Garmin Fenix 3 hakkında

1 Beğeni

Ne zaman benzer bir reklam görsem bir tane edinesim geliyor üründen -ne olduğu önemsiz-. Derin bir nefes alıp tutuyorum, 10’a kadar saydıktan sonra geçiyor :smile:
Yine de her çocuğun zaman zaman yeni bir oyuncağa ihtiyacı oluyor. Aletin son karedeki saat görünümü beni vurdu.

6 Beğeni

Reklamların kölesiyim, sondaki saat görüntüsüne bakıp benim zaten güzel bir saate ihtiyacım var derken buldum kendimi.

bir Fenix 2 sahibi olarak Fenix 3’ün bu kadar erken çıkmasını oldukça şüphe uyandırıcı olarak görüyorum.

Ben de bi fenix2 kullanıcısı olarak acaba fenix3e geçsem mi diye düşünüyorum. Daha önce de forerunner kullandım 4 yıl, tabi fenix2 çok daha iyi ama bazı kritik saçmalıkları var. Mesela uzun koşularda bi anda kendi kendine kapanıyor. Dur, bekle, açılsın, sonra resume et fln baya tatsız. Barselona maratonuna katıldım 2 hafta önce, 34Kda durdu. Aynı şekilde 32K antremanımda da iki kere kendi kendine durdu. Benim biraz canımı sıkıyor o konu. Bir de livetrack olayını denemek istiyodum ama HRM band kullanınca livetrack yapamıyormuşsunuz ve Fenix2ye özel bir durummuş bu. Bir başka nokta da kapalı multisport modunda kapalı havuzu ekleyemiyosunuz, ki benim gibi spor salonuna koşarak gelip giden ve salonda sadece yüzen biri için farkeden bi özellik. O yüzden ciddi ciddi düşünüyorum, bakalım. Klasik tabi Amerikaya giden biri varsa bakarım hehe

Saatin tedariği ile ilgili büyük sıkıntı var bildiğim kadarıyla.Amerika’dan getirecektim arkadaşıma, 5-8 hafta termin veriyorlar.New York’ta birkaç dealer’ı aradım elden almak için, hiçbirine ürün gelmemiş.Avrupa’da da durum pek farklı değil sanırım.

Aynı şekilde bende Fenix 3’ü birkaç gün önceye kadar hiçbiryerde bulamadım. Ancak Amazon HRM bundle olmayanını dün satmaya başladı. HRM bundle versiyonu için 31 Mart tarihinde stoklarına gireceğini belirtmiş.

Amazonda var gözüküyor aslında, ben Fenix2 ile kullandığım HRM bantı kullanabilir miyim Fenix3 ile? Öyleyse sıkıntı yok. Bir de Fenix2’mi satmak istesem sizce nerede satabilirim?

Garmin Fenix 3 nihayet bugün elime geçti, ilk izlenimlerim gayet olumlu. Connect IQ ile ciddi bir özelleştirme potansiyeli olduğu hemen farkediliyor, ancak Connect IQ’da sunulan içerik henüz çeşitli ve kaliteli değil. FR 620’ye göre büyük ve kaba, ancak günlük kullanıma daha uygun. Sürpriz olarak içinden bir usb charger çıktı. DC Rainmaker yazmış, üzerine ben ne yazsam komik olacak :smile:

2 Beğeni

Ben de benimkini satıyorum, Fenix3 alıyorum. Hani diyorum ki ben de düşüncelerimi yazarım ama aynen @erol gibi, DC Rainmaker’ın üstüne bişi yazmak abes cidden :smile:

1 Beğeni

Ben de 910xt saatimi sattim ve tam 920xt alacakken Fenix3 u gordum. 920xt ile ayni ozellige sahip olmanin yani sira pil omru 20 saat daha iyilestirilmis. Ayrica farkli pek cok saat aplikasyonu sayesinde gunluk kullanim icin de cok ideal bir noktaya konumlandirilmis. Garminin ozellik olarak fenix serisini, multisport serisine bu kadar yaklastirmasi ilginc.

Ayrica fenix3 u toplu olarak bir yerden alip indirim yapilmasini saglayabilir miyiz acaba?

Alacak olursam ben 4 parçalı ekranı tercih ederim. Fenix 3’te 3 bölümlü ekran varmış.

Bildiğim kadarınca ekran bölümlerini kendiniz ayarlıyorsunuz. Benim Fenix2de de 4 alan vardı, Fenix3te de var. Ayrıca her spora göre ayrı bir ekran bölümlendirmesi yapabiliyorsunuz.

Fenix 3’te 4 parçalı ekran iki farklı yerleşim alternatifi ile mevcut.

4 Beğeni

Youtube’da izlediğim 920xt ve Fenix3 karşılaştırması yapan adamın kurbanı oldum :smile:

1 Beğeni

iki alternatif olması çok daha güzel olmuş.

Fenix 3 ile ilgili önemli bir sıkıntı mevcut. Saat mesafeyi olduğundan kısa gösteriyor. İznik’te 46 km’lik mesafeyi 44.5 ölçtüğünde bunun arada bir yerde saatin durması sonucu olduğunu düşünmüştüm. Sonraki koşularda da ölçülmüş mesafelerde belirgin şekilde (12 km’de 1.5 km kadar) kısa ölçümler yapabildiğini farkettim. Durumu Garmin’e danışmak için mail yazarken forumda birçok kullanıcının da benzer sıkıntılarla karşılaştığını gördüm. Glonass açıkken, smart metodu ile veya saniyede bir olacak şekilde kayıt yaptırmak sonucu çok da değiştirmemiş. Garmin konuyu araştırdıklarını belirtmiş.

Yazılımla düzeltilebilecekmi göreceğiz. Bu saati düşünen arkadaşların konuyu incelemesinde yarar görüyorum.

https://forums.garmin.com/showthread.php?215244-Fenix-3-poor-GPS-accuracy

1 Beğeni

Aynı parkuru koşan iki kişi. Soldaki ‪ambit2‬ sağdaki ‪920xt‬ :smile:

920 doğaçlama yapmış gibi görünüyor :slight_smile: Şaka bir yana mesafeler arasında her iki saatte ne kadar fark görünüyor acaba sizde? Fenix 3’de rotadan birhayli sapıyor ancak bu ölçüde değil. Acaba 920 xt’de Fenix’teki gibi bir Ultratrac modu var da o mu açık (5 saniyede bir ölçüm yapan).