Koşu yasak mı serbest mi?

Merhaba herkese.

Koşan var mı ?
Klasik parkurum bakırköy ruh ve sinir hastalıkları hastahanesinde koşmayı düşünüyorum. Sokağa çıkma yasağı olmadığı günlerde! Hafta içleri koşu yasak mı ?
Bundan emin olamadım.

Teşekkürler.

2 Beğeni

Hocam sokaga cikma yasagi olmadigi zamanlarda kosmak yasak diye bir yazi yayinlanmadi sadece sahil seritleri kapatildi ve bunun gibi bazi kapatilan yerler oldu. Onlar disinda bir yasak yok ama yine de insanlarin yogun olmadigi cok erken saatler tercih edilmeli kanaatimce :slight_smile: cunku hala hastalik bitmis degil yakalanmak ve bulastirmak hala cok olasi :slight_smile:

1 Beğeni

Teşekkürler.
Sabah 6 / 6 buçuk gibi koşmayı düşünüyorum.

Sahil park ve yeşil alanlarda ,yürümek bile ,polis tarafından uyarılmaya yol açıyor. Bende orman ve ıssız yerlerde koşuyorum.

2 Beğeni

Merhabalar, 1 Haziran’a kadar park,bahçe,sahil vb yerlerde yasak. Sonra serbest. (Muhtemelen yoğunluk olacağı için ne kadar doğru serbest olması? ayrı bir tartışmanın konusu) Bende yollarda koşmaktan mutsuzum :frowning: ay sonunu bekliyorum artık. Önlem / dikkat bir şekilde koşularımı düzene sokacağım.

1 Beğeni

Sabah erken saatlerde daha önce koştuğum tartan pisti denedim. Ne yazık ki artık park,bahçe ve sahillerde “bekçi” tayfası var.Pek diyalog kurulabilecek tipler değiller. Genelleme yapmıyorum sözüm benim karşılaştıklarım için. Gereksiz tartışmaya girmektense yasak kapsamındaki yerlerde koşmamayı tercih ediyorum.

1 Beğeni

Koşmak yasak değil. Park, bahçe ve sahillerin kullanımı ise yasak.

Ben ramazan ayı boyunca koşularımı iftar saatine denk getiriyorum. Sakin oluyor.

Sahillerin yasak olması sebebiyle bulunduğum bölgede (kadıköy) koşmak için sahile inmeme aslında gerek olmadığını keşfettim bu dönemde. Normale döndüğümüzde de haftasonu erken saatlerde çıktıktan sonra sahile inmek için fazladan uğraşmayacağım sanırım. Minibüs caddesi, bağdat caddesi vs diğer caddeler ve birçok uzun sokak trafik olmayan saatlerde koşmak için çok uygun profil sunuyorlar. Anadolu yakasında Çamlıca tepesine çıkıp dönenler de görüyorum Strava’da onu da yakında deneyeceğim.

2 Beğeni

Merhabalar bende aynı bölgede koşuyorum ama ben dışardan pazar yolundan devam edip ataköyün içine girip yan yollardan komple ataköyün içinde devam ediyorum hatta orada ataköy polis karakolu var önünden geçiyorum kimse bugüne kadar uyarıda bile bulunmadı.

1 Beğeni

Hiç bir şekilde sahil şeridi yada yol koşusu yapmıyorum .mart başından beri orman ve tepe koşuları yapıyorum .

Biz Ankara’da Eymir’de koşuyorduk. Eymir Gölü ve Ormanı kapatıldı (TRT ormanının demir kapılarına asma kilit vuruldu) Vatandaş da yol kenarındaki telleri yırtarak ormana giriş yapıyor (çok haklı olarak)

Bir ramazan gecesi haftaiçi mini bir ultra yaptım. Yeşilköy sahilde bisiklet yolunda yardırırken bekçiler durdurdu.gece 01:00 gibi. Abi sahil yasak dediler. Tamam hemen iç paralel yola geçiyorum kolay gelsin dedim devam ettim. :slight_smile: 1 haziranda serbest kalacağız herhalde bende bunu sahile kayalıklarda koşmadan anlayamayacağım, kayalıklarımı çok özledim :slight_smile:

2 Beğeni

21 Kasım cumartesi sabahı koşmak isteyenlere;
haftasonu kısıtlamaları ile ilgili olarak, resmi açıklama:
"5- Yeni bir karar alınıncaya kadar hafta sonları 10:00-20:00 saatleri dışında sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacaktır. Üretim, imalat ve tedarik zincirleri bu kısıtlamadan muaftır. Bu doğrultuda ilk uygulama olarak 21 Kasım Cumartesi günü saat 20:00’den 22 Kasım Pazar günü saat 10:00’a kadar ve 22 Kasım Pazar günü saat 20:00’den 23 Kasım Pazartesi 05:00 saatine kadar sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacaktır.

Bundan sonraki hafta sonlarında da uygulama yeni bir karar alınıncaya kadar yukarıda belirtildiği şekilde devam edecektir."

Hayat eve sığar uygulamasına epey bakmamıştım, orta riskten çok riskli bölge olmuş çoğu yer.Mesafe, kalabalık ortamdan uzak olmak, koşarken çevreye daha dikkat etmek gerekir.

2 Beğeni

Çok şükür ki işyeri arazimiz epey geniş bir alan, Küçükçekmece Gölü kıyısında. Bu sıkıntılı zamanlarda koşabiliyorum rahat rahat özgürce sabah bir saat. Sonra yine koşarak çalışıp durumu kurtarıyorum :joy::running_man::+1:

2 Beğeni

Koşu yasak mı serbest mi? Gönderisinden tartışılmaya devam ediliyor:

Sevgili dostlar, lisanslı olmak kaydıyla kısıtlama dönemlerinde dışarda koşu yapılmasına izin verildiğini duydum. Doğrulu payı var mıdır?

2 Beğeni

Keşke olsa, ama İçişleri’nin genelgesinde kısıtlamadan muaf olanlar 34 madde halinde yer alıyor ve maalesef bunu çağrıştıracak bir madde dahi görünmüyor.

4 Beğeni

Lisans izin sebebi değil.

3 Beğeni

Böyle bir sey yok, lisanslı sporcu olmak ayrıcalık sebebi olamaz bu durumda zaten. Lisans almak gayet basit, yoksa hemen alırdım :rofl: Milli sporcular için istisna olabilir ancak. İzinli zamanımız haftaiçi sabahtan akşama zaman dilimi. Sabırlar dilerim :blush:

4 Beğeni

Bu durumla alakalı çevremde birçok kişi lisans alıp haftasonu koşularını yapıyorlar. Zabıta ya da polise lisanslarını gösterdikleri zaman sorun olmadığını söylediler. Onlar da bizim gibi hobi olarak koşan kişiler.

2 Beğeni

Güzel yurdumun enteresan halleri :joy: İçinde bulunduğumuz hayat şartlarında böyle bir şey olmaması lazım gelir ama koşabilen koşsun madem ne yapalım :joy:

2 Beğeni

Bende nu sebeple sormuştum aslında. Çevremde lisans alıp koşanlar,hatta polis durdurduğunda lisansı gösterip herhangi bir sorun yaşamadan geçenler duydum. İnternette araştırdım ama bilgi bulamadığım için forumda sormuştum.

2 Beğeni