Aladağlar sky trail 2020

Koşucular ikiye ayrılır: ‘çarşak sevenler’ ve ‘patika sevenler’ :slight_smile: Şaka bir yana, İznik Ultra çok başarılı bir organizasyon ama Aladağlar bu işin kabesi bence.Sınırları ultra zorlamak diye bir şey varsa bunu en kolay Aladağlar’da yapabiliyoruz. Kayıtlar açıldı, 50 kişi anında doldu.

Merhaba,

Ben bu yoruma katılamıyorum. Zorluk çok göreceli. Herkesin zorluk anlayışı farklı. Benim hiç bir dağcılık geçmişim yoktu 2016’da Aladağlar’a gittiğimde. Sakatlıktan daha yeni çıkmıştım ve çok az idmanım vardı. Biraz korkuyordum ama MTA zirvesine çıkarken yaşadığım hafif baş dönmesi dışında hiç sorun / zorluk yaşamadan bitirmiştim yarışı. 2017 ve 2019 İznik Ultra ise yaşattığı zorluklarla beni benden almıştı :grin:

En fazla 10-11 saatte biten bir yarışla 22-23 saat süren bir yarışı kıyaslamak doğru olmaz bence. Aladağlar belki Erciyes ile kıyaslanabilir. Yüksekliği bir kenara bırakırsak Erciyes parkuru bence Aladağlardan çok daha zorlu. Bence harika bir yarış Erciyes.

Fakat Aladağların farklı bir aurası var. Sanki uzaydan gelmiş gibi. Beni en çok o cezbetmişti.

İmkanlar, şartlar uygun olsa her sene üç yarışı da koşmak isterim açıkcası :blush:

Aladağlarda koşacaklara şimdiden başarılar :+1:

5 Beğeni

Ben de bunu söylemek istemiştim aslında.Yarış kategorizasyonunda; eğim, süreklilik arzeden tırmanış ve yükseklik kazanımını ifade eden ‘mountunity’ denilen derecelendirmeye göre İznik 3 , Erciyes 6 iken Aladağlar 12 puan.Yani o 10-11 saatte bitirilen yarışta oldukça sıkı bir performans gerekiyor :slight_smile: Sınırları zorlayıcı 'cutt off’lar da cabası. Tabii bu 22-23 saat sürekli performans göstermek kolay bir şey demek değil.Biraz daha light diyelim.Bu arada 2017 senesinde kürsü performansı yapmış, 2019 senesinde sıradışı hava şartlarına maruz kalmış olman seni kategori dışı yapıyor @okmali :slight_smile:

2 Beğeni