Koşu Forum Antrenman Günlükleri

Çok teşekkür ederim.
Özellikle ilk parafraflardaki nedenlerden dolayı ameliyatımı kimse ile paylaşmadım. Hala daha çoğu arkadaşım bilmez.
Daha söylediğim ilk arkadaşım bile beni dinlemeden yorum yapmış ve benim hatalı olduğumu söylemişti. Ben çok koşu antrenmanı yapmışım ve araya bir de bisiklet antrenmanlarını ekleyince olan olmuş gibi bir yorumu. Böyle yorumları duymamak için inanın kimse ile özellikle spor yaptığım arkadaşlarımla hastalığımı paylaşmadım. Bu yazı gerçekten çok mutlu etti beni. Demek herkes aynı duyguları yaşıyormuş.
Tekrar teşekkür ederim.

2 Beğeni

@Serdar Hocam, gözünüzden bir şey kaçmıyor :slight_smile:
Bırakmak yok, tam gaz devam. Sizler ile bu kadar başlamışken kolay kolay bırakmam :running_man:

Geçen hafta gezi, tatil falan derken kafayı dağıttık ama baya da bi yoruldum.
Bir de karavan bana göre değilmiş, çok iyi uyku uyuyamadım.
O yüzden biraz vucudumu dinleyip ( iyi mi yaptım bilmiyorum) 3-4 gün biraz dinlendim ama bugün yine geri döndüm. Tam gaz devam :slight_smile:

3 Beğeni

Dinlenerek çok doğru yapmışsın haftaya hedefleri bekliyoruz

2 Beğeni

Harika. Hoşgeldin ama kendin söyleyip sonra yapamazsan kınamak için de bekliyoruz diğer yandan😀 Bu başlık altında mümkünse bize haftalık hedeflerini söyleyebilirsen mutlu oluruz.

1 Beğeni

Geçmiş olsun. Umarım her şey dilediğiniz gibi olur.

1 Beğeni

Hoşbulduk, umarım kınanacak bir durumda kalmam, inançlıyım bakalım:)
Baya ham vücut ve antremansız olduğumdan hedefleri ufak başlıyorum. Haftada 3 kez 6 km hedefliyorum, ilk hafta uyguladım pazartesi 2. haftaya başlıyorum. Garminimle beraber strava da kullanıyorum hepberaber ekleşelim motivasyon olur birbirimizin antremanlarını görmek.Stravada ismim Serdar Yüksel kumsalda köpeğimle koşarken fotoğrafım var eklerseniz sevinirim :slight_smile:

3 Beğeni

Bugün C210K Programına başladım. 4 Nisan daki 10K yarışına hazırlanmak ve programı deneyimlemek adına. Bugün ilk koşuyu “Karşılaştırma Koşusu” (2 dk Rahat - 5dk Hızlı - 2 dk Rahat) olarak yaptırdı ve bu haftaki programı aşağıdaki şekilde belirlendi.

Salı : 1.61 km (Rahat Koşu)
P.be: 3.22 km (Rahat Koşu)
C.tesi: 3.22 km (Rahat Koşu) + 1.21 km (Orta Tempo) + 0.4 km (Hızlı Tempo)
Pazar: 3.22 km (Rahat Koşu)

5 Beğeni

@gokhankoca yanlış anlama ama 1.6km rahat koşu için giyin, çık,koş, dön, soyun vs zahmetli olmaz mı.Sadece rahat olan günlerde 1.6 yerine 3.22, 3.22 yerine 5km olsa. Zaten bir iki haftaya illaki artacaktır.Tebrikker,devam​:+1::raising_hand_man:

3 Beğeni

@fatihboyaci evet 1.6km olan rahat koşuyu 3-4 km ye uzatabilirim. Bundan önce de o mesafelerde koşuyordum 30dk da. Fakat daha hiç 5km koşmadım :frowning: O yüzden 4km üzeri mesafeler için programa uymaya çalışacağım.
Önerin için teşekkürler :slight_smile:

3 Beğeni

Hafta başından herkese selamlar. İnterval antrenmanını pazartesi yapıp, haftanın geri kalanında rahat olacağını bilmenin verdiği mutluluk ile selamlıyorum sizleri :smiley:

6 Beğeni

Check out my activity on Strava: https://strava.app.link/6ROS4ftJocb

26 gün sonra ilk koşu. 5 K.

9 Beğeni

GarminConnect_20201222-091141
Motivasyon bazen hareketten sonra gelir .Siz koşun yetişecek ve geçecektir bile.

13 Beğeni

Günaydın,
1/4

5 Beğeni

@gokhankoca ortalama hızına göre nabız değerinde büyük gelişme var. Planlı ve sabırlı olmanın sonuçlarını alıyorsun sanırım. Yeni planın mesafe bazlı daha dikkatli olarak onda aynı sabrı ve istikrarı gösterirsen şahane sonuçlar seni bekler. Mesafenin az olarak algılanma gibi gibi bazı tuzakları var . Sen 3-4 km değil 30 dk koşacağını hep aklında bulundurmaya devam et bu plan sonuna kadar . Sonrası farklı platform zaten …

4 Beğeni

@Serdar, @gokhankoca ilham da veriyor; bendeki gibi 10 günde bir 5-7 km koşup araya boşluk gelmesi yerine 30dk bu tempo ve düzenlilik çok iyi :nazar_amulet: :clap:

4 Beğeni

Ah bu ara vermeler :wink: Büyük sorun yaratıyor gerçekten .Belki sende mesafe yerine süre olarak koşup olabildiği kadar kısa tutmak işe yarar . Kış koşullarında kısa koşmak kulağa hoş gelmediğinin farkındayım ancak vucut psikolojiyi veya niyeti diyelim biraz geç takip eder . Hazır olup sisteme girene kadar sen aman ne var 5 km koşayım dediğinde belki fazla geliyordur sana ara verdiriyordur. 5 km kulağa kolay geliyor ama toplumun %99 u hayatında 5 km koşmamıştır bunu unutuyoruz .

3 Beğeni

Değerli yorumlarınız için teşekkürler @Serdar Hocam. Evet planlı ve istikrarlı gitmeye çalışıyorum. Fakat düşük nabız ile koşma konusunda sizin yönlendirmeniz de çok işe yaradı. Nabız kontrollü koşmaya başladığımdan beri daha enerjik ve her seferinde daha rahat koştuğumu hissediyorum.

Bir diğer etken de kilo vermem sanırım. 101 kg da yürüme ile başladım ve şuan 88.5 kg ım.
Umarım 80kg olabilirim.

Mesafe konusunda da uyarınızı dikkate alacağım. Yine nabız kontrollü ve rahat tempoma dikkat etmeye çalışacağım. Sonrası umarım güzel olur :slight_smile:

3 Beğeni

Daha önce dediğim gibi ben daha hiç 5km koşmadım :smiley: @Serdar @fatihboyaci

2 Beğeni

@gokhankoca, verilen kilolar için tebrikler, veri kilo geri alınmaz slogan da olabilir🙂 Nasılsa veriyorum yaklaşımı ile birkaç yıl ver al, ver al yoyo etkisi ve sonucta onca emek boşa gidiyor(biliyorum).O nedenle 90 kg altı ve adım adım 80’e düşülür dileğini yollayım.
Mayısta 10km koşulur, zaten antreman programında da 5km’nin vakti bu Cumartesi, yada bir iki haftaya geliyor :clap:
@Eren koşmak çok güzel birşey, günlerde uzamakta artık.Motivasyon için teşekkürler :pray:

2 Beğeni

Bugünde böyle oldu :+1:

7 Beğeni