Aladağlar sky trail 2020

Cumartesi günü twitter’da bu sene organizasyonun yapılacağını duyurdular. Arkasına 2 ayrı güzergah olacağı duyruldu. Tabii beni hemen bir heyecan sardı, net üzerinden bir arama yapınca şöyle bir rota gördüm. Anlaşılan bu sene çok çetin geçecek :sunglasses:

https://aladaglarskytrail.com/

site açılmıştır, kayıtlar daha açılmamış şu an için. :slight_smile:

2 Likes

İyi araştırıp bulmuşsun,tebrikler.Ardı ardına iki çıkış yeterince iddialı.

1 Like

Kayıtlar açıldı ve 50 kişilik bir kontenjan var.Bu senenin diger senelerden farkı organizasyonun gerçek bir dagcılık ve spor toplulugu olan ORDOS tarafından gerçekleştiriliyor olması.Alaca Ultra Sky Trail (50 + km 4600+ m) adı altında koşulacak parkur oldukça iddialı ve heyecan verici dogrusu. aladaglarskytrail

Yarış ilk yılından beri ORDOS tarafından gerçekleştiriliyor. Argos (Tesekkurker @atilulas ) Argeus ile iş birliği yapıyorlar.

selamlar,

ufak bir düzeltme daha; argos değil, argeus travel ile yapılıyordu. bu sene sanırım sadece ordos olarak yapılıyor…

2 Likes

Gecmis yillarda start cizgisine kadar olan organizasyonu Argeus yapiyordu. Start cizgisi sonrasi yani dagdaki isler ise ORDOS’un sorumlulugundaydi. Bu sene ORDOS tek basina butun isleri yapiyor olacak.

Kayitlar devam ediyor. Uzun parkur asil liste dolmak uzere. Acele edin…

2 Likes

Daha önce aladağlar sky trail de koşanlar oldumu
Tavsiyeleriniz nelerdir malzeme ve antrenman vb

Cok sayida rapor ve bilgi surada bulunabilir.

Ayrica burada da arama yapabilirsiniz: https://kosuforum.com/search?q=Aladaglar

tarihi çok güzel, umarım hazırlanabilirim 35K ya. Yarışın nasıl olduğunu daha ayrıntılı şekilde paylaşabilirseniz ,çünkü ilk defa katılacağımız bir çok yarışta insanlar yada kendimce yabancılıktan yada bilgi eksikliğinden yarışlara soğuk bakıyoruz. Yarışa katılan bilen arkadaşlarımızdan bilgilerini paylaşmalarını bekliyorum.

Aladaglar’a ilk kez katilacak arkadaslarin baslangic noktasi bence de yaris raporlarini okumak olmali.
Ayrintilar, forumda paylasmak icin cok fazla.

Aladaglar’da kisa mesafe icinde cok fazla tirmanis ve inis olacak. Bacaklarinizin hem cikmaya hem de inmeye alisik olmasi lazim.

Diger yarislardan farkli olarak 3500 metre gibi bir yukseklige tirmaniyor olacagiz. Hem uzun tirmanislarin hem de yuksekligin provasi olarak, yukseklerde gezen daha kisa yarislara katilmayi dusunebilirsiniz. Tahtali, Sky Erciyes ve Uludag Ultra bunun icin dusunulebilir.