Koşu Forum Antrenman Günlükleri

Evet farkettim çok başarılı cihaz ve mod. Sizin değerleriniz psikolojimi bozacaktı ki Serdar hocamın ultracı olduğunuzu yazması içimi rahatlattı :sweat_smile::pray:t2:

5 Beğeni

Günaydın,
3/4

6 Beğeni

Günaydınlar, dışarı çıkabiliyor muyuz çok koşasım var bir istisna falan mı var

5 Beğeni

Karşı komşunuz şöyle bir saha ise olabilir bence :slight_smile:
Kapalı bir alan ve kimse olmuyor.
Ayrica sabah 7 de kosuyorum.
Bunun dışında çok serbest olduğunu sanmıyorum.

7 Beğeni

:blush: şu dönemde büyük nimet teşekkürler :pray:t2:

5 Beğeni

Yok yapmıyor. öyle bir özelliği yok maalesef

4 Beğeni

Aman diyeyim. Nacizane verebileceğim bir tavsiye varsa başkalarının koşularına bakıp kendinizle kıyaslamayın. Her zaman kendinize ve kendi gelişiminize odaklanın. Ben öyle yaptım. 2011’de 103 kilo ve hayatında spor olmayan bir adamdım ben. Şimdi bu hızlara çıkabiliyorsam düzenli ve sürekli idman yaptığım için. 6 pace ile interval yapar kendimi koşunun kralı gibi görürdüm. Hala öyle davranıyorum kendime :blush: İnsan vücudu inanılmaz bir makine. Hiç aklınıza gelmeyecek şeyleri başarabiliyor. Lakin onu doğru yöntemle ve sabırla eğitmek şart.

10 Beğeni

Çok tşkler tavsiyeleriniz için motivasyon oluyor :pray:t2:

Koşu bandında yaptık bugün de boş geçmemek adına

7 Beğeni

Evet, merhaba arkadaşlar; herkes bir hedef belirliyormuş, ben de ufak ufak döküleyim.
Bu yıl 1000 km koşmayı hedefliyorum, bu da yaklaşık haftalık 20 km’ye denk geliyor. Halen en light seviyede alışma halindeyim ve meyilli yerde torpilli koşuyorum,ama bir iki aya düzgün koşmaya başlarım diye umuyorum.
Ocak ayında 1000/12 yani yaklaşık 85 km’yi tamamlayacağım. Ocak 1’de 7.5 km koştum, yıllık olarak kaldı 992.5 :smile:

10 Beğeni

Madem hedeflerden konu açıldı benim 2021 hedefim önce sağlık, sonrasında haftada 4 koşu, ayda minimum 200 km, 1 maraton, 1 yarı maraton ve 2-3 10k yarışı.

10k icin hedef sürem 48 dk, yarı maraton icin 1.45, maraton icin sub4. Bakalım ne kadarına ulaşırım…

Herkesin sağlıklı bir şekilde hedeflerine ulaşacağı bir yıl olur umarım :pray:

8 Beğeni

Bugün Zwift’in en zor meydan okumalarından biri olan The Uber Pritzel bölümünü bitirdi. Bölüm sonu canavarı çok sağlamdı. Alp Du Zwift.

8 Beğeni

Günaydın,
4/4
Bu hafta biter hayırlısı ile.

Kendime Not: Saatin şarjı %10’dan az ise şarj et sonra antreman yap :slight_smile:

Bu haftaki Planım;
Salı: Rahat Koşu - 3.22 km
P.be: Rahat Koşu - 4.83 km
C.tesi: Negatif Split Koşusu - 3.22 km (Hafif), 1.21 km (Orta), 0.4 km (Hızlı)
Pazar: Yokuş Tekrarları - 10dk (Rahat Koşu), 6 x Yokuş Çıkış (Hızlı- 20sn), 10 dk (Rahat Koşu)

9 Beğeni

İyi bir hafta dilerim herkese :pray:

1/1

8 Beğeni

Bugün itibariyle haftada 4 olan koşu planımı 3’e düşürüp 0 olan kuvvet antrenmanı sayısını 2 ye çıkarıyorum.

3+2 antrenman 2 gün dinlenme şeklinde en azından 4 ay kadar devam etmeyi planladım. (Belki aralarda ilave bir gün hafif koşu veya kuvvet antrenmanı ekleyebilirim.) Koşularımı Z1 / Z2 bölgelerinde yapacağım. Belli bir dönemden sonra mesafeleri uzatacağım.

Diyetisyen ile bir beslenme planı da çıkardım bunu destekleyecek. Yeni yıl yeni düzen ve hedefler.

Bu yıl sonbaharda bir 50k ultra tamamlama hayalim var. (Ve sonraki yıllarda bunu arttırarak devam edebilmek)

11 Beğeni

Serdar hocamın dediği şekilde süreyi arttırdım ama son eklediğim bölümde nabzı zone 1 değil 2 de tutamadım yokuş olduğundan olabilir sanrm

8 Beğeni

Haftalık koşu sayısını dörde çıkarıp dördüncü koşuyu zone 1 yapabilirsin (Önerilir). Olmuyorsa mevcut koşuları hafif hafif uzatırsan son bölümlerde zone1 zaten zor olacaktır zone2 yeterli olur. Zaten sürekli aynı mesafe ve aynı nabzı koşmaman gerek . Değişiklik olacak ama nabızla belli düzeye gelene kadar genelinin ortalaması zone2 yakın olmalı. Sonra hedefe göre nabız veya peys odaklı antrenman yapabilirsin.

6 Beğeni

@Serdar Hocam verdiğim sözü tutamadım. 2 hafta ara ver demiştiniz, dayanamadım, karantina sonrası bugün koştum. Haftada 4 antrenman hedefime kaldığım yerden devam… Bu arada hissiyat olarak herhangi bir zorlanma ya da tıkanma yok hocam.

6 Beğeni

Çok şanslısın demek ki . Yine de aşırı yüklenme kontrol ol derim . Nasıl sakatlaniriz recetelerimiz de orada onları uygulamadan keyifli koşular

5 Beğeni

7 Beğeni

Tşkler hocam anlaşıldı :pray:t2:

3 Beğeni