Alışveriş Siteleri Veri Tabanı

Merhaba. Bir süredir İnternet üzerinden ayakkabı bakarken dikkat ettiğim şey, sitenin güvenilir olup olmadığı idi. Sonra forumda böyle bir veri tabanı olup olmadığını aradım ama bulamadım. Tekil örnekler var ancak birleştirilmiş bir kaynak yok. Mesela şunu gördüm:

Bu da olumlu bir örnek:

Tüm bu örnekleri tek yerde birleştirip bir veri tabanı oluşturursak herkesin işine yarayacaktır diye düşündüm.

Aklımdaki şey şu: Herkes internetten alışveriş yaptığı site hakkında yorum yazarsa sonradan o siteden alışveriş yapacaklar için güzel bir kaynak olur.

Mesela X sitesinden şu ayakkabıyı aldım. Şu kadar günde geldi. Ücreti bu, vergisi bu, kargo ücreti bu. Paketleme güzel. Ek olarak e-postalara hızlı yanıt veriyorlar ve telefonla da ulaşabiliyorum.

Veya Y sitesi kesinlikle dolandırıcı, telefonları yok, adresleri yok. Bu siteden uzak durun arkadaşlar gibi.

Mesela şu site var:

https://www.sauconyturkey.com/

Fiyatlar çok güzel. Hatta o kadar güzel ki doğru olamayacak kadar güzel. Site yalapşap hazırlanmış, iletişim bilgileri yok. Her ayakkabının her numarası var, fiyatlar hepsinde yarı yarıya. O yüzden bu tür sitelerden alışveriş yaparken 2 değil 3 kez düşünmek ve mutlaka kapıda ödeme seçeneği ile alışveriş yapmak gerekir diye düşünüyorum.

2 Beğeni

Evet burdan kazıklandım bankaya bilgi verdim ve siteyi ihbar ettim bekliyorum.
sauconyturkey. com
Hiçbir muhatap yok çakma ayakkabı gönderiyorlar.

1 Beğeni

Geçmiş olsun, dilerim çözülür ama zor görünüyor, adamlar dolandırıcı, her şeyi düşünmüştür. Bu sadece Saucony de değil, her marka için böyle site hazırlayıp, özellikle instagramda reklam yapıp çakma ayakkabı gönderen çok.

Kapıda ödeme seçeneği varsa onu tercih etmek iyi olacaktır kanısındayım.

Kredi kartı ile alışverişlerde chargeback yani ters ibraz prosedürü alıcıyı iyi koruyor. Böyle bir durumda bankaya başvurup harcama itirazını herkes yapmalı sizin gibi.

2 Beğeni

asicstr.com hakkında da sahte site olduğuyla ilgili pekçok ekşi yorumu var. Bununla ilgili bilgisi olan var mı? Ve bu tür siteleri nereye ihbar edebiliriz? N11 sitesindeki mağaza yorumları da sıkıntılı. Bu kadar şikayete rağmen neden ceza alıp, kapatılamıyor anlamadım.

Ben de aynı şeyleri duydum ama alışveriş yapmadığım için yorum yazamadım.

Kapanma olayı da sanırım bürokrasi ile alakalı. Şikayetlerin toplanması, işlenmesi, incelenmesi filan derken o sürede canı yanan yandığıyla kalıyor. Adamlar hukuku bizden iyi biliyor.

1 Beğeni

Ben bu siteden (asicstr) geçen ay sipariş verdim. Hemen sonrasinda sitenin gorunumunun resmi site gibi oldugunu fakat resmi asics sitesinde turkiye sayfasi olmadigini farkettim, bir yandan da sitenin temsil ettigi firmanin varligini bir sekilde sağladim ancak tabi icime bir suphe dustu.
Siparisten sonra 3 ya da 4.gun siparisimi siteden iptal etmek istedigimde iptal etme butonu anasayfaya yonlendirdigi icin “hadi hayirlisi” diyerek musteri hizmetlerini aradim. Yaklasik 10uncu dakikada telefon acildi ve iptal talebimi gerceklestirdim. Ucret kisa zamanda hesabima geri yatti.

Sonuc olarak web sitesi gercek bir firma (distributor sanirim) tarafindan temsil edilmekle birlikte boyle bir “resmi olmadan resmi siteyi kopyalamak” gibi bir durum var.

2 Beğeni

Asics’in Türkiye resmi distributörü Marlin Spor diye bir şirketmiş (https://corp.asics.com/en/about_asics/practical_information/distributors ). http://marlinspor.com.tr resmi web siteleri, fakat site kapalı. Asicstr.com adresine girince Hakkımızda sayfasında Marlin Spor çıkıyor(https://www.asicstr.com/pages/hakkimizda), web sitesinin whois bilgisinde (https://who.is/whois/asicstr.com ) Yasin Kavşak ismi ve Marlin Spor karşımıza çıkıyor. Ayrıca Marlin Spor ile Skechers Türkiye distributörü Olka Spor Malzemeleri Ticaret A.Ş. birbiriyle bağlantılı şirketler. Benim buradan çıkardığım Asicstr.com sitesinin dolandırıcı olmadığı yönünde ama bariz bir amatörlük mevcut.

4 Beğeni

Superstep sitesi güvenilir mi arkadaşlar

Ankara’da magazaları çok.Yani avm ziyaretinde sorabilirsin size mi ait site.
www.superstep.com.tr/stores/

444 3736 müşteri hizmetleri numarası.
Aldığım ürün doğru, hızlı gelir mi vs diye soruyorsan Şikayetvar yada buradan alışveriş yapan birilerini bulmalı.

Şunu almayı düşünüyordum da. Orijinal midir

https://www.superstep.com.tr/urun/adidas-ultraboost-1-0-erkek-lacivert-sneaker/34-hq2200-2

1 Beğeni

Eski bir koşu ayakkabısının tekrar piyasaya sürülmüş versiyonu bu.

Parley, yani Adidas’ın geri dönüşümlü malzemesi, çok çabuk yırtılıyor, tavsiye etmem.

Tabanı ve continental kauçuk ağır olsa da güzel ama…

1 Beğeni

Superstep Eren Holding’in satış sitelerinden biridir,güvenilirdir, hiç sorun çıkmadan ve alacağınız ürünün orijinalliğini dert etmeden alışveriş yapabilirsiniz.Fashfeed, lacoste,ocassion ve daha pek çok böyle Eren holdinge ait alışveriş sitesi var.

4 Beğeni