Koşu antrenörlüğü ücretleri

Merhabalar öncesinde hobi olarak bir dönem koşmuştum. Ama sonrasında bıraktım. Şimdi runtalya için hazırlanayım istiyorum bu süreçte bi hoca liderliğinde çalışayım istiyorum ama çok bütçe ayıramıyorum. Ne kadar bir bütçe gerekir, uzaktan koçluk için. Siz denediniz mi ücretler halkında bilginiz var mi teşekkürler

4 Beğeni

Bu birazda kiminle çalıştığınıza bağlı açıkçası.400 TL verende var 1000 veya 1500 tl verende.hizmet kaliteleri ve bilgi +tecrübe fiyatı arttırıyor

6 Beğeni

Herkese selamlar,

Koşudaki gelişimimi arttırmak için personal trainer ile çalışmayı düşünüyorum. Fakat aylık ne kadar bütçe ayırmalıyım, bilmiyorum. Hala hazırda çalışan arkadaşların aylık ayırdığı bütçe nedir ? Veya pt ile çalışmıyorsanız bile tahmininiz veya bilginiz var mı?

Şurayı okuyabilirsin.

Soru şu:Sen kimsin, ne istiyorsun?
Yeni başladın, uzun süre koşuyorsun, kısa mesafecisin, yarı maraton derecen geliştirmek istiyorsun vs.
(Ama antrönörün 200m 400m de uzman?)

Antrönörün sertifikasını, ilk dersin ücretsiz olması yada başka gruba verdiği antrenmanı izleyebilmeyi, ücretten önce seni tanıması, hedeflerini vs bilmesi gibi durumlar var.

Ayarı Kaçanlarda dinlenecek bölümler birikmiş; 56’ya bakmalısın.

5 Beğeni

Sizin hedefiniz nedir o hedefe göre hoca ile çalışmak iyimi yoksa gereksiz bir şeymi kendi kararınız.İki türlü pt hizmeti alabilirsiniz.Biri online diğeri ise bulunduğunuz şehirde olan.Ben bulunduğunuz şehirde olan hoca ile çalışmanızı tavsiye ederim çünkü koşu tekniğini görüp hata varsa düzeltmeli.Dikkat etmeniz gereken bir diğer hususta muhakkak koşan bir eğitmen olmalı .Maalesef her hoca iyi bir koşucu demek değil ve boşa zaman ve nakit kaybetmiş olursunuz.Ücretlendirmeler içinse belli bir rakam yok maalesef .Hocasına göre değişir yani miktar.Genelde online olanlar 700 ile 1500 arası.Biribir olanlarsa 1500 ile 2000 tl arsı gibi

3 Beğeni

Bu çok doğru tespitin versusu olarak ’ her iyi koşucu da iyi hoca demek değildir.’ Formasyona sahip olmak önemli bir detay.Koşuya olan ilgi arttıkça PT talebi ve arzı da arttı ve piyasa ‘hoca’ yla doldu.Mesela hasbelkader çok sayıda organizasyona katılmış olmak kulaktan dolma bilgilerle soslanıp hoca olmak için yeterli bir kriter haline geldi.( eğitim almış, formasyon sahibi spor insanlarını tenzih ederim) .Fiyatlandırma konusunda örnek vermek gerekirse ; şu anda ülkemizde ultratrail branşında zirvede yeralan Dimitry Mityaev’den standart bir eğitim koçluğu aylık 80-100 euro, elite danışmanlık ve hocalık ücreti 250-300 euro civarında.Eminim bundan daha çok ücret isteyen instagram hocaları da vardır :))

4 Beğeni