Nerede yarış düzenlenmesini istersiniz?

Gerçekten harika! Umarım ileride organize bir koşu olur, hep birlikte koşma fırsatı elde ederiz.

Öncelikle yukarda orta torosları görünce, yutkundum :smile: , müthiş bir parkur olurdu eminim!

Diğer taraftan benim önerim Kayseri Erciyes Dağı olacak.
Ulaşımın kolay ve ucuz olması (otobüs, tren, ve şehir merkezinde havalimanı) , konaklama imkanlarının yeterli ve kaliteli olması ve tabi ki yüksek irtifada zorlayıcı bir dağın patika parkur imkanı olması nedeniyle burayı öneriyorum.
Ali dağınn eteklerinden (1350 mt) başlayıp yeni başlayanlar için bu dağın üç tepesini içeren bir parkur yapılabilir. (ben buraya mahşerin üç atlısı derdim bi zamanlar :smile: 1850,1750,1650) toplam 1000 metre yükseliş ve yaklaşık 30km mesafe). Yine aynı yerden başlayıp çoğunluğu patika olacak şekilde Erciyes tekir yaylasına (2500 metre) giden ikinci bir yarış yapılabilir Bu noktaya kadar gidiş dönüş yaklaşık 40km.lik bir rota oluşturabiliriz. (Bu rota da 1300-1400 metre tırmanış içerir.) Son olarak daha deneyimli koşucular için Tekirden de öteye zirveye doğru uzanan 3400 ya da 3700 metre irtifaları gören bir üçüncü yarış yapılabilir. Erciyesin en güzel tarafı yazın sırt rotasından rahatlıkla 3700 metrelere kadar ulaşılabilmesidir. Olumsuz tarafları ise doğal güzelliklerinin orta toroslar gibi çok olmayışı ve tekirden sonra su imkanının olmayışıdır.

İsmail bey bu dediğiniz mümkün olmayabilir :smile:
Neden derseniz 5000 metre üstü buzul ve koşmak mümkün değil. Daha önce defalarca Ağrı tırmanışı yapmış biri olarak zor olduğu görüşündeyim.
Ancak farklı bir rotadan neden olmasın değil mi :smile:

2 Beğeni

Ultraların güzel kısmı; yarışın tamamında koşmak zorunda değiliz :smiley:
İşin buzul kısmı ise; tamamı buzul üstünde ve hatta çok daha yüksek rakımlarda Lenin Race gibi yarışlar var. :wink:

ismail bey
İş buzul üstünde koşan kişide bitmiyor :smile:
gönüllüler ve destek ekibinizin de şartları bilmesi ve uyum sağlaması gerekir.
İleride olacaktır belki ama şu an değil

Bir başka ülke gerçeği de ne yazık ki o dağların şu anda güvenlik sebebiyle sivil ulaşımına kapalı olması.Hatta her zaman gittiğim Toroslar dahi yasaklı bölge şu anda…

16-17 temmuz 2016 tarihlerinde erciyes tekir yaylası ortalama 2300 metre rakımda 25 km ve erciyesin çevresini dolaşacak 64 km yarışı yapılacak katılım 200 kişiyle sınırlı olacak kaçırmayın bence :grinning:

2 Beğeni

hatırlatma için teşekkürler :))

rica ederim yarışta görüşmek üzere :smile:

Ankarada maraton veya yarı maraton koşmak isterim.

Hocam çok kıskandım. Manzara harika. En kısa süre doğan koşularına geçmek gerek:) sağlıklı koşular dilerim.

ben kesinlike çorum,da mayıs ayında yarış düzenlenmesini çok isterdim :frowning:

Kesinlikle çok isterim çünkü corumda yaşıyorum burdaki insalarında bu tür yarışlar olursa daha çok talep yaratacagını düşünüyorum . Burda çok kosu ile ugrasan yok memleketim için güzel olur diye düşünüyorum her yönden.

macera yarışları için en uygun yerin Kastamonu olduğunu düşünüyorumj imkanım olsa ben yaz aylarında orada ultra marathon düzelnmek isterim gerçekten doğasıyla havasıyla ön plana çıkacak bir doğa keşfedilmeyi bekliyor inşllah gerçek olur hayallarım

Merhaba,
Ankara’da bir yarış olmaması gerçekten ilginç. Bu sene İstiklalyoluultra Ankara’ya çok yakın olan Çankırı’da koşulacak. İlk kez düzenlenen ultra maraton yarışı son derece güzel ve doğal bir parkura sahip.
Tüm Ankaralı’ları bu yarışa davet ediyoruz.

Ayhan selamlar yazını şimdi okudum Kastamonu’da ultra maraton düzenlendi ve seneye inşallah tekrar edilecek hu sene Kastamonu’da izin verilmediği için sadece Ilgaz’da düzenleniyor istiklalyoluultra
www.istiklalyoluultra.com

Daha dazla ayrıntı için halakalin@gmail.com

http:https://kosuforum.com/t/turkiyede-100km-asfalt-yarisi-olsa/1344. Ankara için şöyle bir düşünce var ama sadece düşünce sanırım.

selamlar,

erciyes yarışımız hazır, http://skyerciyes.com/?lang=tr#description katılımınızı bekliyoruz.

2 Beğeni

Pamukkale.de bir koşu olsa süper olur.

24 saat yarışlarında açık hava park, kapalı büyük stadyum, açık pist vs YouTube 'da izledim.Nerede koşulmaz sorusu olsa yanıtım kesinlikle bodrum:

2 Beğeni