım.

6 Beğeni