Garmin Fenix 3 - Yardım

Her seferinde mi kilitleniyor? Bende çok nadir de olsa birkaç kez yaptı bunu. Bağlantı ile ilgili sorunlar da tetikleyebilir bunu, aktarılan verilerin miktarı ve türleri ile de ilgili olabilir de pek sık olmuyor bende. Sürekli oluyorsa cihazı BT ile tamamen eşitleyip tekrar bir WiFi ile deneyin derim.

Açıkçası her seferinde olmuyor. Aktivitem yogun geçmişse o zaman kilitleniyor açıkçası…

Merhabalar,

BEnde ferix3 HR kullanıcısıyım. Dün saatimde daha önce çalışan titreşim özelliğinin çalışmadığını farkettim. batarya doluluk oranı %12 civarında iken gece yarısından sonra 03:00 civarı şarja takmış ve sabah %100 doluluk oranında kullnamaya başladım. Ancak ayarladığım alarm saati gelince daha önce titreşen saatin titremediğini gördüm.

Normalde nabız referanslı yaptığım koşu antrenmanlarımda da tone ve titreşim uyarı özelliklerini kullanıyordum. Ancak test ettiğimde koşu uygulamasında da titreşimin çalışmadığını gördüm.

Soft ve hard reset denedim ancak fayda vermedi.

Fikri olan veya benzer problem yaşamış olabilecek arkadaşların tavsiyesine ihtiyacım var.

Değerli fikirleriniz için şimdiden teşekkür ederim.

Saatten ses çıkıyor ama titreşim ayarları açık olmasına rağmen titremiyor anladığım kadarıyla. Muhtemelen titreşim motoru ile ilgili bir sıkıntı olmuştur. https://www.youtube.com/watch?v=gP59oAvePFE
Servisle iletişime geçip değişimini isteyiniz derim. Down + Light butonu basılı tutarak servis modunda da titreşimin çalışıp çalışmadığı kontrol edilebilir ama bir şey çıkacağını sanmıyorum.

Çok teşekkürler, dediğiniz gibi servis modunda da denedim ve fayda olmadı. Anlaşılan servis yolunu tutacağım. :worried:

Merhaba. Sanki saatimin titreşim kuvvetinde azalma var gibi.
Dün baytekini aradım. Tekrar bi güncelleme yapın, büyük ihtimalle düzelir dediler.(garmin webupdater’dan)
Bana mekanik bir seymiş gibi geliyor, onlar yazılımsal diyor.
Böyle bir sorun yaşadınız mı? Ya da duydunuz mu?

Titreşim motoru sabit ve genelde bunlar bozulunca tam bozulan parçalar. https://www.youtube.com/watch?v=gP59oAvePFE
Saat kayışını sıkı ya da gevşek bağlama ile ilgisi de olabilir.

1 Beğeni

Merhaba. Bisiklet için aşağıdaki gibi bir aparat arıyorum. Sizce amazondaki bu ürün uygun mu? Tavsiye edebileceğiniz başka yer bir yer olur mu? 2. el’e de açığım bu arada…

Ben direk saatin kendini takıyorum gidona, yine kullanılıyor. Daha iyisi de altına yumuşak bir kauçuk vs. bir parça sıkıştırınca çok daha iyi oluyor ve HR modeli kullananlar için çizilme de olmaz. 50 - 60 liranız da cebinizde kalır.

1 Beğeni

Çok basit bir şey sorayım :slight_smile: fenix 3 de saat başı örmesini ayarlayamaZ mıyız ki :slight_smile:

ne yazikki ayarlayamayiz.

Fenix 3 HR model saatim var, bisiklet antremanlarında kullanmak için nabız bandı da aldım. Bisiklet sırasında saat gidonda olduğu için sorun yok, fakat koşu esnasında bu nabız bandını taksam saat nabız okumasını bilekten mi yapacak, yoksa nabız bandından mı? Bluetooth üzerinden eşleştirdikten sonra dün nabız bantsız bir koşu yaptım, saat normal bilekten ölçtü.

Eşleştiği bir nabız bandı varsa ondan alır. Yoksa bilekten.

1 Beğeni

Selam,

En son yapılan güncellemelerden sonra Fenix 3 saatim ile aramız bozuldu biraz. Sıkıntı Interval idmanlarında. Bildiğiniz gibi Interval ayarlarını yaptıktan sonra “Do Workout” diyip hangi “App” kullanacağını seçiyorsunuz. Doğal olarak ben sürekli koşu uygulamasını kullanıyorum :slight_smile: Fakat artık kullanamıyorum. “Run”, “Trail Run”, “Triathlon” hangi uygulamayı seçersem seçeyim saat default olarak “Bike” seçiyor ve “Bike” ın veri ekranlarını gösteriyor :frowning: Nette biraz araştırdığımda aslında bunun eski bir problem olduğu ama çözüldüğü bilgisine ulaştım. Bu sorunu daha önce yaşayan, çözümünü bilen var mıdır acaba?

Sorunu hiç yaşamadım ama bisiklet ve koşu profillerini saatten silip tekrar eklemek işe yarayabilir belki.

Bugün 8.52 Beta versiyonunu yükledim, sorun düzeldi :smile:

Arkadaslar telefonfan gelen bildirimleri nasil kapata bilirim cok sarj yiyor her boldirim geliyor yardimnlutfen

image

ON yerine OFF secerseniz sanirim olur.

1 Beğeni

Çok tşkler ama ordan kapatırsam bütün bildirimler kapanıyor sanırım ben sadece bir kac bildrimi kapatmak iştemiştim

Garmin Connect uygulamasına girin. Menü > Ayarlar > Akıllı Bildirimler. Bildirim istemediğiniz uygulamaları oradan kapatın, bir daha gelmez.