Nif ultra trail 2024

Diğer konular beni ilgilendirmiyor ama bu cümle çok can sıkıcı. İçki içmek sırf sarhoş olmak için yapılan bir eylem değildir. Dolayısıyla insanlar şampanya bira gibi içkileri içerek sizlere hizmet sunmaları için sizin beğendiğiniz yer ve zaman bulmak durumunda değildir. Bırakın herkes istediğini istediği zaman ve başkasına zarar vermeden yapsın.
Yurtdışında birçok yarışta(özellikle Amerika’daki) CPlerde alkol var.
Alkol iyi bir şey demiyorum. Sporcu performansının düşmanlarından olduğu için pek kullandığım bir şey de değil. Ama yarışmayı, size servis sağlayan kişilerin midesine hangi sıvı girdiği üzerinden kötülemek bir mantık safsatası. Sıkışınca böyle bir dala tutunmaya çalışmanıza gerek yok. İlk başta söyledikleriniz üzerinden de kendinizi savunabilirdiniz.

12 Beğeni

Geçen yıl Slovenya’da koştuğum Julian Alps Trail yarışında CP’de bira vardı. Alkol ile ilgili bende iyi bir şeydir, içiniz demiyorum ve spor yaptığım için çok da kullanmıyorum ama bazı yarışları bitirince kutlama için finişte aldığım oluyor. Son zamanlarda çok fazla yarışa gittim ve vlog yaptım. @fatihboyaci 'nın da dediği gibi denk gelmiyor bazen. Herkesin beğendiği bazı yarışların CP’sinde bana yiyecek bir şey kalmadığı zamanlarda oldu. Yavaş koşuyorum bazen, ondan da olabilir. Özellikle ultra mesafeleri veya 30 K üzeri yarışları bitirdiğimde genelde bir çok yiyecek finişte bitmiş oluyor. Halbuki yarışı süresi içerisinde bitiriyorum ve bende bitirince yemek istiyorum.

Not: Organizasyonların her zaman CP’leri aktif ve bol tutması gerekir, son ana kadar.

11 Beğeni

Bu cok asiri bir tepki. Kimse yalanci dememis, soylenen gercek degil dememis. “Ben su eksikligi gormedim” demek “ben su eksikligi gormedim” disinda algilanmamali.

6 Beğeni

Merhaba,Nif’te bu sene 20 k parkurunu koştum.Koştuğum en güzel 20 k parkuruydu.Cp de bir eksiklik görmedim , yaklaşık 7 k yokuş çıkmanın yorgunluğunu cp deki güleryüzlü arkadaşların bravo tezahüratlariyla atarak ,patikaya girdim.İşaretlemeler çok iyiydi,hiç kaybolma riski hissetmedim…Finishe doğru yaklaşmışken,tekrar görevli arkadaşların motivasyonuyla hızlanarak bitirdim…Finishten geçip yaklaşık 5m sonra soldaki masadan suyumu alarak susuzluğumu giderdim…Bazı yarışlarda olduğu gibi kaç tane su içtiğimin hesabı yapılmadı:blush: Bitirdiğimde canlı sonuçları anında görebildim…Daha sonra da sonuçları hikayede de bir kaç kere belirttikleri gibi Instagram hesabindaki linkten yayınladılar.Benim çok keyif aldığim bir yarış, emeği geçen herkese çok teşekkür ederim :blush::pray::cherry_blossom:Seneye de 38 k parkurunu kendime hedef koymayı düşünüyorum.

8 Beğeni

Kontrol noktası adı üstünde servis noktası değil.Yani CP de yapılması gereken noktaya gelen koşucuların genel durumunu kontrol etmektir.Yoksa koşucunun matarasını doldurup ağzına yiyecek sokuşturmak değil bence.Hele zamanında kontrol noktasına gelen tanıdıklarına çay -kahve servisi yapan sözde görevliler gördü bu gözler.Alkolün ilk alım anından itibaren muhakeme ve algıyı azalttığı bilimsel bir gerçek.Bence hem koşucu hem organizasyonun sağlığı açısında görev yapan bir insanın o süreçte alkol alması doğru değil.@ismaileren in kastettiği de bu bence.

1 Beğeni

Cp ye geldiğin zaman boş bir masa görmek gibi bir rezalet olamaz, organizasyona verdiğin onca para ve o yarışa gelmek için yüzlerce km uzaktan gelen biri için tam bir fiyaskoya dönüşünce bu yarışın geri kalanı da acaba bir sonraki cp de nasıl beslenmeli gibi içten içe mental olarak doğrudan performansı etkileyen faktörler doğabilir.

3 Beğeni