Koşu Forum Antrenman Günlükleri

20 x 200 metre _ 200 jog bitti.

5 Beğeni

Güzel konu olmuş, forum canlanmış birden. Ben de bugün 6.15 pace ile bir saatlik easy koşu yaptım. Yarın planda olimpiyat atletizm pistinde nabız araliklarini çıkarmak için test yapmak var.

4 Beğeni

Herkesin önerisi çok farklı ama birbiri ile örtüşüyor. Önerilerinizi sunarken aynı zamanda bunu dikte etmeden, özgürlüğü vurgulayan cevaplar aldım. Koşunun özelliği de zaten bu. Çok sağolun. @fatihboyaci @caylakmaratoncu @Serdar @Eren

Şu öneriniz en mantıklı ve doğru olan gibi sanki. Bu zamana kadar sabırlıydım. Böyle de devam etmesi en doğrusu olacak.

Cevabınız çok ilham verici. Ben de değişik yerlerde koşmayı seviyorum. Arada bu yönde kampa gidip ilk gün hiking tarzı çevreyi keşfedip ikinci gün koşuyorum. Şu ara bu tip denemelere ağırlık vereceğim. Google Earth ve Wikiloc başında oturup farklı rotalar çıkarıyorum. Süper bir uğraş. Bazen sonuç facia tabi. Pek koşulamayacak yerlere dalıyoruz. Jilet gibi dikenler, dize kadar çamur vs. Eşim “senin çıkaracağın rota olmaz olsun” diye söyleniyor. Geyik parkuru ise biz İstanbullu koşucular için çok özel bir yer. Oraya da devam elbette.

Ben bu yöne yollanayım o zaman Serdar hocam :smiley: Gayet açık direktifleriniz için teşekkürler. Plato yaptığımı kesinlikle düşünmüyorum. Sorun hedef koyamamakta. Kafa biraz dağınık. Ama bu yazı oldukça faydalı olacak. Kuvvet antrenmanları ile dolu birkaç ay iyi bir temel getirir. En güzeli bu sanki. Bahar aylarında yeniden görüşürüz o vakit :smiley:

Bu konuda aslında çok rahatım :grinning: Dağcılık çıkışlıyım. Kış dağcılığını özellikle seviyorum. Perişan bir yaşam sürerek geçen faaliyetler yapıyorum. Ultra maraton elbette bambaşka bir deneyim. Yepyeni rezillikler beni bekliyor. :face_with_monocle:

Çok içten ve keyifli bir yazı. Teşekkürler. Geyik Parkuru hepimize çok şey öğreten, özel bir yer. Burayı 2 yıl önce bir yarışla tanıdım. O zamanlar yeni koşmaya başlamıştım. Mesafelerim oldukça kısa ve hiç fit değilim. Bir arkadaşımın gazı ile 14 kmye başvurdum. “4Km çok kısa yaa” dedi, para veriyoruz ya 14 olsun dedik. Şanımız yürüsün değil mi. Girdik, paspas olduk. Güzel dövdü bizi Geyik. Evire çevire. Sonradan çok koştum bu parkuru. Gözüm kapalı giderim birçok segmentini. Her mevsim ayrı güzel gerçekten (favorim kış).

Geçtiğimiz sene tekrar katıldım yarışa. Hala iyi bir koşucu değilim o zaman. 1:25 ile bitirdim. Olmaması gereken bir süre. Şimdi girsem kesin yaparım diyemem. Tam bir saçmalık, kendi standartlarımda hayvan evladı gibi koşmuşum. Kim bilir nasıl zorladım kendimi? Acemilik işte. Kağıt üstünde pek afili süre, ama bir km daha gidecek halim yoktur herhalde. Geçen zamanda ne değişti? Yavaşlamayı öğrendim. Bu beni zamanla daha iyi yapar mı? Göreceğiz :stuck_out_tongue_winking_eye: Ama yavaşlayarak doğanın tadını çıkarmayı öğreniyorum. Patikada koşmayı neden daha çok sevdiğimi anlıyorum sizin gibi.

Ultra Kitap ise bende de var. Harika bir eser. Dış tasarımı, içeriği vs Türkçe yazılmış olması inanılmaz. Ülkeye fazla denir ya, tam öyle. Kitap iyi düşün, mümkünse yapma bu sporu diyor. İnsanoğlu biraz laftan anlamaz. Kitap bitince “yaparım ben bunu vre!” diye koltuktan kalkıyoruz. Oysa ki kitap belli aralıklar ile bu iş herkese göre değil, gel vazgeç diyor. Biz anlamazdan geliyoruz.

Paylaşmak çok güzel ve motive ediciymiş. Yarın sabah için yapacağım koşu için heyecanlandım. Oysa ki sıradan bir hafta içi koşusuydu.

5 Beğeni

Yazıya kaptırıp hedef yazmamışım hehe. O zaman görece basit ama baya fiyakalı görünen bir hedef koyacağım. 2020 itibariyle şu an 924 Km koşmuşum. Yıl bitmeden bunu 1000 yapacağım. 36 günde 76 Km koşmak sakatlık/hastalık olmazsa kolay olacak. Ama 1000 km bu, güzel duruyor işte. :sunglasses:

2 Beğeni

Harikasın işte bak ne güsel :rofl::+1::running_man: Hepimizden yepyeni bir Voltron oluştur kendine ve ona ömrün boyunca iyi bak :v::pray::muscle:

3 Beğeni

En kıymetlilerimi topladım :joy::pray: son anda bir sokağa çıkma yasağı olmaz ise muhteşem bir aksiyon için hazırım. 23:00 gibi çıkıcam yola. Bir şehre bir tane deli yeter bu gecelik :rofl::running_man::running_man::running_man:

7 Beğeni

Sizin 2021 maraton derecesi 2.50 ve altı olur gibi :smiley:

1 Beğeni

Herkese tatlı uyanışlar.:+1::heavy_check_mark::blush:
Kışın koşmak, üst baş değiştirsem, arabayla git gel yapsam bile ter su olmam nedeniyle bende zor, bu akşam da görmüş oldum.6.3km 39dk koşu, kaldı 19km yürüyüş ve 3 gün (cuma cumartesi pazar).
Check out my 6,1 km Run on Strava: https://www.strava.com/activities/4389027662?utm_source=com.google.android.apps.docs&utm_medium=referral
@caylakmaratoncu soğuk ve tere dikkat .

6 Beğeni

Heyacanla bekliyoruz. Şimdiden başarılar, sağlıklı ve keyifli koşular diliyorum. :muscle: :+1:

2 Beğeni

Buradan sonrasını okumadım. :rofl:

Yorumunuz için teşekkür ederim. Şaka bir yana zevklerimiz çok uyuyor. Pandemiyi atlatırsak bir geyik parkuru koşusunu beraber yapalım. :+1:

1 Beğeni

Teşekkürler. Tabloya ekliyorum. İyi koşular :muscle:

2 Beğeni

Dropbag çantamda :joy::running_man::+1:

2 Beğeni

Teşekkür ederim bakalım kimler varmış bu gece dışarda :blush::+1:

2 Beğeni

İyi günler dilerim.
O süre benim için hayal, rüya bile değil.
2021 yılında 9 Eylül İzmir maratonu ve Eker I Run maratonlarına katılmayı düşünüyorum. 35. kilometreden sonra bitiyorum. Güç kalmıyor.
Hedefim Türkiyede yapılan bütün maratonları 03:59:59 4 subu kırarak bitirebilmek. 2021 için 2 maraton hedefi koydum. Asıl hedefim 03:59:59 ama 03:44:59’u deneyeceğim.
:muscle::heart:

4 Beğeni

Zeytinburnu 2 saat 15 km :smiley::v::running_man: hava harika :heart_eyes:

7 Beğeni

Ortaköy 5 saat 31 km :+1:

8 Beğeni

Ekibe destek

8 Beğeni

Sarıyer 8:50 50 km bacaklar gitmem diyor ancak bu kadar :rofl:

12 Beğeni

Bugün @Serdar hocamın ve diğer konudaki önerileri dinleyerek zone 2/3 koşusu yapmaya çalıştım. (14dk koş - 1dk yürü) X 2

Öncelikle denildiği gibi gerçekten nabzı düşük tutmak zormuş. En ufak hızlanmalarda 160 ları görüyordum. İlk gözlemim nefesime odaklanırsam nabzımı düşük tutabiliyorum. Ama nefesimi kendi haline bıraktığımda hemen yükseliyor. Sanırım vucudum nefes almayı unutuyor :smiley:

Ayrıca bu tempo ile daha saatlerce gidebilirim gibi hissettim. Hiçbir kas ağrısı vs olmadı.
Sırf planım bitti diye bıraktım. Sanırım bu iyi bişey :innocent:

9 Beğeni

Katılıyorum. Çok iyi olur, beraber koşalım bir gün :metal:

Tebrikler, motivasyonunuz muhteşem. Yalnız merak ettim, dönüşü nasıl yaptınız? Toplu taşıma?

4 Beğeni