Koşu Forum Antrenman Günlükleri

Ben haftayı bu şekilde kapattım. Önümüzdeki haftayı bekliyorum :love_you_gesture:

6 Beğeni

Bu kadar yük çok fazla değil mi? Gece de koşsan her yerde benzinci var. Gerekirse girer alırsın. Bu kadar yük sırta, bele, omuzlara problem çıkarır. Daha hafif, daha keyifli koşarsın hem :smiley:

6 Beğeni

Evet tamamen katılıyorum :rofl: Ormanda antrenman yaparken alıştım mecburen bu duruma, bu alışkanlığı giderek hafifletiyorum :rofl: Biraz zorluyor ama eğitimi de iyi oluyor yükle :rofl:
Benzin istasyonlarından maden suyu alıyorum iyiki varlar :rofl::running_man::+1::pray:

4 Beğeni

Bir de 100 de 100 portakal suyu olması lazim başka türlüsünü kabul etmiyor Geyikcanım mecbur taşıyorum napim :rofl:

2 Beğeni

Ayağınıza sağlık. Bende seviyorum bu tip şeyleri. Geçen yıl söyle bişey yapmıştım ama yürüyerek. Bi sonraki hedefim aynı boğaz turunu koşarak yapmak :see_no_evil:

Bugünün menüsünde de bu vardı :raising_hand_man:

Check out my activity on Strava: https://strava.app.link/fQ1m9awAMbb

5 Beğeni

7km yürü+3km koş ve hafta verilen söz ile biter(hedef 25-30km yürü–sonuç 19.3km koş, 7km yürü)
Check out my activity on Strava: https://strava.app.link/f8jQYwHDMbb

6 Beğeni

Tebrikler çok güzel :smiley::running_man::+1:

3 Beğeni

Bu hafta böyle kapandı. Bir süre yavaş-uzun devam etmek istiyorum ama koşarken beslenme işine önem vermem lazım. 30K hedefiyle yola çıkıp 22’lerde kolumu yeme isteği oluşmaya başlayınca bıraktım.

Genel hedefler tamam. Herkes süper gidiyor. @hsn41 haber gelmedi sadece. (Evet takip ediyorum :smiley:)

Ufak ufak önümüdeki hafta planlarını paylaşsak mı?

Selamlar herkese.

5 Beğeni

Zorunlu mola. Moral mozukluğu. :disappointed_relieved::unamused::pensive:

3 Beğeni

Çok çok geçmiş olsun. Sakatlık mı? İlaçlar genelde kas ağrıları için sanki. Umarım covid ile uğraşmıyorsunuzdur.

Moralinizi hiç bozmayın.Kısa zamanda toparlarsınız. Bizler de buradayız. Koşmayanı kınamak için hazır bekliyoruz. Sizi de takip ederiz :smiley:

(Gerçi kimseyi kınayamadık. İçimizde kaldı.)

5 Beğeni

Çok teşekkür ederim.
Evet sakatlık, hiç beklemediğim bir sakatlık hemde. 20 x 200 _ 45 saniye altı denedim ilk defa sanırım çok zorladım. Kısa intervallerin çok yüksek tahrip gücü olduğu söylendi. İncede giyinmiştim. Yapmamı maratonda 02:45 koşan bir abim söyledi. Yada bilemiyorum, Maratondan sonra antrenmanlara hızlı mı başladım acaba?
İlginç olan perçembe yapmıştım. Cuma günü iş yerinde mola saatlerinde gene 10.000 günlük adımı attım. Saat 18:00 civarı sandalyeden kalkarken sol bacak ve sol bel, kalça bölgesinde ağrı vardı. Dayanılmaz bir ağrı. Sabahı iş yerinde zor ettim. Eve nasıl geldim bilmiyorum. Kendimi sıkmaktan sırılsıklam olmuşum. COVİD-19 nedeniyle hastanelere gitmekten çekiniyorum. O nedenle bize yakın olan Mimaroba Medicell Tıp Merkezine gittim. Nöroşirurji doktorundan randevu istedim olmadığını ama romatizma hastalıklar ve ortopedi doktorunun olduğunu ve bana yardımcı olabileceği söylendi. Tamam dedim. Doktor saat başı bölgeye soğuk kompres önerdi. Ağızda eriyen ağrı kesici hap verdi. Akşam dediklerini yaptım ağrılar bırakın geçmeyi iyice artmaya devam etti. Sabahı daha zor ettim. Ertesi gün Büyükçekmece Kolan Hospitalden Nöroşirurji doktoruna randevu aldım. Fotoğraftaki ilaçların hepsini o yazdı. Soğuk uygulamasının çok yanlış olduğunu, sıcak tutmam gerektiğini söyledi. Yani işler iyice karıştı. İğneleri 4.cüsünü olacağım bu akşam. Umarım çabuk iyileşirim. :pray::pensive::unamused::disappointed_relieved:

4 Beğeni

Pazar antrenmanı da bitti. Bu haftayı firesiz bitirmiş oldum. Darısı önümüzdeki haftaya. :grinning:

5 Beğeni

Valla ben golümü attım yatıyorum :rofl::rofl::rofl: Haftaya neler yapabileceğimizi açıklanacak yasaklar belirleyecek sanki. Ormana kaçabilsem 5-6 saat filan ilaç gibi olacak bana. İşyerinde sabahları da araziye dalıp 1 saatliğine resmi koşu da yapma şansım var ama dönüşümlü çalışmadan dolayı işe de gidemiyorum :rofl:

2 Beğeni

Geçmiş olsun, dikkat edin kendinize :blush:

1 Beğeni

Hafta sonları tamamen kapalı, hafta içi de 20:00’den sonra gibi söylentiler var. Hafta içi 18:30-19:30 bana uyuyor oldukça. Umarım vaktimiz olur.

Senin ki gol değil koca bir sezonun averajı oldu abi.

2 Beğeni

Hepimize Allah kolaylık ve sabır versin gerçekten. Bu kış daha zor olacak bizlere. Geçen sene Mart ayında başlamıştı sıkıntımız. Gelecek sene neyi nasıl plan yapacağız bu şartlarda bilemiyorum. Verimli, keyifli ve relax bir 100K için antrenman sürecinin aksamaması gerekli, sanki ultra yarışa hazırlanır gibi. Bu averajı da haziran ayınsan bu yana yapabildiğim kondisyon ile kurtardım ama geç kaldım. Bir de iyi tarafı oldu diye düşündüm sonradan Killian abileri izledikçe :smiley: En azından 22 saat aktif olabildiğimi doya doya yaşadım :rofl: İyi ve planlı bir çalışma olanağı yakalayınca 24 saat denemesini yapabilirim demektir. :rofl::v::running_man: Eminim ki 4. Boğaziçi Ultram çok daha keyifli geçecek, yapabilirsem :smiley:

4 Beğeni

Burası için daha açıklayıcı olabilir misiniz acaba ya da yönlendirebileceğiniz bir kaynak var mıdır?

2 Beğeni

Maraton hazırlığı yaptığımız kadın sporcularımdan birinin diyetisyeni bu yönde tavsiyede bulunmuştu. O tarihte bana aktardığı bilgi şu şekildeydi. Kadınlarda hormonal denge sürekli değişkendir. Bunu çok iyi takip etmezsen(benim böyle bir şansım olamayacağıma göre ) gece açlığı üzerine yapılan koşu beklediğin yararı vermeyebilir aksine antrenman etkisini azaltabilir. Ancak çok az atıştırma ile bu risk olmaz.
Erkeklere acıma ama diye de eklemişti :grinning:

4 Beğeni

Google çeviri ile anlatım bozuk oldugundan, şu alıntıda son iki mesajdaki nedenlerden:
**Finally, research suggests the consequence of negative energy availability among female athletes comes at a higher price than male counterparts. Not to suggest fasted training is appropriate for male athletes, but females are negatively affected by their hormonal makeup.

In the female monthly cycle, there is the follicular and luteal phase (low and high hormone, respectively). In the luteal or high hormone phase (days 15-28), both estrogen (anabolic) and progesterone (catabolic) are elevated.

Estrogen promotes fatty acid oxidation and spares glycogen. Therefore, the female athlete is an efficient fat burner since this occurs monthly for 35+ years.

Progesterone dampens the body’s ability to store glycogen, so in the high hormone phase, the body instinctively leans on fat over carbs for fuel. During the high hormone phase, fueling needs change depending on the intention of the session.**
Genel anlamıyla tüm sporculara yönelik sabah açlık ile yapılan antrenmanı ele alan yazı (kaynak)

4 Beğeni

döngü içinde hormonel değişiklikler antrenman performansını etkiliyor evet ama bunun antrenmanda yağı mı yakar karbonhidratımı konusunda fark yarattığını hiç sanmıyorum. bu tamamen vücutta su tutulumu veya ödemle ilgili. Diyetisyenler bazen boyundan büyük işlere kalkışıyor :smiley: Aynen antrenman öncesi ve sonrası esneme mefhumu gibi bu konuda da sanırım kişi tecrübe ederek doğruyu bulmalı (kendisi için)
PS: kadın arkadaşlarım her duyduğunuza inanmayın

1 Beğeni