Koşu yasak mı serbest mi?

Bu arada gitmeden önce raporu vereceğiniz kurumdan e-devlet üzerinden sevk oluşturursanız, belgeyi ilgili kuruma online olarak yolluyorlar.Kağıt işine gerek kalmıyor

Bunu yaptım ben ama aile hekimi hiç ilgilenmedi maalesef. İşyeri hekiminde denyeyim şansımı bir de.

Rapor üzerinde, koşmasına mani bir durum yoktur ya da koşabilir gibi bir ibare de olsun isteniyor bilginiz olsun. İlk aldığım sağlık raporu, üzerinde böyle bir ibare yer almadığından dolayı lisans için kabul etmemişlerdi.

2 Beğeni

Lisans için sağlık raporu ile gittiğimde gördüm raporsuz da bir taahhütname imzalayarak lisans çıkartılabiliyor.

1 Beğeni

Sadece bu yıl geçerli olmak kaydıyla, şayet lisansınız varsa vize işlemini bir sağlık durumu beyan belgesi imzalayarak yaptırabilirsiniz. Bu durum yeni lisans çıkartacaklar için geçerli değil.

3 Beğeni

Daha önce lisansınız varsa vize işlemlerinde sadece beyanda bulunarak yenileme yapıyorsunuz. Bu durumla karşılaşmış olabilirsiniz.

2 Beğeni

Bilmiyorum her yerde öyle mi ama Eskişehir’de bütün parkları kapatmışlar.
Ahaha!
Ne yapacaklarını şaşırdılar, kontrolü kaybettiler artık.
Açık havayı kapattılar ya. 2 dönüm parkta 5 kişi geziyoruz zaten.
Otoban’da koşayım kurban kesiminden kaçan dana gibi.

2 Beğeni

Merhabalar. Buradan edindiğim bilgiler doğrultusunda dün izin için müracaat ettim bugün onay geldi.

2 Beğeni

Lisans için başvurduğumuz şubenin ikametgahımızla bir ilgisi yoktur değil mi? İstanbul’da 36 tane İlçe Sicli Lisans Şubesi görünüyor, ben herhangi birinden alabilirim diye umut ediyorum. Deneyimi olanlar paylaşabilir mi? Teşekkürler

tabiki de, izmir’de çoğu kişi konak’tan aldı bildiğim…lokasyon kısıtının mantıklı olduğu tek yer, başvurulan kaymakamlık olmalı fakat onda da açıkçası kontrole denk gelinip takınılcak bir durum olacağını pek sanmıyorum…

2 Beğeni

İstediğiniz yerden alabilirsiniz. Lisans başvurusu için önemli değil ikametgah adresi.

1 Beğeni

Burhan Felek Kompleksindeki Sicil Lisans Servisinden hızlıca aldım, çok teşekkürler.

Ben işyeri hekimiden aldığım raporla lisansı aldım ancak Kartal Kaymakamlığı başvurumu önce ne alakaysa seyahat yasağı diye reddetti. Ben biraz daha açıklayıcı bir başvuru yaptım, “antreman yapmak ve şehir içindeki yarışlara katılmak” diye, bu kez de hangi faaliyet için izin istediğimi sordular. Siz ne yazdınız başvuruya?

Yukarıda @Kdrbirol kendi e-başvuru örneğini paylaşmış. Aynı şekilde ilettim, onay geldi.

Pandemi yasakları kapsamında hafta sonu ve hafta içi antrenman süresince , yasaklardan muaf tutulmam hususu, şeklinde yazdimyve ek bölümüne lisans fotoğrafını ekledim , sorunsuz çıktı. Mutaahhit arkadasım var hafta sonu istediği ustaya izin belgesi düzenleyip imzalıyor , kaymakam vs hicbir prosedür yok iken, sporculara izin vermede sorun çıkartıyorlar.

1 Beğeni

Ben Bakırköy Kaymakamlığı’na başvurdum. Olimpiyat barajını geçeceksen ya da milli takım seçmelerine katılacaksan tamam, aksi takdirde izin veremeyiz yanıtı aldım maalesef.

4 Beğeni

Merhaba, ekran görüntüsündeki gibi yazdım. Ancak Kartal değil Pendik Kaymakamlığı’ydı.

2 Beğeni

Maalesef öncelik ekonomi yürüsün, insanların sağlığı ve özellikle ruh sağlığı önemli değil. Avrupa’daki arkadaşlarımızdan biliyorum, hemen hemen tüm ülkelerde tam kapanma olduğunda bile yerel yönetimlere bilgi verip günde bir saat evlerinin önünde insanların spor yapmasına izin verildi.

2 Beğeni

Son bir kez daha deneyeceğim bakalım…

1 Beğeni

Ben de içişleri bakanlığının e-başvuru sistemi üzerinden kaymakamlığa başvurdum 2 kez.

İlkinde 5 saat sonra reddettiler, verdikleri cevap: İzolasyon bilginiz sorgulanamadığından başvuru onaylanmamıştır.

Mesaja HES kodunu ekleyip tekrar başvurdum, ama 1 dakika sonra yine aynı mesajla red verdiler.

‘İzolasyon bilginiz sorgulanamadığından başvuru onaylanmamıştır.’ Bunun ne demek olduğunu bileniniz var mı arkadaşlar?

1 Beğeni