İleriye dönük uzun seneler kullanabileceğim aktivite saati arıyorum.?

Ne Polar M430 Kaldı ne M800… herşeyi ama herşeyi bir aydır araştırıyorum. Kafam allak bullak oldu. Sanırım çok para vermeyeceğim bu Akıllı saatten hallicelerine.
Erol bey Xiaomi amazfit pace2 stratos’u inceliyormuş,bekliyorum,bakalım.
Bu olayın sonu yok ondan iyi o var gibi bişiy…
En mantıklısı bütçeye uygun iş gören uçuk bişi almamak.
Teknoloji okadar hızlı ki buna şu yüzyılda herkezin tahammül sınırını da katarsak fazla kullanmadan değiştirmek istiyoruz herşeyi…
kafam gene limon oldu :joy:

1 Beğeni

Bence:
İkincil derece destek konularının asıl amacın önüne geçmemesi daha iyi.
-Bu kadar para verip alınan enstrümanlar kısa sürede out-of-date; artı bunlar için ayrılacak vakit ve düzgün ölçmüyor vb durumlar insanı strese sokabiliyor.
-Bir arkadaş, benden heveslenip koşuya başlamaya karar verdiğini ve hangi saati alması gerektiğini söyledi. Neyse x-marka saat aldı öncelikle, ancak 5 senedir henüz koşuya başlamadı, hâlâ.
-Gordion Yarı’da Sn Veli Ballı (69) ile koşma zevkine sahip oldum, 21 K boyunca. Ne saati vardı ne başka yardımcı aleti. Yine sitemizde milli fakat eski bir atlet var, saat filan takmıyor, ancak 5 “pace” koşalım diyorum, koşuyor; bendeki saatten daha düzgün ve tutarlı.
İnsanların duyuları bu çok da gerekli olmayan aletler yüzünden köreliyor gibi.
İki sokak öteye giderken bile “navigation” çalıştıran gençler çoğunlukta.
Avantajları olabilir, belki; ancak bence bir alete bağlı olmadan koşmak, yüzmek daha çok özgürlük hissi veriyor gibi, amaca bağlı tabi…

3 Beğeni

Her kelimesi doğru,edebiyat yapmayacağım.
Söyleyebileceğim tek şey ; Bir saat alıp kullanmadan bahanem mi var yoksa gerçekten ihtiyacım mı var bilemiyor olmam…

1 Beğeni

Saatiniz çok pahalı :grin:

Merhaba ben de 6 aydır koşuyorum açıkçası daha hiç trail deneyimim olmadı hep asfalt koştum ama kendimi geliştirmek trail de koşmak hatta 1-2 sene sonrasında açık deniz yüzme de ekleyerek devam etmek niyetindeyim garminler çok güzel ama aşırı fiyatlı sporculuk geçmişim yok 40imdan sonra pro atlet de olmayacağım ama koşarken yüzerken kolumdan hiç cikartmadan strava uyumlu düzgün ölçüm yapan şık duran (incecik kadın bileğinde amazfit devhasa duruyor) bir saat arıyorum ne alsam beynim yandı
Nabız, gps takibi, pace gibi verileri iyi bir şekilde belirlemesi gerek, şarjının uzun gitmesi, gps harici değil dahili olması, strava uyumu bir de ıslak ekran kullanımı da kolay olmalı saatten beklentilerim bunlar
Sizce marka model nelere bakmalıyım?

3 Beğeni

Taleplerin garmini tarif ediyor :sweat_smile:

1 Beğeni