Garmin Fenix 3 - Yardım

İnternette gördüklerimin yalancısı sayılırım o yüzden yazdıklarımı çok ciddiye almamakta fayda var.

1. Fenix’lerde Li-Po batarya mevcut.
  2. Bu tarz bataryaların tipik ömrü 300 devir (cycle) civarı. Yani 300 tam doluma tekabul edecek şekilde.
  3. 30%'dayken de şarj edilebilir 70%'deyken de, fark etmiyor, ömrünü kısaltmıyor. Hafıza olayı da yok.
  4. Yüksek sıcaklıklara maruz kalması bataryaya ciddi zarar verebilir.
  5. Tamamen boşalmamasına ve uzun süre 100% şarjda kalmamasına dikkat etmek lazım. İkisi de zarar veriyormuş. Başka bir yerde okuduğuma göre bu tarz bataryaların şarj seviyesini 10%-90% arasında tutmak en sağlıklısı.
2 Beğeni

Merhabalar. Aktivite sırasında birisi saat kaç diye sordu söyleyemedim. Ben mi beceremedim yoksa Cidde’n böyle mi? :slight_smile:

1 Beğeni

Aktivite esnasında sol alt tuşa (DOWN tuşu, ya da üzerinde saat simgesi olan tuş) basılı tutun, ana sayfaya yönlendirileceksiniz. Saate baktıktan sonra tekrar start tuşuna basın aktiviteye geçeceksiniz. Bu esnada fazla ya da hatalı bir basış yapmazsanız aktiviteniz arkaplanda kaydediliyor olacak.

2 Beğeni

Merhabalar. İlerde triatlon gibi hayallerim var. Aslında fenix 3’e gecme sebebim buydu. Soracağım konu şu an yüzme için olacak. koşu ile alakalı birçok bilgi bulabiliyorum zaten bu sitede:)
Yüzme aktivitesinde metrajı girdikten sonra start deyip yüzme olayına direkt giriyor musunuz?
Yoksa yüzme esnasında baska fonksiyonları da devreye sokuyor musunuz? Drill vs.
Bunun yanı sıra connect’te antrenman oluşturup, buna bağlı kalıyor musunuz? Yüzme olayında fenix’iniz ile neler yaptığınızı, çıktıktan sonra hangi verileri kontrol ettiğinize dair biraz olsun açıklamalarda bulunabilir misiniz?
Teşekkür ederim…

Arkadaşlar önce ki saatimde (Polar rcx 5 ) pace aralığı girip bu aralık dışına çıktığınızda uyarı alabilme gibi bir özellik vardı. Örneğin 4:50-5:10 pace aralığında 5 km koşu ayarladığınızda bu aralığın altında ve üstünde farklı sinyal sesi ile uyarı yapıyordu ve çok faydasını görüyordum.
Fenix 3 te böyle bi ayar yapma olanağı var mı ? Aplikasyonlarda buna yönelik bildiğiniz bir app var mı ?

Koşu app’inin içine girip, oradan settings’e geçip (sol orta butona uzun basarak) current app seçeneğinin içinden istediğiniz alarmı kurabilirsiniz.

Cevap için çok teşekkürler ancak current app altında aralık verilmesini bulamadım.Daha önce de orayı kurcalamistim tekrar denedim ama aralık ayarlanamiyor Sadece fast pace alert var

Setting
Apps
Run
Alerts
Add New
Pace
Fast Alert and Slow Alert On.

2 Beğeni

Fast pace i girdikten sonra slow pace alerti da arkadindan soruyor. Slow pace alert on deyip onu da girebiliyorsunuz.

1 Beğeni

Tamamdır oldu çok teşekkürler vakit ayırıp cevapladığınız için.

Erol bey sıralama da AddNew menüsünde pace olmalı anlıyorum ama benim menü de Alerts in altında add new ve pace var. Pace si seçerek halloldu. Çok teşekkürler.

Merhaba. Connect to WiFi dediğim Zaman hata veriyor. Express ten ağ bağlantısını tanıttım. Bunun dışında başka bir sey yapmam mı gerekiyor? Bunun dışında WiFi olsyını çözersem, bu ne gibi seyler yapmamı sağlayacak? Yani WiFi olayını siz kullanıyor musunuz?

Uzun etkinliklerin aktarım süresi WiFi ile daha kısa sürüyor. Bir de bir ara RR aralıklarının kaydını etkinleştirdim, aktivite dosyaları iyice büyüdü. Bluetooth açık kullanmıyorum pek, bu durumda da WiFi işi kolayca ve hızlı bir şekilde hallediyor. Ayrıca saate güncelleme vs. geldiğinde de telefondan transfer etmesi çok daha çabuk oluyor WiFi ile.
Bunların dışında da yapabildiği bir şey yok, genel olarak WiFi ile daha hızlı bir eşitleme sağlıyor hani. Zaten telefondaki uygulamaların vs. WiFi üzerinden nete erişme gibi bir seçeneği yok, hani pek kullanım alanı yok eşitleme harici.
Express’te bağlantı ayarı yapılmış ise çalışması lazım aslında. Geçen sene ayarlamıştım bir kere, hala da o ayarla kullanıyorum mesela. Bazen ağ hataları verebiliyor, bir süre sonra tekrar denemeli. Telefonunuzdan ağ paylaşımı açıp ona bağlanmayı da deneyebilirsiniz bakalım ona bağlanacak mı… Bir de bazı WiFi kanallarına bağlanamıyordu sanırım cihaz, modeminizden farklı bir kanal seçmeyi deneyebilirsiniz.

2 Beğeni

Merhabalar,

Ben Fenix 3’ile yaptığım koşu antremanları sırasında aşağıdaki gibi GPS sapmaları yaşıyorum. Benzer bir problem yaşayan çözüm bulan var mı acaba?

Yüksek binalar ya da dar sokaklar vs. GPS sinyalini saptırabiliyor ama buradaki sapmadan ziyade ciddi sıçramalar şeklinde olmuş. Uzun zaman önce Garmin forumlarında benzer GPS sıçramaları yaşayanlar olduğunu görmüştüm. Tabi mantıklı bir sebep ya da çözüm bulunamamış, en son soğuktan dolayı olduğunu söyleyenler vardı. :slight_smile: Soğuk muhabbeti mantıklı değil ama yaz gelince aynı başlıkları gördüğümü hatırlamıyorum. :slight_smile:
Benimki ise geçen yıl bir kez bir dereye girip çıkarken yandaki çok çıkmak istediğim bir dağın zirvesine beni ışınlayarak yapmıştı böyle bir şey. (https://is.gd/kMDg2q) Şehir içinde dar sokaklarda benzer sapmalar olsa da bu kadar uzun mesafe sıçramalar görmedim.
Genel olarak açık bir alan sanırım ki sahayı takip etmeyi başarabilmiş. Sıçramalar hemen hemen aynı konumda olmuş, bu konuma yakın bir şeyler GPS sinyalini olumsuz etkileyerek yanlış ölçüme sebep olmuş olabilir, sonra normal konuma gelmekte sıkıntı yaşamış. Tabi her turda da olmamış bu.
Eğer bu sıçramalar ilk turda oluşmuş ise aktiviteyi başlatmadan önce saate daha fazla konum uydusu bilgisi indirebilmesi için biraz daha zaman verebilirsiniz. İlk turda değil de diğer turlarda da oluyorsa tek bu sahada değil diğer yollar vs. koştuğunuz farklı güzergahlarda da bunun sık olup olmadığına bakın. Yüksek binalar ya da dar sokaklarda bir miktar sapma payı olsa da bu tür uzun sıçramalar başka güzergahlarda da çok sık oluyorsa bir servis yolu görünebilir. Tabi yazılımınızın güncel olduğundan da emin olun mutlaka.

Aynı yerde ben de sürekli koşuyorum. Sıçarama hiç olmuyor. Yani mekanla veya çevresi ile ilgili bir durum değil. 910 sonrası saatlerin GPS chipsetleri ve yazılımları nedense eksisini yakalayamadı (doğru yerede kalmış gibi görünen çizgi bile çok dalgalı) Başlangıç noktasını farklı algılamak gibi sorunlar olabilir ve iz yavaşça düzelir ama bu zıplamalar çok sorunlu görünüyor. Software update denedikten sonra halen oluyorsa satıcı veya üretici ile iletişime geçmekte fayda var.

Merhabalar. Fenix 3 için garmin connect’ten beğendiğiniz bir “hr” app’i önerebilir misiniz? Teşekkürler…

Eski saatler GPS için Sirf yongalarını kullanıyordu. Ama Broadcom ile Sirf arasında patent sıkıntıları yaşanınca mahkemeler Amerikan şirketlerin Sirf çipleri kullanmasını engelledi. Garmin de MTK çipler kullanıyor. Kötü mü, çok değil ama Sirf’in eski çipleri kadar da iyi değil.

1 Beğeni

Merhabalar. Dün havuza girdim. Şarjı %90’dı. Sabah kalktığımda gördüm ki, saat kapanmış. Açtım fakat saat geri kalmış. Şarjına bakayım dedim %1. Sizce neden olmuş olabilir?

Buna benzer bir durum yaşamıştım.
Yazılım güncellemeyle düzeldi.
http:https://kosuforum.com/t/garmin-fenix-3-hakkinda/471/153?u=levent

1 Beğeni