Koşu Forum Antrenman Günlükleri

Havalar soğuk koşu bandı antrenmanım

4 Beğeni

Uzun zamandır canım bisiklet sürmek istiyordu. Dün de hem biraz süreyim hem biraz birkaç yolu keşfedeyim diye çıktım yola. Bir köye çevre yolu yapılmış. Daldım yola ama yarısı daha tamamlanmamış, geri dönüm köy içinden devam ettim. Uzun zamandır sürmeyince performans baya bitmiş. Eskiden 30 - 35 rahat giderdim ana yolda. Şimdi soğuk asfaltla da birleşince 22 - 25 ile işkence çektim resmen. Yavaş geçince araçlara da engel oluyorsunuz dar yolda. Geçmeye çalışırlarken tehlike de yaratıyorlar. Yol kenarı da zaten gevşek çakıl.
Bir de ince eldiven almışım yanıma. Dönüşte hava kararmaya yakın eller iyice üşümeye başladı. Üstüme rüzgârlığı giyip sırtımı rüzgâra dönünce biraz rahatladılar. Ama önceden hiç varlığının farkına varmadığım bayırlar, şimdi ciddi ciddi yavaşlatıyor.
Antrenmansızlık kaynaklı özellikle dönüş kısmında zor bir tur oldu. Yine fazla sürmemeden kaynaklı da popoda da biraz hasar var. :smiley: Sanki 80 değil 200 KM’den fazla sürmüşüm gibi geldi.
Yine de zorluğuna rağmen güzel bir tur oldu.

9 Beğeni

Koşu bandında yakın zamanda 6 pace den 10 km koşmuştum. Dışarıda 5:45 den 10 km koşma planıyla koşmaya başladım ama biraz bel ağrısı biraz motivasyon eksikliği 6 km den sonra yürüyüş koşuyla devam ettim. Amacım runtalyada 10 km 55 dk altı koşmaktı ama seyahat sebebiyle katılamayacağım belli olduktan sonra motivasyonum düştü. Önerilere açığım.

4 Beğeni

Motive eder mi bilmiyorum ama;
1-Antalya’daysanız koşmak için nem sıcak açısından güzel dönemdesiniz.
2-Başka bir yarışı hedefe koyabilirsiniz.
3-Yarış dışı hedefler (Nisan’da ilk yarımaraton, eylülde maraton, haftalık koşu hacmini x km’den x +10 km çıkarmak, edington sayımı şu yapmak) bulabilirsiniz.
4-Yine de motive edecek birşey yoksa, koşuya çıkın, koşmanın tek başına kendisi de mutluluk verip motive edebilir.
Not:Bu maddelerden hangisi uymakta yada uyan var mı

7 Beğeni

Back to Back,leri halâ sevdiğim doğrudur.!

9 Beğeni

6 Beğeni

Sakatlıktan sonra 06 03 22 tarihinde 6 km yürüyüşü 63 dk,10 03 22 dünkü karlı havada karlı zeminde yaptığım yürüyüşle haftada 15,ayda 60 km düşünmekteyim Herkese sağlıcakla nice sporlar

4 Beğeni

KARDA ZORDUR KOŞMAK …!

9 Beğeni

Zorluğun başarısı da motivasyonu sağlar…
Sağlıcakla nice koşulara

5 Beğeni

Backyard ultra hazırlıkları…

10 Beğeni

İyileşme-toparlanma dönemimde bu hafta 53 km yürüyüş yaptım Koşu,rampa iniş,çıkışları ufak denemelerle başlatıp bitiriyorum Sağlıcakla

4 Beğeni

Geçmiş Olsun şimdiden

3 Beğeni

Mart ayı itibari ile Stravaya kayıtlı 87 km Yürüyüş Strava kayıtsız 25-30 km yürüyüşle toparlanma dönemimde Mart ayı ortalama 110 km yürüş bitirdim
Yürüyüşlerin bazıları dengeli Düşük tempo yüksek moral Sağlıklı bir insan fiziken olduğu kadar ruhen ve zihnen de sağlıklı olmalı
Herkese sağlıcakla bol sporlar

5 Beğeni

02 04 22 Geçirdiğim motosiklet kazası sonucu omuz ve aburga kırık bu sebeple fitness çalışamadığımdan hastaneden çıktığım günden beri düzenli olarak her gün 8-12 km arası orta tempoda yürüyüş ile aylık ortalama 150-200 km arası mesafe yapıyorum çok şükür yatalak kalmadık Dizlerimde yaşadığım problemler için MR sonuçları da Hafif menisküs,kas,doku zayıflaması olduğu söylenildi Koşuya engel etmeyeceği belirtilse de ben koşu,merdiven ve rampadan uzak duruyorum bir müddet
Sağlıcakla

3 Beğeni

Trafik kazası sonucu oluşan omuz ve kaburga kemik kırıkları için Haydarpaşa eğt arş hastnanesi-ev arası ortalama 8 km +2 km yol uzatıp 10 km ile günü bitiriyorum Gidişte aileden biri araçla bırakıyor beni İmkanlar dahilinde dönüşte + 2 km ben ekleyip yürüyüşle eve dönüyorum Yürüyüş benim için '‘Ruhani ve fiziki tedavidir’'Bu tedavi için ücret te sarf etmiyorum

13 Beğeni

Bugün Samsun’da YM koştum. Kendimle yarışmaktı amacım. YM 2 saat altında bitirecektim ama yine olmadı. Deli gibi antrenman yap ama olmadı.

96 kiloyum. 3 tane 5 kg’luk zeytin yağı ile koşuyormuşum gibi .

4 Beğeni

Tebrikler, 20k ve yarımaraton en iyi dereceleri gelmiş.Onca antrenman yapman, iyi tarafından bakınca bu kiloda en azından fazlaca sakatlanmadığın anlamına gelir :+1: :nazar_amulet:

Ben de 4 tane 5kg su bidonuyla koşamıyor gibiyim (koşmuyorum kafamdan geldiğince, gönül koşmak istiyor ama biraz fazlalık var)
117 -20 = 97kg en fit, kuş gibi hafif halim olurdu.

93-90 kg’a düşüp orada kalınca bu 6kg kayıp da rahatlatır,keyifli sağlıklı koşular.

1 Beğeni

likya yolu yeni rota keşif koşusu
likya yolundan başlayıp 1 etaba gelmeden köylere ulaşım için açılan yangın yolundan yaptığımız keşif koşusu keyifli ve bol manzaralı bir şekilde doslarımla tamamlandı.

2 Beğeni

Konu içeriği bana göre çok güzel. Ben strava ya önümüzdeki sene geçmeyi planlıyorum ama sürdürülebilirlik açısından mantıklı bir karar olur.

1 Beğeni

Pazar antrenmanında yükselmeli 600 MT irtifayı bulan manzara dolu hızlı denecek en antreman yapma şansına sahip olduk dostlarımla

5 Beğeni