Koşu Forum Antrenman Günlükleri

geceyi dışarda geçirdiniz demek :sweat_smile:
tebrikler :ok_hand:

4 Beğeni

Harikasınız. Geçmiş olsun :metal:

2 Beğeni

Tam olarak doğru hissiyat . Gördüğün gibi bir antrenmanda dahi tüm parametreler olumlu değişti. Böyle devam et. Koşu esnasında saatte peyse bakma çok kısa sürede hissiyat olarak zaten daha da rahatladığını göreceksin. Antrenmandan sonra bakarsın ne peys olmuş diye ama hiç önemi yok aslında . Seviyorsunuz peysi de ses edemiyoruz sadece :grinning:Asıl olarak bununla beraber Vucut kitle endeksine odaklan . Yüksek kiloyu koşturmak kalbi ilave yorar. Kalpte en nihayetinde bir kastır .Koşularında kalp değil diğer kasların çalışsın . Vki ne kadar 22 ye yakın o kadar iyi . Kafanda ki kilo değil Vki daha önemli . Oralara yaklaşınca da kas/yağ yüzdesi önemli olacak ama her şey sırayla.

6 Beğeni

Verdiğiniz bilgiler ve yorumlarınız için teşekkürler @Serdar hocam.
Dikkat çektiğiniz gibi VKİ m hala yüksek.Kabaca %29 dan %25 e indirdim fakat hala 22 den uzağım. Bu konuya da ayrıca dikkat edip antrenmanlarıma devam edeceğim.

Peys konusunda ise insanın içgüdüleri devreye giriyor sanırım. Hemen çok hızlı olmak, 1 aya maratona katılmak istemesi kaynaklı sanırım. :smiley: Ama hayatta hiçbir şeyin kolay olmadığı gibi, emek vermeden bunun da olmayacağını 10 dk da nefes nefese kalınca anlıyor insan :slight_smile:

4 Beğeni

Of ne geceydi varya :joy: boğaz hatti harikaydi yolu ortaladim devam :joy::running_man:

3 Beğeni

Galata Köprüsü 14:30 saat 75 km :smiley:

12 Beğeni

Yo yo bırakmadım devam :smiley: eve kadar. 19 km kaldi. Bacaklar gerildi iyice sakin sakin emekliyorum batonlarla :joy:

5 Beğeni

Perşembe hedefi tamam.

Kimseyi de kınayamadık. Yarın listeyi güncelleyeceğim :+1:

8 Beğeni

Nurettin Bey bitti mi koşu?

2 Beğeni

Antrenmansız, sürpriz aniden görülen lüzum üzerine yaptığım aksiyon sağlam bir sekilde tamamlandı. :smiley: Elbette mevzu derin yazarız yine ara ara. Evin kapısına dayanınca saati kapattım artık baya zorladı, gidişte de geç kaldım zaten. 100 ü doldurayım diye riske girmedim, eklem ve kas grupları gerçekten iyi dayandılar ama sakatlık için de bebek bıngıldağı gibi hassas hale geldiler. Batonlar her zaman birçok konuda yardımcı oldular. Uyku bastırdı ara ara :rofl: Sabah olunca dönüşte hâlâ 20 saati tutturma şansım vardı. Bebek parkindaki büfeden nescafe içince harika oldu ve Kabataş a kadar ara ara hızlı ilerledim. 75 km den sonra biz artık yokuz patron dedi bacaklar :rofl: Bende zamana yayıldım iyice keyif almaya baktım. Kinesio bantları kullandım yine, diz, hamstring, sırt bölgesinde, ayak parmaklarımı da jel bantlar ve kinesio ile takviyeledim ki su toplama durumu meydana gelmesin. Kendimi bi toparliyim de aklıma gelenleri yazarım yine :+1:

14 Beğeni

Güzel bir uyku ama bu yorgunluga ya uyku tutmaz ya da deliksiz derin bir uyku, arası sanırım olmaz.Tebrikler.

3 Beğeni

Teşekkür ederim, evet uyutmuyor kaslar gerçekten, dalıp gittiğimi kâr sayıyorum bu zamanlarda.

3 Beğeni

Bugün böyle oldu :raising_hand_man:

8 Beğeni

Evde penguen gibi yürümenin de keyfi bambaşka bir güzel oluyor :rofl::penguin::penguin::penguin:

4 Beğeni

10.08km koş.8km söz kaldı.
Check out my activity on Strava: https://strava.app.link/F40h8jLZKbb

5 Beğeni

Bugün 1 saatlik kararsız bir koşu yaptım

https://strava.app.link/1NThaF77Kbb

7 Beğeni

Günaydın :slight_smile:

5 Beğeni

Bravo Azmi’nize hayranım antrenmanda hep yapmak istediğim mesafedir ama hiç yapmak mümkün olmadı.

4 Beğeni

Teşekkür ederim :blush::+1: Gelecek seansı artık ne zaman normal hayata dönersek 2021 de yine yaparım belli bir seviyeye ulaşınca. İstanbulda iseniz beraber yapabiliriz siz yeter ki isteyin :joy:
Çanta yükü ne kadar hafif tutayım desem de 3-4 arası gibi oldu yine. Yedek kıyafet, alışmış olduğum içeceklerin ağırlığı derken. Omuzdan sırta doğru ağrı yapmış ama çabuk geçer :joy: Bacaklar ne kadar zorlansa da iyiler çok şükür :joy:
Bu sefer sürpriz yaptım kendime bu yüzden çok uzun sürdü maalesef. Yasaklar başlayınca malum hepten off olcaz. Eminim ki bir kez yapmak kısmet olursa en çok bu aksiyonu özlersiniz :joy::+1::running_man: Bambaşka bir keyif gerçekten kendi yağınla yasadığın şehri bi başka açıdan yaşamış oluyorsun. Bu zaman diliminde birçok tatlı hatıra da bonus olarak geliyor.:joy:

5 Beğeni

Fazla teknik ve taktik ayrıntılarla kendimi boğmayan bir çaylak olarak 100 km gibi bir mesafe sonrası bedensel olarak güçlendirilmesi gereken kas ve eklem grupları, noktaları vs hepsi sinyal veriyorlar :joy: Eklem sağlığımı kayalıklardaki zorlu antrenmanlara borçluyum. Kaslar da keza zamanla belli bir seviyede kendini koruyor. Zihnen ve bedenen her zaman zaten kondisyon elemanıyım, hızı en fazla kayalıklarda keyif yaparken coşunca yapıyorum, saat ciyak ciyak bagırıyor 175-180 nabızda :joy: Sıcaklık olmayınca çok rahat ettim bu sefer. Su torbasına 1,5 litre su, 500 ml powerade, 750 ml portakal suyu, 1 adet 250 ml redbull, 1 adet 250 ml kola ile gayet tasarruflu bir yolculuk oldu :joy::joy::joy: Valla şimdiden özlüyorum gelecek yolculuğumu. Gelecek sefer yarımadayı ortadan geçip Yavuz Sultan Selim Köprüsüne gidip geleceğim. Onunda hakkını verelim :joy::pray::running_man:

6 Beğeni