Asics İznik Ultra 2016

2016 için planlar, programlar, sorular, cevaplar, ulaşım, konaklama vb. konuları bu başlık altında konuşalım.

Not: Asisc ana sponsor olduğundan yarışın adını öyle yazdım.

3 Beğeni

Merhabalar,

Organizasyonun önemli duyurularını da yeri geldikçe (veya çok geçmeden) buradan paylaşmaya çalışacağım.
2016’da organizasyon tarafında şu an belli olan 2 önemli değişikliğimiz var:

1. Derbent Patika Koşusu: Bu 15km parkuru 4. patika yarışımız. Bu parkurumuz tırmanışı az, inişi çok ve ana parkurun son kontrol noktasından varışa uzanıyor. Patika anlayışımıza uygun olarak HİÇ ikmal noktası içermiyor. Ayrıca, kısa olduğu için çini madalya verilmeyecek varışta.
  2. Parkurun Narlıca-Müşküle ve Süleymaniye-Derbent ebatlarında patika yararına iyileştirmeler planlandı. Bu bölümlerde koşulan 3 yarışın deneyimini oldukça iyileştireceğine inanıyoruz.
5 Beğeni

Merhaba Arkadaşlar,
2016 hazırlıklarımıza devam ederken, forum üyelerinden yarışı daha önce (özellikle 2015te) koşmuş olanların bize bazı geri bildirimler yaparak yardımcı olmasını rica edeceğim. Buradan soruyorum ki, hem birbirimizin fikrinden çağrışım alalım, hem de yarışmacı görüşlerini Türkiye’deki bütün organizatörler ve organizatör adayları beraberce görelim. Bütün yarışlar faydalansın.
-Organizasyona tekrar katıldığınızda farklı görmek istediğiniz 3 şey ne olurdu ? (Lütfen parkur saat yönüne veya daha düz olsun yazmayın, parkur neyse o:) Herkes onu koşuyor.)

30 Ocak’a kadar yapacağınız dönüşler için özellikle kocaman teşekkür ederim.

3 Beğeni

1- Süleymaniye’de 130 için ikinci, 80 için birinci dropbag noktası olabilirse çok güzel olurdu.
2- Daha az asfalt olabilse keşke
3- Çorba olan noktalarda makarna da olabilse güzel olurdu.

2 Beğeni

Ayrıca, kısa olduğu için çini madalya verilmeyecek varışta.

şuna biraz takıldım. art niyet falan aramıyorum tabii.

sanki diğer mesafelere haksızlık mı yapılıyor ne? okay,ultra yanında düzenleniyor olabilir. ama biri dayanıklılık ağırlıklı iken,diğer yarış hız ve dayanıklılık ağırlıklı.

bu arada 10k koşusu ücretli mi?

1 Beğeni

2015’de ilk kez katılmıştım.İznik’de minibüsten indikten sonra yarış merkezi ile ilgili kimseden bilgi alamamıştım.Bir yarışçıya rastlayıp öyle öğrenmiştim.Özellikle böyle merkezi yerlere yarış merkezi şuradadır diye panolar koyulursa iyi olur.Bu arada çadır alanı geçen seneki gibi olursa muhteşem olur.

1 Beğeni

130K için Dropbag noktası Örnekköy’de sıcak içecek olsun lütfen bu sene :slight_smile:

1 Beğeni

Yıpratıcı bir maratonda, insan biraz düşünülmek ve belki şefkat görmek istiyor. Bunun en güzel başlangıcı da bir tas sıcak çorba ve belki sıcak bir çay. :))

2 Beğeni

Hava çok sıcak olursa Sölöz - Narlıca ve Süleymaniye-Derbent arası su ciddi sıkıntı olabiliyor. Ara noktalara sadece su konulabilir.

3 Beğeni

10K koşusu ücretli, kayıtlarını henüz açmadık. 2016 yılında daha kısa olarak yapılma olasılığı yüksek. Türkiye Atletizm Federasyon’u 18 yaş altı sporcuların 10km koşmasını istemiyor ve İznik Tarihi Kent koşusunun %25i İznik’li gençler, ergen yaştaki çocuklar.
Diğer notlarınız için de teşekkür ederim.

Düşünce ve taleplerini paylaşan herkese teşekkür ederiz.

2 senedir istasyonu kurduğumuz boktadaki tesisin bekçisinin uyanamama ve elektriği önceden vermeme sendeomu var, bu sene farklı planlarımız da olacak.

gönüllü olarak adımı kayıt ettirdim,bende halk koşusunda koşacağım sonrasında

2 Beğeni

Merhaba,
gün itibariyle İznik’te yarış günü öncesi ve sonrasında boş otel yok gibi gözüküyor. En azından organizasyonun listelemiş olduğu otellerin hepsi dolu. Bu konuda daha çok bilgiye sahip arkadaşlar var mı acaba? Civar ilçe ve köylerdeki konaklama imkanlarından haberdar olan var mı?
teşekkürler.

Alın çadırınızı gelin.Muhteşem bir kamp alanı mevcut.Su-elektrik-duş herşey var.Çadır alanına konaklayanlardan başka kimse de giremiyor.Muhabbet de 10 numara oluyor.Tavsiye ederim.

1 Beğeni

80 km yarısının başlangıç saati daha erken olsa keşke.

Selam @Giro
DSİde 170 yatak var, her sene olduğu gibi ancak son 2 ay kala yazışmaları bitecek ve duyurabileceğiz. Arabanız varsa Boyalıca Askania bungalowlaeı çok hoş bir yer. 80K koşacaksanız ve yanınızda şöför varsa çok ideal. Gemlik Atamer otel Yalova’dan daha yakın…

1 Beğeni

@swift Onur, harikasınız.

Strava’da geçen sene 42K için kurduğum grubu düzenlerken bugün farkettim ki parkur 50Km olmuş. Herkese kolay gelsin :smile:
Grubun linki: https://www.strava.com/clubs/119105

1 Beğeni

Koşmaya 6 ay gibi bir süre önce başladım . Bu süre içinde koşmak bir bağımlılık haline geldi diyebilirim . Bugüne kadar bir yarışmaya katılmadım . İlk katılacağım organizasyon İznik ultra 15K yarışı olacak . Koşarken antreman parkurlarım genel olarak atletizm pisti veya sokaklar oluyor . Katılacağım organizasyon için parkur konusunda bir çok soru var kafamda . Yeni başlayan biri olarak her zemin için bir ayakkabı modeli almış değilim henüz . 15K yarışı içinde standart bir koşu ayakkabısı kullanacağım . Koşulacak parkur için özellikli bir ayakkabı modeli şart mıdır ?