Garmin Fenix 3 - Yardım

Merhaba. Beta güncellemeleri takip edip saate yüklemeli miyiz hemen? 3 4 gün önce yeni bir beta sürümü çıkmış mesela. Dşünceniz nedir?

Beta güncellemelerin getirdikleri değişiklikler ile ilgili bilgileri oluyor, eğer sizin için çok önemli bir şey varsa güncelleyebilirsiniz. Ya da bariz bir sorununuz varsa, çözülüp çözülmediğini görmek için de yükleyebilirsiniz. Yoksa genel anlamda bu zamandan sonra mucize getirecek bir şey gelmez güncellemelerde. Bir ara merdiven sayma, running dynamics 2 vs. şeyler geliyordu ilginç, son zamanlardaki güncellemeler ufak tefek özellikler ve hata gidermeler daha çok.
8.0 stabildeyim şu an, bir eksiklik çekmiyorum. Ha ilk kez etkinliği duraklatıp 20km rota seçip trackback yapmaya kalktığımda saat Garmin yazısına dönüp bir süre bekletti ama sürümden ziyade 25 KM HRV verili çizilmiş rotanın üzerine 20 KM de trackback yapılması ile ilgilidir. Daha önce de yaptığım oldu ama sıkıntısızdı.

1 Beğeni

Koşu modunda 4 farklı data screen ekranını aktif yaptım.Her ekranı 2 ye böldüm Antrenman esnasında ne yaparsam yapayım bu 4 ekran sürekli kendi içerisinde dönüyor. (Auto scroll =off) Saat kilidi aktif .Sabit durmasının var mı yolu ?(Bu soruyu daha önce sormuştum ama yukarıda bulamadım )

Ayarlarda ayarladığın aktivite ile senin koşuyu başlattığın aktivite farklı bir aktivite olmasın? İstersen koşu aktivitesini silerek tekrar oluşturmayı dene. Auto Climb seçeneği de açıksa tırmanışa geçtiğinde ekranların değişmesine sebep oluyor ama bunu farkederdin sanırım.

Üstat konu autoclimb miş pistte ki küçücük farkları irtifa kabul ediyor sanırım.Sorun çözüldü çok teşekkürler.3d seçeneği nedir bilginiz var mı?

3D seçeneği dikey tırmanış ve inişlerin düz olanlara göre oluşan mesafe farklarını da hesaplayıp göze alan bir hesaplama yöntemi. Kapalı ise saat sizin düz bir yüzeyde koştuğunuzu varsayarak hesaplama yapar. 3D açık ise koştuğunuz eğimden kaynaklı bir miktar fazla mesafeyi de koşu mesafesine ekler. Daha çok dağ koşucuları ya da çok inişli çıkışlı yerde koşanlar için.

Merhabalar,
Garmin ailesine Fenix3 multisport gps ile yeni katıldım. Ancak bir sorunum var ve yardımınızı rica ediyorum. Saate connect ıq ile birşey yüklemeye çalışıyorum ve devamlı “This app requires an update of your fenix 3. Please use Garmin Express to update your fenix 3.” uyarısını alıyorum saati güncellememe rağmen alıyorum bu uyarıyı. Acaba nasıl bir yol izlemeliyim. Forumun bir yerinde bununla alakalı birşey okumuştum ama bulamayınca buraya yazmak istedim. Saygılarımla,

Şunu sormak istiyorum Trail yarışlarda, gps özelliği olan saat yeterli mi yoksa, parkur yüklemesi rota belirleme özelliği olan bir saat olması şart mı yani elimde ki Polar Rc3 saat işimi görür mü? Teşekkürler.

Öncelikle yazılımınızın güncel olduğundan emin olun. Menu > Settings > System > About kısmında yazılım sürümü görünüyor F3 modeli için son 8.20, F3HR için de 4.20 olacak. CIQ sürümü de 1.4.2 son sürüm. Eğer bunlar bu şekilde ise saatinizin Garmin ile eşitlendiğinden de emin olun ki sitede eski sürüm bilgisi olabilir. Eşitleme de yapılmış ise ki BT bağlantısı açıksa siz farketmeden zaten yapılıyor sıkıntı sizin saatinizde değildir.
Garmin sunucularında ara sıra oluyor bu tür şeyler. CIQ kullanıcılarından şikayet alıyorum arada ama bu sorunun ne uygulama geliştiricisi ile ne de saat ile alakası var genelde. Sıkıntı Garmin sunucuları tarafında. Kısa bir süre sonra kendiliğinden düzeliyor.

Üstad yardımınız için teşekkür ederim. Aktardığınız şekilde baktım, herşey söylediğiniz gibi yani güncel görünüyor. Biraz bekleyelim illaki düzelir. Tekrardan teşekkürler.

Merhabalar,
Benim bir sorum daha olacak. Geçen gün yaşadığım sorun çözüldü ancak örneğin watch face indirdiğim de yalnızca iki adet kabul ediyor ve yeni bir tane eklemeye çalıştığımda boş slot yok diyor bunu geliştirmenin bir yolu var mı yoksa kullanmak istediğimizi devamlı kaldır ekle şeklinde mi seçeceğiz. Yardımlarınız için teşekkürler.

Toplamda 16 tane CIQ uygulaması indirebiliyorsunuz. Her biri bir slot yer kaplıyor, bundan dolayı da fazla uygulama ya da saat yüzü indirirseniz doluyor slotlar. Yalnız sistemde bir de sıkıntı var bende ki, bazı koşullarda kaldırılan CIQ nesnesi boş slot sayısını arttırmıyor. Bundan dolayı böyle işlemler esnasında saati kapatıp açmak slot sayısı ile ilgili hata varsa düzeltiyor. Uygulama yükler kaldırırken sayısını takip edin telefon uygulamasından.

Teşekkür ederim hocam, saygılar…

Merhaba… Bi sey dikkatimi çekti. O da serviste ya da otobüste iken adım sayısının artması. Bu kadar hassas mı sensörler sizce? Bunun çalışma mekanizması nasıl?
Yoksa benim saatte mi bir problem var:)

Adım attığınızı ani ivme değişimlerinden “tahmin” ediyor, bu sebeple araçtayken veya kolunuzu yukarı aşağı salladığınızda adım sayısının değiştiğini göreceksiniz, ölçüm (tahmin) tekniği itibari ile bu normal.

1 Beğeni

Erol bey tesekkur ederim. Durduğum yerde adım atınca bi’ an kafama takılmıstı. Aydınlattınız:)

Fenix3 ile kapalı mekandaki koşuda doğru sonuç için Garmin Foot Pod sensör kullanmak gerekiyor bu nedenle değil mi?

Kapalı ya da açık alanda iyi kalibre edilmiş bir footpod daha iyi sonuçlar verir. Bazıları koşu verilerini footpoddan alıp sadece iz kaydı için GPS kullanmak gibi bir şeyler yapıyorlar hatta.

Ben her ikisini de denedim, ivme ölçer isabetli tahmin yapıyor (adım uzunluğunuzu bildiği durumda) mesafe olduğundan bir miktar daha kısa çıkıyor. Footpod için dış alanda gps ile birlikte kullanarak saatin adım uzunluğunu footpod’u kalibre etmek için kullanmasını sağlamak gerekiyor. Aksi halde kutudan çıktığı gibi kullanıldığında footpod mesafeyi olduğundan fazla gösteriyor. Ben halihazırda satın almış olduğum için kullanıyorum yoksa çok da gerekli değil.

DC Rainmaker bu konuya değinmiş ve bir kalibrasyon programı önermişti, yazının linkini aşağıda bulabilirsiniz.

Merhaba. Aktivite sonrası saati WiFi ile eşleştirdiğimde transfer yazısını gördüğümde saat kilitleniyor. Bu sorunu yaşayan ve çözüme kavuşan var mı merak ettim.