Asics İznik Ultra 2016

Meşhur değişikliği haritada paylaşayım

1 Beğeni

130km’ciler için mini anket: Baton taşıyacak mısınız?

• Evet
  • Hayır
  • Kararsız

0 oylayan

2 Beğeni

Konaklama ücretine çadır satın alınabiliyor ama ilk çadır deneyimini bu yarış öncesi yapmak biraz risk oluşturur mu ?Yarış öncesi gece uyuyamamak sonra kabusumuz olmasın!

Bence bu riski almayın derim

Eğer çadır deneyimin yoksa tabiki risk olur.Ama benim gibi çadırda evden daha fazla rahat ediyorsan durum değişir.

Daha önce yazdığım gibi İznik’teki çadır alanı çok güzel.Işıklandırma,duş,tuvalet,elektrik prizleri gibi ihtiyaç duyacağınız herşey mevcut.Çadır alanına yarışmacılardan başka kimse giremediği için hırsızlık tehlikesi yok.En güzel tarafı da çadır alanında kurulan harika dostluklar.

Hava durumunu takip ediyorum günlük şu an yağmur göstermiyor. Umarım yağmaz ancak yağarsa sanırım sağnak gibi olmaz. 2015 kapadokya yarışında 1 saat sağnak altında koşup üstüne bol çamura maruz kalınca çok zorlanmıştım

Dilerim yağmur olmaz.Ama yağarsada başa gelen çekilir. Kendimi şimdiden kafa olarak yağmurlu olacağına hazırlıyorum.

1 Beğeni

Geçen seneki yarış raporlarına baktım da, herkes agresif köpeklere ayrı parantez açmış. Alınabilecek bir önlem var mı, organizasyon ve koşanlar açısından?

@caner selam,

Zorunlu malzemelerde aşağıdaki not var. Yarış günü yağmur olasılığı yok gözüküyor. Hatta epey de sıcak olacak gibi. Bu durumda yağmurluk zorunluluktan çıkabilir mi?

• Organizasyon yarıştan önceki gün hava durumuna göre bu maddeyi iptal edebilir.

@ilkerl merhaba
Bu konudaki son kararımızı 15 Nisan 18:30’da başlayacak yarış teknik toplantısında kesinleştirmiş olacağız.
Bu vesileyle özellikle vurgulamak isterim ki;
İznikultra.com ve diğer resmi hesaplarımız VEYA yarış teknik toplantısı dışında yayılacak söz ve yorumlara itibar etmeyiniz.

1 Beğeni

@kosuju Burak Selam,
Biz 5. senede de çok yoğun bir yerel iletişim yapıyoruz. Ancak bölge çok geniş, gittikçe şehirleşiyor ve sahipsiz köpekler de artıyor. elimizden geleni yapacağız.

1 Beğeni

@kosuju yarışta gonulluyum bulabilirsem sana köpek kovucu cihazdan getireyim.Evde bi yerde ama nerede işte:) Çok etkili bende hep işe yaradı.Bulamazsam diye yazayım.Köpek gördüğünde kaçma hatta dur çünkü köpek koşan kişiyi kaçıyor sanıp heyecanlanıyor durduktan sonra normal hızından daha hızlı olarak yürüyerek uzaklaş.Köpek yaklaşmaya devam ederse yüksek sesle azarlar şekilde bağır emir kipinde olsun bu bagirmak.Bir de köpeğin yüzüne mataradan şu fiskirtirsan tüm dikkati dağılıyor bisiklette çok işime yarayan bir yöntem ama koşuda tecrübe etmedim yine de aklının kenarında bulunsun.Köpeklerin belli bir alanı koruduğunu seni oradan uzak tutmaya çalıştığını unutma.Derdi sana saldırmak değil seni uzaklaştırmak.Görüşürüz yarışta

1 Beğeni

Teşekkürler. Cihazdan bende de var, ama çoban köpeklerinde pek işe yaramıyormuş. Zaten mümkün mertebe pasif savunmayı tercih ederim, taktikler için sağol. Zaten gece için niyetim yakın tempoda giden birilerine takılmak. Hayırlısı :slight_smile: Görüşürüz.

1 Beğeni

Daha anlayamadım kusura bakmayın 50 km koşacaklar kaçıncı km de sudan geçiş yapacak ona göre plan yapsam iyi olacak :slight_smile:

Herkese Merhaba,
İznik’te DSI Misafirhanesinde kalacak olan arkadaşlardan, oda arkadaşı arayan var mı? Organizasyon sayfasından oda rezerve edebiliyoruz ancak benim gibi tek başına gelenler bu konuda biraz madur kalıyorlar gibi… Teşekkürler.

Selam,

Geçen seneki parkura göre söyleyecek olursak İznik’e gelmeden Derbent inişinin sonlarında ufak bir dere geçişi var. İstersen biraz dolanıp girmeden de geçebilirsin. Bence hiç düşünme bas geç :slight_smile:

1 Beğeni

Cuma 15:15 Pendik feribotu ile İznik’e gidiyorum. (Levent ve Kozyatağı üzerinden) Araçta 2 kişilik daha yer olacak. İlgilenenler özelden dönüş yapabilir. (Dönüş de Pazar aynı saatte.)

İsmail katılmıyor musun? Geçen sene parkur analizine kadar yarış öncesi her bilgiyi vermistin, meraktayız😋

web sitesini alt üst ettim ama istasyon isimlerinin adlarını bulamadım ,(orhangazi 80k için) haritada her 8k da bir işaretlenmiş yerler istasyon mu acaba ? yoksa harita oluştururken yapılmış bir durum mu ?
istasyon isimleri ve km bilgileri ulaşabileceğim bir yer var mıdır ? Ayrıca istasyonlar için zaman sınırı var mı yoksa total de 16 saat mi?
Biraz geç kalmış sorular olsa da …

http://iznikultra.com/iznik-orhangazi-ultra-maratonu.php sayfada ara nokta tablosu bulunmakta sorularının cevapları hepsi orda.

1 Beğeni