Koşu Forum Antrenman Günlükleri

20.5km yürü, 17.5km koş, 3 gece 21.00dan sonra yeme,1 gece fire, kalan 3 gece taahhüt devam

Yeni taahhüt haftaiçi 5 günde 4 kez 6 km yurumek- 25-30km hedef .21.00 sonrası sadece su.(gençlik günlerinden esinti, asıl olan 7 pace de olsa sakatlanmadan koşmak)

4 Beğeni

Merhabalar , benim kosu rutinim senelerdir asagi yukari ayni gidiyordu. Genellikle aksamustu kosmayi severdim. Tembellik yapmak istemedigim hafta sonlari ise sabah erken saatte kosumu yapip gunun geri kalanini yazdiginiza benzer bir sekilde kafam rahat relax modda gecirirdim.

Lakin son 4 aydir sartlar benim kosu hayatimi cok etkiledi, bu yuzden cok muzdarip oldum. 3 senedir Kanada’da yasiyorum ve zaten vakit problemi yuzunden kosu mesafelerim ve fitness kapasitem iniste idi ama bir sekilde beceriyordum formda kalmayi. Fakat 4 aydir geceleri sabaha kadar calisiyorum ve bu yeni is saatleri butun hayatimi alt ust etti diyebilirim. Sabah yatip oglen uyaninca da hem kendimi cok enerjik hissetmemekten, hem de baska gorevlerim olmasindan mi diyeyim pek kosamiyorum. Ancak hafta sonlari firsat bulabiliyorum. Yani anlayacaginiz gece calismak ile hayata bakis seklim, onceliklerim, modum vs… komple degisti ve bu durum beni kahrediyior. Paylasmak istedim, saygilar sevgiler.

4 Beğeni

Şartların epey ağır ve farklıymış. Bu durumda acilen adını yazdırman gerekli ki kış uykusuna yatıp kuzeyde donmana müsaade etmeyelim buradan. :smile:
Biyolojik ritim 1 saat erken/geç uyanma ile dahi bozulurken senin durumda tüm enerjiyi alıp götürmesi kadar doğal bir şey olamaz sanırım. Ancak pes etmek yerine yavaştan başlayalım .
İlk olarak iş çıkışı günaşırı max. 30 dk. çok sakin koşu deneyebilirsen hem uyku kaliten artacak hem vicdanen çok daha rahat olacağını düşünüyorum. Orada covid şartlarını bilmemekle birlikte ilk koşu belki koşu bandı olabilir . Hep koşu bandı bile olabilir bir süre olanak varsa. Tek amaç sadece rutin oluşturmak. Diğer günler iş çıkışı az üstte verdiğim linkte ki videolardan kısa fonksiyonel hareketler serisini yapabilirsen seni hayata döndürebiliriz diye umuyorum :smile:
Hafta sonu cepte onunla ilgili hedefleri merakla bekliyoruz.

4 Beğeni

Eyvallah abi. Haklısınız bir sekilde kıpırdanma vaktim geldi gibi, listeye kendimi ekleyecegim.

Burada Covid kısıtlamaları var fakat sokaga cikma yasagi veya toplu sekilde olmadıkça spor yapma yasagi yok. Evimin hemen arkası buyuk parklar ve traillerden olusuyor o acidan cok sansliyim (aslında bu kriter bu evi secmemdeki sebeplerden biri idi ).

Sabah is cikisi yarım saat dahi olsa kosma fikrini deneyecegim, tek kaygım en son 20 saat once yatak gormus vucudum icin cok zorlayici olur mu ? Birde tabi uyku saatim biraz eksilecek falat yine de mantıklı. Cunku aksamuzeri kosamamamın bir diger sebebi havalar cok erken kararmaya basladigi idi.

Destekleriniz icin tekrar tesekkurler sag olun var olun. Fonksiyonel videoları da takip edecegim.

4 Beğeni

İnsan vücudu adaptasyon harikasıdır. Sadece ona sabır göster ve iyi dinle. Koşmak istemiyorsa zorlama ağrı varsa dur kafanda olanı uzlaşıyla yaptırmaya çalış zorla ve inatla değil .Ramazan da 20 saat oruç tutup üstüne koşan çok insan gördüm .1 hafta sonra adapte oluyor vucut . Senin rutinine de vücudun mutlaka adapte olacaktır ve belki daha kaliteli uyku eksilen saati telafi de edecektir.
Denemek lazım :))

5 Beğeni

Mirket

Hocayı uyandırıp siz uyumadınız değil mi ? Tek başıma koşmayayım gece gündüz yeni haftanın listesi vardı getirin bakalım 3. hafta hedeflerine .

7 Beğeni

Geçen haftanın hezimetini bu hafta 4 günlük bir programla bozacağım hocam :slight_smile: Uyumadım ama halen uyanmış sayılmam.

4 Beğeni

Hocam benim program aynen devam ediyor :slight_smile:
Fakat bu hafta sonu süni çimde koştum beton pistten sonra çok farklı geldi.
(Yasakları delmedim, sadece evin karşı kaldırımdaki suni çimde sabah 7 de tek başıma koştum :slight_smile: )
Bacaklarımda farklı kaslar çalıştı sanki :slight_smile:

Bir de bu hafta problem olmazsa hafta sonu ilk defa patika deneyeceğim

image

3 Beğeni

Güzel hadi bakalım . Mini tavsiye 4 günün 2 günü çok sakin . Diğer 2 günde orta yüklenme ile yaparsan uyanacağını düşünüyorum. Yapılabilir ulaşılabilir hedefler ortaya koyup yaptıkça zorlaştırmak her zaman daha iyidir. 4 gün için büyük hedefler koyup yapamamak daha kötüdür. Bekliyoruz

2 Beğeni

Koşu alanlarında sıralama ; tartan - toprak/arazi -asfalt-beton şeklindedir. Sen en sondan başlamışsın . Şartlar müsaade ettiği ölçüde koşuya uygun alanları tercih etmekte büyük fayda var .
Geçen hafta ilk 30 dk. sadece koşu üstüne bu hafta 4 tane 30 dk. heyecan verici ama parkur daha önemli hale geliyor dikkat etmeni tavsiye ederim .

4 Beğeni

Bilgilendirme için teşekkürler hocam :pray:
Şartlara göre zemin konusunda dikkatli olacağım.

İlk 30dk dan sonra hep öyle koşmaya devam ettim.
Tavsiyeniz ile nabız kontrollü gittiğim için de kendimi iyi hissediyorum.
30dk konusunda problem yaşayacağımı düşünmüyorum. Bakalım göreceğiz :slight_smile:

3 Beğeni

Bu hafta plan minimum 4 gün, hedef 5 gün.

1. Gün :raising_hand_man:
6 Beğeni

Pazartesi bitti hocam. Sırada çarşamba, perşembe ve cuma var. Haftasonu yasak olduğu için normelde 5 gün çıkarken 4 e düşürdüm antrenman sayısını.

4 Beğeni

Süpersin. 5 günde 4 gün koşu hedefi çok çok iyi .Hep konuştuğumuz gibi önemli olan istikrar . Yani bu hafta düzenliliğe 1 hafta daha ekleyecek.

3 Beğeni

Geçen haftayı şöyle kapattık

Yeni haftaya da böyle başladık :love_you_gesture:

5 Beğeni

Bu arkadaş istikrarda örnek ama içerikte örnek olmasın size :smile: Kendisi tecrübeli ultracıdır bilmeyenler için söyleyelim. Koşuyu yıllara yayınca işte böyle güzel sonuçlar çıkıyor ortaya .
Bu arada zwift adım Bluefooted @okmali

5 Beğeni

Koşan herkese tebrikler. Öğle arasını değendirmek istedim.

4 Beğeni

Kayalıklar çok güzel gelsenize :rofl::running_man::v::deer:

4 Beğeni

Estağfurullah benim tecrübemden ne olacak? :sweat_smile: Ekipce yapılacağına, ertelenmeyeceğine inanarak 2021 Antalya maratonunu hedefledik. Birbirimizi gaza getirirken bu başlığı görünce burada da paylaşayım dedim yaptığımız idmanları. 3. haftaya başladık. 15. hafta sonu bakalım nasıl bir geri dönüş olacak maratonda. Süreç zorlu ama şimdilik keyfimiz yerinde. İnşallah bir sakatlık yaşamadan bitiririz :grinning:

3 Beğeni

Yarışlar için bence aşıyı olan gelsin diyecekler . Aşılar umarım o tarihlere kadar ulaşılabilir olur. Başka türlü şu an olandan çok farklı olma ihtimali yok .

5 Beğeni