Koşudan sonra göğüs ucu defermasyonu 😊

arkadaşlar yazın gelmesiyle koşulardan sonra, sanırım sürtünmeden oluşan göğüs ucu yanması yaşıyorum ve bazen 2 gün kadar sürüyor bunun için çözüm bulan önerisi olan varmı ?

Koşudan önce göğüs uçlarınıza vazelin sürün. Atlet, shirt üzerinize tam oturursa, kumaşı yumuşaksa tahriş yapmıyor.

1 Beğeni

Daha önceden aynı konu ile ilgili açılmış güzel bir başlık var. Bir göz atın isterseniz.

2 Beğeni

Evet daha sonra arıştırma yaparken baktım konuşulmuş decatlonda satılan ürünü deniycem yada arkadaşın dediği gibi vazalin kullanıcam tşkler :raising_hand_man:

https://www.hepsiburada.com/roll-fix-esnek-tibbi-flaster-2-5cm-x-5m-pm-HB000008ITCF

benzeri bir ürün alın düşük maliyet kesin çözüm

2 Beğeni

Eczanelerde satılan Enjeksiyon Bantlarından ya da yapışkan flasterlerden kullanabilirsiniz. Antrenman başlangıcında vücut kuru iken yapışabiliyor ve o bölgeyi tamamen kapatıyor. İlk kullanımda tenin kuru olması önemli, ıslak ya da nemliyken yapışmıyor. Su, sabun gibi şeyler kullanarak çıkarmaya çalışmayın çok zor çıkıyor. En iyisi kuru iken elinizle yavaşça çıkarmanız, çok bir acı vermez zamanla alışırsınız.

Tişörtünüzü çok bol olursa sürtünmeden dolayı oluyor, kompresyon veya dar tişört veya vazelin sürmek sorunu çözer saygılar

1 Beğeni

Ben o olayı geçen sene yaşadım yara bandı yapıştırıyordum :pray:t2::stuck_out_tongue_winking_eye:

1 Beğeni