Nerede yarış düzenlenmesini istersiniz?

Eski Haliç Yarı Maratonu dedikleri, 2014’te Vodafone İstanbul Yarı Maratonu adıyla Eski Galata Köprüsü’nden başlayarak Eyüp - Kumkapı arası koşuldu.

Aslında parkur güzel fakat Vodafone Avrasya Maratonu’yla aynı güzergahı kullanıyor. Yeterince otantik ya da tematik değil.

Sur diplerine kakamızı yapmamış olsaydık şayet, bu rota ülkemizden de, yurt dışından da bir çok insanı heyecanlandıracak bir rota olabilirdi.

Her şeye karşın bir gün neden olmasın?

Trabzon’da yaşıyor olmam nedeniyle en büyük hayalim Kadırga yaylası istakametinde başlayıp sırasıyla Zigana,Camiboğazı,Taşköprü istikametinden sonra Araklı ve Çaykara yaylalarını geçip, Ayder yaylalarında biten bir ultra maraton.Güzergahın nasıl bir güzellikte olacağını varın siz düşünün.

6 Beğeni

Doğu Karadeniz’de bir maraton.

2 Beğeni

Aslında bu iş için en güzel yer AĞRI DAĞI olurdu.
düşünsenize AĞRI DAĞI eteklerinde, dağı tam dolanarak bir ultra koştuğunuzu.
muhteşem olurdu bence :slight_smile:

6 Beğeni

Hatta iki tur yapıp bir tarihi yarım ada maratonumuz olsa. Güzel olmaz mı.

Sakaryada yasıyorum.Sapanca gölü çevresi mükemmel olurdu.Her yerden ulaşım kolay.Tepelerden göl manzarası büyüleyici.

3 Beğeni

Kaçkar Bölgesi’nde çok güzel bir rota çıkarılabilir… Yaz aylarında o bölgenin serin olması bir avantaj olarak kullanılabilir…

2 Beğeni

Bildiğim kadarıyla Unlimited Academy gelecek sene sapanca’da bir yarış yapacak.

2 Beğeni

hatay medeniyetler maratonu mesela…

1 Beğeni

Fethiyeye taşındıktan sonra buradaki bir arkadaşım ultra konusunda düşüncelerimi sordu, bildiklerimi anlattım. Çıkan karar şu oldu, burada havaların ekim sonu kasım başı gibi koşmaya çok müsait olduğu, uzun olması nedeniyle likya ultraya katılamayanlar için bölgedeki güzellikleri görmek 7 antik kentten geçen deniz seviyesinden başlayıp babadağ zirvede paraşütçüleri ziyaret eden 140 K ve 80K mesafeli bir parkur düşünüyor. Ben elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışıyorum çalışacağım.
Eleştirilerinizi bekliyorum.
Sea2skymarathon.com isminden anlaşılacağı üzere yükseltisi biraz fazla olacak…
Antrenmanlar başlasın.

Not: bu organizasyona sadece gönüllü olarak destek veriyorum, çorbada benim tuzum bulunsun diye.
Saygılar…

6 Beğeni

Likyanin 7 kenti…ve.~2000 mt den oludeniz seyir keyfi…neden olmasin.Gonullu veyahut kosucu. HARIKA OLURRRR bi de isin icinde siz olursanizzzzz

Konya - Ankara kara yolunun 60. km sinden sonra Altınekin’i geçtikten sonra etrafınıza baktığınızda sadece ufuk çizgisini görüyorsunuz, Ne bir tepe ne de ev, sadece ufuk çizgisi ve buğday tarlaları. O yoldan geçtiğimde bu beni hep etkilemiştir, en az 10 km boyunca da bu manzara devam ediyor, okyanusun ortasında tek başımaymışım gibi. O yolda bir 10 km koşusu ya da yarı maraton muhteşem olurdu. Olur mu olmaz mı bilmiyorum ama koşuya yeni başlamış birisi olarak en kısa zamanda gidip arabamı orada bulunan benzinliğe park edip bir 10 km koşacağım. :smile:

3 Beğeni
  1. İzmir Yol Maratonu (YM ve 10K seçenekleriyle) Körfezi dolaşarak.
  2. İzmir Arazi Maratonu (Ultra ve Maraton beraber de olabilir)
  3. Fethiye Maratonu ve/veya Ultra (Bozulmamış ender yerlerden biri ve yaz mevsimi hariç yarış için yılın her ayı gitmeye değer güzelliklere sahip)
  4. Babadağ YM (Tırmanıp inilecek şekilde)
  5. Göcek 10-15k veya YM (En iyi korunan tatil beldesi)
  6. 2500mt rakımlı herhangi bir noktadan yokuş aşağı olacak bir parkurda iniş maratonu (Amerika’da yapılan bir format)
  7. Uludağ tırmanış yarışı (çok kısa olmamak kaydıyla, ki gitmeye değsin)
  8. Muğla Üniversitesi - Akyaka YM (Sakar geçidini tırmanıp inecek şekilde, o manzara için değer)
  9. Gökçeada Maratonu (yakında Bozcaada o kadar katılımcıyı kaldırmayacak)
  10. Ödemiş-Bozdağ 30K tırmanış yarışı
5 Beğeni

Ben ultra Maraton için 2 yer onerecegim.USAK ulubey kanyonu çok uzun ve görselliği çok yuksek bir yer,birde sapanca golü etrafında bir ultra maraton çok güzel olur…

1 Beğeni

Likya Yolu Ultra Maratonu’nda bu yıl, uzun olması nedeniyle katılamayanlar için tek etaplık bir ultra maraton kategorisi de eklendi. 102 km’lik kategorinin ismi LYUM Zor1Gün. LYUM’un da eylül sonu ekim başlarında koşulduğunu düşünürseniz, koşuculara aynı tarihlerde aynı yerlerde koşu etkinlikleri yerine Türkiye’nin farklı güzel noktalarında farklı zamanlarda koşabilecekleri etkinlikler sunmak hem koşucular için hem de Türkiye’nin koşu destinasyonlarının artırılması için daha faydalı olacaktır diye düşünüyorum.

2 Beğeni

İzmir Balçova’da 3.5 kilometre 700m kazanımlı çıkış yarışı yapılmasını isterdim. 4.5k dönüş ekleyip 8k’lık bir dağ koşusu, aynı parkuru iki defa dönüp 1400 kazanımlı 16k’lık çok babacan yarışları yapılmasını isterdim.

2 Beğeni

Aladağlar ultranın bir benzeri Ağrı Dağında (rota zirveden de geçecek şekilde) yapılsa ne kadar da güzel olur

2 Beğeni

Iznik ultra organizasyonundan bağımsız bir tarihte , Orhangazi ultra rotasını git-gel yapacak şekilde bir 100 mile yarışı olsa fena olmazdı hani :slight_smile:

Bu parkuru hafta sonu koştum ; birkaç fotosunu ekliyorum

14 Beğeni

merhabalar kosuya runantalya ve wingsforlifeworldrun 2015 de baslamis biri olarak inanilmaz mutlu oldugumu belirtmek isterim oncelikle kesinlikle turizmin baskenti olan antalyada ozellikle onumuzdeki seneki baslayacak olan expo 2016 gibi buyuk bir organzyon antalyaya cok renk gelecegini dusunmekteyim, antalyada daha cok yarislarin olmasini gercekten cok isterim.tesekkurler