Garmin Fenix 3 hakkında

Bluetooth bazen ciddi sorun olabiliyor. Son yazılımlarda biraz düzeldi sanırım ama eski yazılımlarda telefonla bağlantı bazen kopuyor ve bir daha bağlanmıyordu. Bu şekilde de şarjı aşırı hızlı götürüyordu. Böyle bir döngüye girmiş ise cihaz, bundan dolayı şarj olmama durumu da olmuş olabilir ama sadece yazılımı sıfırlayınca da sorun düzelmişse başka bir yazılımsal sorun da olmuş olabilir.

Merhaba,
Garmin connect adresinden yaptığım aktiviteyi GPX e export etmeye çalıştığımda Http Status 500 hatası alıyorum.

Sizde de durum böyle mi acaba ? Farklı bir yöntem ile convert yapabiliyor musunuz ?

Arada sırada oluyor bu sorun. Aslını içe aktar seçeneği ile ya da İngilizce kullanıyorsanız export original vs. bir seçenekle yüklenen fit dosyasını bilgisayarınıza indirin. İnen dosya zip halinde, zip içinden fit dosyasını çıkartın. Sonra Google’da fit to gpx convert diye arayın ve GPSies’in bir dönüştürücüsü var, ona yükleyip oradan GPX halini alabilirsiniz.
Ya da direk adresini vereyim, şuradan dönüştürebilirsiniz.
http://www.gpsies.com/convert.do;?language=en

1 Beğeni

Erol Dinneden Bey daha önce cevap vermişti galiba ancak forumda bir türlü bulamadım. Fenix 3’de aktivite senkronu sorunu yaşıyorum. Sorum şu saati bilgisayara bağlayıp kayıt edilen verilere ulaşabiliyor muyum, ve bu verileri elle garmin connect’e senkronize edebiliyor muyum?

Sorunun kökeni aslında brick antrenman kaydı yaptım; birinci kayıt Strenght çalışması 45 dakika, ikinci kayıt 40 dakika yüzme 2km. Saatte bu bilgileri görüyorum 1.23 süresi multisport kayıdı var yüzme süresini de ayrıca gösteriyor, ancak senkronize edince connect’de sadece ilk kısmı multisport olarak gözüküyor, ve birinci kaydın verileri paylaşılıyor, haliyle kalori harcama verileri de yanlış sonuç veriyor

Multisport aktivitenin tek ilk aktivitesi mi görünüyor? Sanırım haritanın üzerinde diğer aktivitelerin de linklerinin görünmesi lazım, onlara tıklayarak 2. 3. vs. diğerlerine de ulaşılabiliyordu multisport aktivitelerde.

Saati bilgisayara bağladığınızda Garmin klasörünün içinde Activities klasörü var, aktiviteler burada yer alır. Artık değiştirilme ya da oluşturma tarihlerine bakarak ilgili aktiviteyi bulup oradan alabilirsiniz. Connect üstünde de Activities bileşenine tıklayınca açılan büyük sayfada veri içeri aktarmak için seçenek var Import diye, oradan aktiviteyi yükleyebilirsiniz.

1 Beğeni

Cevabınız için teşekkürler, evet sadece ilk aktivitenin bilgileri gözüküyor. .FIT dosyalarına ulaştım ancak ne yaptıysam 2. aktivitenin verilerine ulaşamadım, stroke swolf pace bilgilerinin hepsi kayıp, sadece saatin son yüzme aktivitesi ekranında süre ve pace çıkıyor.

Sanırım multisport aktiviteleri olarak sadece yüzme-koşu, bisiklet-koşu ve triatlon çalışmalarını kaydedebiliyoruz, benimki gibi strenght-yüzme gibi custom şeyleri loglayamıyor.

Merhaba. Bisikletimi sürerken atıyorum hızım 30 iken birdenbire hızın 6 15 25 gibi hızlı hızlı değiştiğini farkettim. Kaldıki durduğum anlar da bile hızda oynamalar oluyor:) Bununla alakalı yorumunuz olabilir mi? Bu sorun ortalama hızımı değiştirdiği için antrenamımda doğru sonucu alamadığıma sebep oluyor maalesef.
Not: Saatimdeki bazı sorunlardan dolayı baytekin değiştirme kararı aldı. Yeni saatim de geldi. Aslında denemek için pazar günü turdaydım fakat yine bu sekilde bir carpıklık gördüm.
Baytekin ile yazışmam doğrultusunda yazılımı guncellememi istedileri. Garmin webupdater’dan güncellemeyi yaptım. Bunların dışında sizin tavsiyeniz olur mu? Mesela beta yazılımı yüklemek gibi vs. Bilmiyorum, düzeltir mi? )

Peki bu hızın oynama yaptığı noktalarda GPS rotası çiziminde bir oynama veya sapma var mı? Varsa bununla ilgili olabilir ama bisiklet sürerken GPS çizgileri oldukça iyi oluyor, yürüyüş gibi sapıtmıyor. Başka kullanıcılarda da benzer bir şikayet okuduğum oldu ama bende en fazla ± 1km/s oynama oluyor; sizdeki fazla gibi geldi.
Hız ölçümü için sensör kullanıyor musunuz? Hız sensörleri daha iyi sonuç verebilir.

1 Beğeni

Hız ve kadans sensörü kullanıyorum. Dün kurcaladığımda tekerin çapını otomatik hesapladıgını gordum. 700X23c tekerlek için 2096 değeri olması gerekirken, 2136mm gibi bir değer vardı. Bundan dolayı olabilir mi? Ya da sensördeki pilden kaynaklı olabilir mi? Azalmış gibi vs…
Cihazda problem olduğunu düşünmüyorum, düşünmek de istemiyorum:)
Bu arada rotaya baktıgımda sapma vs yok gibi…

Koşu modunda 4 farklı data screen ekranını aktif yaptım.Her ekranı 2 ye böldüm Antrenman esnasında ne yaparsam yapayım bu 4 ekran sürekli kendi içerisinde dönüyor. (Auto scroll =off) Sabit durmasının var mı yolu ?

sensörün pilini değiştirip içerisine su girip girmediğini kontrol edebilir misiniz? sensörünüz varsa saatiniz bu veriyi otomatik olarak sensörden alır. aynı şekilde benim hız sensörüm de (garmin) suunto ambit 2 ile gayet uyumlu çalışıyor. yılda 1 ya da 2 kez dediğinize benzer problemler yaşıyorum, pili değiştirince sorun ortadan kalkıyor.

1 Beğeni

Pilini değiştirip tekrar deneyeceğim. Çok teşekkür ederim.

Merhaba,
Fenix 3 saatimi, connect.garmin.com da yer alan 3 aylık training programs (maraton level2) ile kullanıyordum. bugün yeni bir çalışma programı yükledim fakat fenix3 üzerinde antremanı gerçekleştireceğim training>training calendar> bölümüne girince bugünkü antrenman programını görüntülemek yerine “download your training calendar from garmin connect” uyarısını veriyor. tekrar bir daha yüklediğimde gene aynı mesajı aldım baytekin servisi aradım 8.20 sürümü tekrar yükleyin çözülür dediler, 8.20 yi yükledim fakat aynı sorun hala devam ediyor. antrenman programından uzaklaşmamak adına bu sorunu bir an önce çözmem gerekiyor yardım lütfen.

eklemeyi unutmuşum, hard reset denedim ama o da çözüm olmadı.

Sıkıntı Garmin sunucuları tarafında bildiğim kadarıyla. Sizin saatinizle ilgili bir şey değil, genel bir sorun. Birkaç güne çözerler herhalde.

Sorunun çözüldüğüne dair iletiler gördüm, tekrar deneyebilirsiniz.

Sıfır Fenix3 HR satıyorum. İlgilenenler başlığına göz atabilir: http:https://kosuforum.com/t/satilik-garmin-fenix3-hr-silver-sifir-suunto-ambit3-sport-garmin-forerunner-610-ve-gogus-bantlari/2327/1

evet çözüldü. teşekkürler.

Merhaba,
Fenix3 kolumda takılı vaziyetteyken, saate bakmak için kolumu oynattığımda hiç bir düğmesine temas olmadan ekran ışığı kendi kendine otomatik olarak yanıyordu. Fakat geçen gün master reset yaptıktan sonra bu özelliği çalışmaz oldu. Ayarlardan Back Light> Auto konuma aldım fakat gene olmadı. Ekran ışığının otomatik yanmaması HR takibi açısından gece antrenmanında benim için ciddi sorun oldu. Konu ile ilgili çözüm önerilerinizi bekliyorum. Selamlar.

Merhaba,

Fenix 3’ün yeni bir özelliğini keşfetmemi sağladınız, teşekkürler. Çözüm yolu aşağıdaki linkte ingilizce ve görsel olarak anlaşılabilir şekilde mevcut;

Selamlar,

@Ferhat çok teşekkürler. Gesture>On konumuna getirilince problem çözülüyor, o kadar bakmama rağmen gesture seçeneğini nasıl göremedim kendime şaşırdım :joy: :joy: