Kalp atışı-pace

Saati diğer koluna takıp deneyebilir misin. Kendi saatim de rahat olmama rağmen yüksek değerler alınca taktığım kolu değiştirince değer olması gerektiğini düşündüğüm aralığa gelmişti.
Birde vücuda temas eden yeri antrenman öncesi temizlemek yararlı olur.

2 Beğeni

Öneri için teşekkürler, fakat değerler genellikle olması gerektiğini düşündüğüm bir aralıkta. Sürekli 170 üzeri nabızla neşeli neşeli koşmuyorum yani. Hatta genellikle interval antrenmanlarda nabzımı istediğim kadar yükseltemiyorum diyebilirim. Dün yarı maratonda, aynı parkurda bu sefer 10K değil de 21K koştum. Nabzım 160ı bile görmedi sanırım ama yer yer yoruldum ve yürümeye geçtim. Belki de o yarış ilk katıldığım yarıştı diye heyecandan nabzım yüksek attı, belki o gün başka bir şey vardı. Fakat benim burada belirtmek istediğim: “şu nabızda şu kadar süreden daha fazla koşamazsın” gibi genellemelerin zaman zaman yanlışlanabilir olup olmadığıydı. Çünkü sıklıkla “zone 5te yapılan bir aktivite 10 dakikadan uzun sürdürülemez.” ifadesini gördüm. Gerçi saat zone5’i 14 dakika olarak göstermiş bu aktivitede ama bu bile birçok genellemeyi bozuyor. Niyetim forumdaki tecrübeli arkadaşların durumu değerlendirmesiydi.

Sağlıcakla kalın,
Saygılarımla.

1 Beğeni