İleriye dönük uzun seneler kullanabileceğim aktivite saati arıyorum.?

Arkadaşlar başlıktan da anlaşıldığı üzre iyi bir aktivite saati arıyorum.Akıllı bildirimleri alsın,uykumu takip etsin,sürekli kalp atış ölçümü yapsın (doğru tahminlerle),Gps hiç kullanmadım spor dalında fakat çok yararlı bişeymiş gibi yazılıyor heryerde,(başka forumlarda bu işi sadece gps makinesinin iyi yaptığını yazan yazılar okudum.) Başlangıca dön özellikli olsun,koşu verilerini kendi kaydetsin,sıfırlamak zorunda kalmayayım. Özellikle yaptığım bir spor yok ama bisiklet biniyorum,farklı sporlar olarak plates,yoga,yürüyüş yapıyorum (adımsayarı olsun tabiki).
Bayan olduğumdan biraz da zarif bişi olsun :slight_smile:

Not :Fiyat olarak da en fazla 1000 tl verebilirim.
Polar M430 a baktım ama çook kaba bir saat,fiyatını hakediyor mu? nasıl bir ürün bilen cvp.lasın lütfen ??

Engin fikir ve tecrübelerini bekliyorum.

Ben de sizin gibi yakın zamanda bütün saatleri tek tek inceledim, yok onun şurası, bunun burası derken ya çok uçuk rakamlarla profesyonel saat alıcaksın yada bütçene gözüne hoş geleni alıcaksın tabi bu dediklerim polarM430 fiyat aralığındaki saatler için geçerli. Ben garmin forerunner 235 çok ilgilenmiştim ancak kendi adıma günlük 1 saatten fazla antreman yapmıyorum oyuzden bende günlük hayatta da kullanabileceğim aynı zamanlarda haftalık antremanlarım da işimi görecek samsung s3 gear aldım daha alalı 1 hafta olmadı ancak yağmur altında, çok sıcak güneşli günlerde (izmir’in havası sağolsun) deneme şansım oldu gayet başarılı bir şekilde çalıştı tek eksisi şarj konusunda birazcık dikkatli kullanmak lazım.Onun dışında antreman verilerine gayet rahat bir şekilde önüme koyabiliyorum.

1 Beğeni

Öncelikle cevap için çok teşekkür ederim. Sizin saatin fiyatına baktım,o da 1000 tl civarı :smiley: Sanırım bu fiyatın altına düşemeyeceğim.
Profesyonel bir saat alıp uzun yıllar kullanmak mantıklı geldi.
Sizin saatiniz telefon özellikli olduğundan şarjı az gidiyor bildiğim kadarıyla,çünkü saat ne kadar akıllı bildirimi varsa şarjdan yiyor,ben telefon özellikli olmasını istemiyorum. Sporda beni ileriye taşıyıp bana hedef versin istiyorum. Bu da profesyonel saatlerle mümkün.
Şuan soru şu;
Hangi saati alacağım ??

1 Beğeni

suunto al kurtul dertsiz tasasız taş gibi saat. Ambit 3 peak modeli pili fazla gidiyor 24 saat süren aktivitelerde bile kullanırsınız ambit3 sport modeli var zannediyorum yüzme desteği yok onun haricinde peak modeliyle aynı incelersiniz sorunsuz start yapınca çalışmaya başlayacak bir saat istiyorsanız ben kullandığım için suunto derim saygılar.

1 Beğeni

Söylediğiniz saat 1000 tl nin üstünde :open_mouth: ve buda kocaman bir saat benim bileğim çok ince​:slightly_smiling_face:

1 Beğeni

Erhan bey söylediğiniz modelin göğüs bandını kola takabiliyor muyuz? Yani bu göğüs bantları kola takılabiliyor mu?
En doğru kalp ritmi orada ölçülüyor çünkü.

1 Beğeni

Hayır takılamıyor sadece göğüsten ölçüm yapıyor fakat göğüs ölçümünün bilekten optik ölçümden daha doğru olduğunu okudum birçok yerde. Uygun fiyatlı fakat çok iyi bir saat var internek ortamında xıaomi amazfit diye bir model bilekten ölçüm yapıyor ve fiyatıda çok uygun kullanan çok koşucu var Ali expresten alırsanız çok daha ucuza geliyor .

1 Beğeni

Polar V800 alma arefesindeyim,herşey yolunda giderse ikinci el fakat temiz ve uygun bir fiyata çok güzel bir saate sahip olacağım. :heart_eyes:
Gelişmeleri ve deneyimleri buradan yazarım. :slightly_smiling_face:

1 Beğeni

Maalesef satıcı kişi saati söylediği fiyattan satmaktan vazgeçti.(buraya içimden geçeni yazmıyım şimdi)
Çok sinirlenip üzülsem de boşver dedim.
Allah insanımıza akıl fikir versin. Şimdilik bu kadar…

Daha yeni aynı şekilde başlık açtım. 4 yıldır Polar RC3 kullanıyorum, tavsiyem Polar dan uzak durmanız, Suunto ve Garmin markaları dahilinde kalmanızı tavsiye ederim.
Öncelikle söylemeliyim 5 aydır araştırma yapıyorum ,siteleri videoları tarıyorum, Polar M600 dışında tavsiye etmiyorum. Ama onu bile almayın derim. Polar V800 eski bir model sizi yarı yolda bırakacaktır.
Amacınız hangi sporlar ?
Haftada kaç km ve seans spor yapmayı hedefliyorsunuz önce bunları belirlemek lazım.

1 Beğeni

Polar markası için bu genelleme neden doğru olsun? ( yanlış anlaşılmasın,öğrenmek için soruyorum,muhalefet olmak için değil)
Polar kaç ürün kullandınız acaba?
Ben bisiklet biniyorum km saatim var bisiklet için. Haftada 2 kez bisiklet biniyorum. Çok yürüyorum,az koşuyorum. Pilates yapıyorum bazen yoga vb. şeyler. Nabız hızı,sağlık durumu bildirimi almak önemli sanırım şuan benim için yani bu etkinlikte.
Aldığım saatin genel anlamda tüm sporları içermesini ve ileri yıllara dönük olmasını isterim tabi. Bu arada belli bir su geçirmezliği olsa da iyi olur (10m gibi.)

TOMTOM olmasın da…
Bugün yine saçmaladı: Sanki başkasının kalp atışlarını ölçüyor, sürekli sıfırlıyorum ısrarla 190-200 gösteriyor. Hadi “sprint” yapınca takip edemiyor diyelim, bugün düz koştuğum 2 saat boyunca bir kez bile doğru sayıyı yakalayamamış, bakınca koşu özetinden gördüm.
Adım sayısını zaten hep fazla ölçüyor. Kalp atışını bulamayınca adım sayısını kabul ediyor, bu şekilde her iki ölçümü de yanlış yapmış oluyor.
Anlık “pace” de yanlış.
Sadece zaman ve ortalama sürat doğru, o da olsun.
Genelde takmıyorum, koşu yaptığım yer belli, zaman tutuyorum, böylece daha az stres ve takıntı (kola ve kafaya) ile daha fazla hoşça vakit geçiyor, koşarken

Tabi bu durum bendeki saat için, diğer kullanıcıların deneyimleri farklı olabilir.
Sağlıcakla,

1 Beğeni

Tomton almayı hiç düşünmedim yalan yok. Aklım çok karıştı:roll_eyes:

Tavsiyeleriniz üzerine Garmin 735XT araştırıyorum,güzel bir fiyat bulursam alacağım.
Gelişmeleri buradan aktarırım.

Ayrıca başka saat kullanan arkadaşlar da tecrübelerini yazarsa çok faydalı olur bu konu yeni olan herkese.

Merhaba, “Xiaomi Amazfit Pace 2 Stratos” incelemenizi öneririm. Detaylı inceleme fırsatım olmadı ancak uzun mesafe koşan arkadaşım tarafından deneyimleniyor İznik 140k da sorunsuz iş gördüğünü belirtti kendisi.https://urun.n11.com/akilli-saat/xiaomi-amazfit-pace-2-stratos-bluetooth-nabiz-gps-akilli-saat-P246673918?cid=604001&gclid=Cj0KCQjw5-TXBRCHARIsANLixNwumWjlwF_DWnKFBceZdox6Kj11T60BObo2QOXumG0BYNxXND5a4fIaAqZSEALw_wcB&gclsrc=aw.ds

1 Beğeni

Şu aralar Amazfit Stratos’u inceliyor ve yazıyorum Mehmet, yakın bir zamana foruma ekleyeceğim.

4 Beğeni

Ne güzel olur sevgili mehmet ve erol,uygun fiyatlı bir ürün almak harika olurdu. :revolving_hearts:

1 Beğeni

Polar m430 kullanan biri olarak şöyle söyleyeyim; Eğer sadece koşuyorsanız ve yapmak istediğiniz şey bilekten nabız ölçüp diğer koşu verilerini de alıp karşılaştırmaksa, tavsiye edebilirim. Zira hem GPS gayet iyi hem de bilekten nabız ölçümü konusunda tutarlı… Yine de göğüsten ölçüm daha iyi sonuçlar verebiliyor. Ama sanıyorum nabız ölçümü konusunda arayı en çok kapatan Polat m430…

Fakat sanıyorum siz “all day tracker” tarzı, her türlü aktivitenizi takip edecek ve zarif bir şey istiyorsunuz. Polar m430 almayın eğer böyleyse :slight_smile:

1 Beğeni

Aynen öyle sevgili Sezer.

1 Beğeni

Polar M600 serisinde hem spor verileri hem de aktivite verileri bunların yanında telefon uyarıları da yer alıyor, zaten google wear işletim sistemine sahip. İçerisine müzik atıp bluetooth ile dinlenebiliyor. Sıfır cihaz 1500 TL civarı fakat temiz bir ikinci el işinizi uzun yıllar görecektir, zira yeni bir cihaz ve uzun yıllar destekleme alacaktır. V800 bir çok işi görüyor fakat biraz eskidi, renksiz ekran ve 1-2 yıl içerisinde yetersiz kalacaktır. M600 ü araştırın derim.