Koşu Forum Antrenman Günlükleri

Çok geçmiş olsun acil şifalar diliyorum canı gönülden

4 Beğeni

Bugün de yenileme koşusuyla geçsin

4 Beğeni

Gelişmeleri merakla bekliyoruz .

2 Beğeni

Antrenman da adaptasyonun en güzel örneklerinden diğeri . Bilinçli şekilde koşuyu ve istediğimizi vücuda tanıtıp adaptasyon için fırsat tanırsak hayal edemediğimiz koşuları (süre veya mesafe) yapabiliyoruz.

4 Beğeni

Hepinize çok teşekkür ederim.
Çok uzun bir süredir vardı. Koşu tetiklemiş olabilirmi bilmiyorum. Yaptığım işte çok uzun süre oturuyorum. Koşudan ziyade yanlış oturma pozisyonlarını tetiklediğini düşünüyorum. Doktor oturmak yerine ayakta durmanın, yürümenin daha sağlıklı olduğunu söyledi. Tabi ameliyattan sonra. Koltuklarda baya eski. Bakalım artık.

Sol topuk üzerine ayaktayken hiçbir şekilde kalkamıyorum. Anlayamıyorum.güç sıfır. Topuk üstüne basamadığım için ayakkabıda giymiyorum rahat bir şekilde. Kaval kemiğinin önündeki kas. Kalf kasına bağlımı bilmiyorum ama ayağın hsreketi için çok önemli bir kasmış.

2 Beğeni

Çok geçmiş olsun. Acil şifalar dilerim

3 Beğeni

Zirvede mi bıraktın naptın ?

3 Beğeni

Çok geçmiş olsun en kısa sürede iyileşmeniz dileğiyle

2 Beğeni

Gecmis olsun, umarim tez zamanda toparlarsiniz

4/5. Parmak izin verdi ama ufak sorunlar var gibi, idare ettik.

6 Beğeni

4/4. Gecikince bu haftanın uzunu yarım kaldı. En azından haftalık hedef tamamdır.

3 Beğeni

Tekrar çok geçmiş olsun. En kısa zamanda sağlığınıza kavuşmanızı diliyorum.

2 Beğeni

@Kahomen geçmiş olsun

3 Beğeni

Herkese merhaba
Ben de son zamanlarda forumu yakından beğeniyle takip ediyorum. 33 yaşındayım Bodrum’da yaşıyorum üniversite yıllarına kadar profesyonel olarak tenis oynuyordum daha sonra ufak koşular falan derken son 3-4 senedir hiç hareket etmedim. Kilom 88-89lara gelince geçtiğimiz hafta başında tekrar koşulara başladım hatta motive etmesi için kendime bir garmin forerunner 245 music aldım:) Hayırlısıyla 6klık ilk 3 koşumu tamamladım. Devamını da getirmek konusunda kararlıyım. Aranızda olmaktan çok mutluyum ve buradan öğreneceğim çok şey var.

11 Beğeni

Geçmiş olsun Kayhan Bey. Acil şifalar.

2 Beğeni

Gecmis olsun. Bilmem okudunuz mu ama soyle bir seyler yazmistim. Yazi kadar belki daha fazla yorumlar da degerli. Gormediyseniz zaman bulunca bir goz atin. Mesela ben pedal cevirememistim. Zaten cozumlere girismissiniz ama iste yaygin olmasi insani biraz rahatlatiyor.

6 Beğeni

Bende de iki fıtık var. Geçmişi de hayli eski. İlk olarak 2004 yılında ilk sorunu yaşadım. 125 kilo civarıydım. Doktor doğal olarak kilo ver, dikkat et diyerek baska bir şeye gerek görmedi. 11 yil boyunca fitigim ve ben idare ettik. 2015 te ikincisi sirtta ortaya çıktı. Üstüne ikinci bel fıtığı atağı gelince işler hayli zorlaştı. Bu sefer 135 kiloydum. Bel üzüyor ama sirttaki 1 2 saatten fazla ayakta durduktan sonra mutlaka önce oturmak sonrasında yatıp uzanma gereği doğruyordu. Doktor yine kilo ve hayatı değişmeyi önerdi. Bu sefer bi adım atmak gerektigine karar verdim. 2 yilda 50 kilo diyet ve spor ile verdim. İkinci yıl core bölgesi ve sırt çalışmaları inanılmaz rahatlattı beni. Özellikle core bölgesini ne zaman ihmal etsem beldeki hep ben burdayım diyor. Alarm olarak alıp ara vermemeye çalışıyorum. Umarım daha ilerlemez, operasyonsuz bu şekilde devam ederiz diyorum.

4 Beğeni

Tebrikler, yolun açık kilometrelerin bol olsun :running_man::+1:

2 Beğeni

Teşekkürler, hep beraber :grin:

2 Beğeni

Geçmiş olsun hocam, inşallah en kısa zamanda eski sıhhatinize, rutininize dönersiniz. Ben de on beş yıldır mesleki olarak mecburen sürekli oturarak çalışıyorum ve yoğun bir spor geçmişine rağmen bu sene bel hortladı. Vites düşürdüm. Konuları dikine irdelemeyi ve incelemeyi severim, bu vakte kadarki deneyimlerim dahilinde bisiklet için acele etmeyin derim. Daha düşük darbeye sebep olduğu için çoğunlukla önerilen bir spor ama erken dönem onun da dezavantajları var. Arka adeleler bel kasları ile direk ilişki içerisinde çalışır. Birinin izole hareketi diğerinin güçsüzlüğü ile birleşince yüksek çekme kuvvetleri oluşturur. O nedenle fizik tedaviden sonra postür düzeltmeye en tepedeki kaslardan başlayıp ilerlerseniz ve kademe kademe bir sonraki basamağa geçerseniz daha kalıcı bir fayda elde edersiniz. Kas-iskelet problemlerini izole ele almamak gerek. Ayağınızın ilk yere değdiği andan itibaren bu kuvvetlerin ara kademelerde nasıl iletildiği ve kuvvetin karşıt yönündeki yapıların bunu nasıl desteklediğine kadar hepsi işin içinde. Eklemler doğru açılarda çalışmıyorsa, kaslar ve ligamanlar görevini doğru yapamıyor, onlar doğru çalışmayınca ara noktalarda çok fazla sıkışma kuvvetleri sert dokular tarafından soğurulmak zorunda kalıyor. Tarzını ve yaklaşımını çok sevdiğim bir kaynağı iletiyorum, belki ilginizi çeker, işinize yarar.

3 Beğeni

Çok geçmiş olsun. En kısa zamanda sağlığınıza kavuşmanız dileği ile :pray:

2 Beğeni